Za nami 5 rok istnienia portalu w przestrzeni wirtualnej – autorskie opisy oraz recenzje zegarków, wywiady ze znanymi osobami ze świata mody i biżuterii, współprace z partnerami zewnętrznymi, patronaty medialne nad ciekawymi wydarzeniami, oraz press open day. I co najważniejsze – rekordowe 240 000 wizyt! Tak w telegraficznym skrócie prezentował się 2022 rok dla portalu zegarkiimoda.pl. Poznajcie najważniejsze wydarzenia i nasze osiągnięcia w ubiegłym roku!

Już 5 lat działalności

Portal internetowy www.zegarkiimod.pl powstał pod koniec 2017 roku. Sukcesywnie i regularnie rozwijany jest od pierwszej połowy 2018 roku. E-magazyn należy do grupy wydawniczej „Zegarki i Pasja”. Od samego początku istnienia było to miejsce w sieci, gdzie prezentujemy Czytelniczkom i Czytelnikom autorskie publikacje dotyczące zegarków, mody i biżuterii.

Pośród innych, podobnych tego typu miejsc w sieci wyróżnia nas to, że łączymy 3 odmienne światy: świat zegarmistrzostwa, jubilerstwa i fashion. I każdy z tych światów jest nam bliski! Dostarczamy unikalnych i wartościowych treści, portal prowadzimy systematycznie od ponad 5 lat – konsekwencja przekłada się na stały wzrost wizyt, a poruszana przez nas tematyka jest aktualna i ponadczasowa. Każdy Czytelnik, jeśli tylko ma dostęp do internetu, może nas odwiedzić 365 dni w roku, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę! Wędrując po naszym portalu można zapomnieć o czasie, a nawet o całym świecie!

Imponujące statystyki w 2022 roku

Jeśli spojrzymy na statystyki dotyczące ruchu wg danych z Google Analitycs, w 2022 roku możemy pochwalić się imponującą łączną liczbą wizyt na portalu. W 2021 roku odnotowaliśmy nieco ponad 118 000 wizyt. Natomiast w 2022 roku odwiedzin było dwa razy tyle – ponad 240 000 wizyt, co stanowi rok do roku wzrost o 102%! To wynik, jakiego jeszcze dotąd nie było! Dziękujemy Wam, że chcecie zaglądać na nasze wirtualne strony. Cieszymy się, że z każdym miesiącem jest Was coraz więcej.

Warto także przypomnieć, że jesteśmy obecni także w social mediach. Fanpage „Zegarki i Moda” na Facebooku obserwuje ponad 2800 osób. Sukcesywnie rozwijamy także konto na Instagramie.

Rekordowe liczby wizyt nie byłyby możliwe bez ciężkiej pracy całego zespołu redakcyjnego, któremu jako Redaktor Naczelna chciałam serdecznie podziękować. To Wy, redaktorzy, sukcesywnie dostarczacie wartościowych treści i ubogacacie swoją wiedzą nasz portal.

Artykuły o zegarkach

A skoro mowa o artykułach – prezentujemy zarówno zegarki damskie, zegarki męskie, jak i zegarki dziecięce.

Przedstawiamy pojedyncze modele, jak i całe kolekcje czasomierzy. Odwiedzając portal znajdziecie 90% publikacji o zegarkach naręcznych, ale co jakiś czas prezentujemy także artykuły o zegarach wieżowych, zegarkach kieszonkowych, nietypowych budzikach, zegarach ściennych do każdego wnętrza, czy też o… najciekawszych muzeach w Europie związanych z zegarkami!

W aspekcie zegarków, średnio raz na kwartał przygotowujemy autorskie recenzje wybranych modeli. W 2022 roku przygotowaliśmy 4 takie recenzje – każdą starannie, z dbałością o opis szczegółów zegarków i opinii o nich. Do każdej wykonaliśmy także sesję zdjęciową.

Artykuły o biżuterii

Przybliżamy Wam także świat biżuterii, który przecież jest tak blisko czasomierzy. Informujemy Czytelników i Czytelniczki o najnowszych kampaniach i ambasadorach polskich marek biżuteryjnych, piszemy o kamieniach szlachetnych, ich znaczeniu, symbolice i znaczeniu w jubilerstwie oraz prezentujemy najgorętsze, biżuteryjne trendy, które biją rekordy popularności. Godny szczególnej uwagi był także ekscytujący wywiad z Wiolą Sotomską, właścicielką młodej, wchodzącej na rynek, polskiej marki biżuteryjnej MASBELLA.

Artykuły o modzie

W ramach publikacji o modzie prezentujemy Czytelnikom autorskie teksty o najnowszych i najpopularniejszych trendach modowych (np. „dopamine dressing”) oraz przybliżamy sylwetki najbardziej znanych polskich i zagranicznych projektantów mody, jak np. Maciej Zień, Balenciaga czy Philipp Plein.Tego typu artykuły cieszą się dużą popularnością. Poruszamy też tematy dotyczące dodatków do mody takich jak np. perfum, butów czy torebek. W ramach cyklu „porady dotyczące mody” podpowiadamy Czytelniczkom jak się ubrać na daną okazję, np. z okazji Andrzejek, Sylwestra czy świąt Bożego Narodzenia.

W ramach rozmów ze znanymi osobistościami ze świata mody, przeprowadziliśmy także fascynujący wywiad z Joanną Szczepaniak, znaną i cenioną blogerką modową, twórczynią bloga musthavefashion.pl. Joanna Szczepaniak jest jedną z pierwszych blogerek modowych w Polsce, prowadzi bloga już od 15 lat, co w przestrzeni wirtualnej jest wynikiem rekordowym!

Zegarkiimoda.pl 2022 – patronaty medialne

Portal internetowy zegarkiimoda.pl istnieje w przestrzeni wirtualnej już od ponad 5 lat. Chcemy, by było to miejsce w sieci dla wszystkich miłośników zegarków, mody i biżuterii. Chcemy także być obecni nie tylko online, ale też offline. Dlatego uczestniczymy w różnego rodzaju eventach i obejmujemy patronatem medialnym wybrane, najciekawsze wydarzenia związane z modą.

W 2022 roku uczestniczyliśmy w różnego rodzaju eventach branżowych, m.in.:

1. objęliśmy patronatem medialnym wystawę fotografii mody – Wro Fashion Foto. Była to już ósma edycja tego wydarzenia, która odbyła się w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu.

2. objęliśmy patronatem medialnym konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30. XX wieku w kapeluszu. Konkurs odbył się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, a organizatorem wydarzenia była Damosfera.pl. Patronami medialnymi byli: TVP 1, TVP 2, TVP Historia, TVP Kobieta, Wprost, Obcasy.pl oraz Zegarkiiimoda.pl.

3. Wiosną wzięliśmy udział w press open day Agencji Reklamowej Rebell Concept. Event odbył się 21 kwietnia 2022 roku w ścisłym centrum Warszawy. Mieliśmy okazję zapoznać się najnowszymi kolekcjami ubrań kilkunastu polskich marek modowych i biżuteryjnych. Event modowy zgromadził wielu przedstawicieli mediów, influencerów i zaprzyjaźnionych gwiazd.

Zegarkiimoda.pl – republikacja treści i współprace partnerskie

Artykuły z portalu zegarkiimoda.pl są republikowane w innych miejscach w sieci, także w ogólnopolskich serwisach informacyjnych.

W 2022 roku regularnie kontynuowaliśmy współpracę partnerską z:

1. Onet.pl – największym polskojęzycznym portalem internetowym, najbardziej opiniotwórczym oraz najpopularniejszym w kategorii informacji,

2. Damosfera.pl – ogólnopolskim portalem z pogranicza mody, psychologii, podróży, kultury i sztuki, który co roku organizuje eventy i konkursy związane z kapeluszami. W ramach współpracy z damosfera.pl na portalu zegarkiimoda.pl m.in. ukazał się fascynujący wywiad o sztuce wycinania z papieru: O sztuce wycinania z papieru – wywiad z Marią Belicą, twórczynią „małych dzieł sztuki”.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

W imieniu własnym oraz całego zespołu redakcyjnego dziękuję, że jesteście Państwo z nami. Zapraszamy do regularnych odwiedzin, czytania artykułów, ich komentowania oraz obserwowania działalności portalu w naszych kanałach social media.

Jeśli zastanawiacie się, co było najchętniej czytane w 2022 roku? Możecie sprawdzić tutaj: Top 10. Najczęściej czytane artykuły w 2022 roku

Agata Molka
Redaktor naczelny portalu zegarkiimoda.pl