W ostatnich latach, ozdabianie ciała metodą microdermal piercing, stało się coraz bardziej popularne. Amatorzy wymyślnych przekłuć pokochali ten oryginalny sposób. Marzysz o kolczyku w dowolnym miejscu, dzięki któremu w nietuzinkowy sposób upiększysz swoje ciało?

Dowiedz się więcej o tej nietypowej formie piercingu.

Co to jest microdermal piercing i na czym polega? 

Piercing typu microdermal różni się znacząco od tradycyjnego przekłucia. Polega na umieszczeniu pod skórą specjalnych implantów („stopek”). W przeciwieństwie do klasycznych przekłuć, microdermal nie przechodzi przez skórę na wylot – pod skórę wszczepiana jest podstawka, do której mocuje się górną część kolczyka. Główny element implantu jest umieszczony w ciele na stałe, wymienne są tylko nakrętki.

Microdermal piercing to stosunkowo nowa metoda ozdabiania skóry. Klienci cenią sobie jej oryginalność i nieograniczone możliwości. Warto nadmienić, że przekłuciami możemy ozdobić dowolną część ciała. Decydując się na microdermal piercing, warto starannie przemyśleć jakie miejsce chcemy ozdobić. Ważne, by kolczyk nie przeszkadzał nam w codziennym funkcjonowaniu – wybierz taki obszar, który będzie miał najmniejszy kontakt z ubraniem, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych mechanicznych urazów.

Poznaj najpopularniejsze miejsca dla microdermal piercing 

1. Dekolt

Okolice dekoltu cieszą się dużą popularnością wśród pań. Kolczyk umiejscowiony w okolicy biustu, np. między piersiami, to efektowna i subtelna ozdoba, która podkreśli kobiecość.

2. Twarz 

Microdermale mogą również zdobić twarz. Kolczyki będę się prezentować zjawiskowo na kościach policzkowych, policzkach, czole czy grzebiecie nosa. Przy wyborze takiego miejsca warto postawić na bardzo minimalistyczne ozdoby, które nie będą nam utrudniać codziennego funkcjonowania.

3. Szyja

Dużą popularnością cieszy się piercing na szyi. Możesz zdecydować się na więcej niż jeden ozdobny element – należy jednak pamiętać, by zachować między kolczykami wymagane odstępy.

Microdermale w efektowny sposób mogą przyozdobić również okolice obojczyków. W tym miejscu warto wybrać nieco większe ozdoby, nie przytłoczą one bowiem naszej sylwetki.

4. Brzuch 

Ciekawym i niestandardowym miejscem dla ozdób typu microdermal jest brzuch. Umieść kolczyki symetrycznie – np. po bokach.

W przypadku jakichkolwiek piercingów, najważniejszą rzeczą jest oczywiście właściwa pielęgnacja i wybór odpowiedniego piercera, który przeprowadzi zabieg profesjonalnie i bezpiecznie.

Agata Gortat-Wojakowska

*zdjęcia: źródło: https://rocknroll-tattoos.pl, https://urodaizdrowie.pl, https://d-art.ppstatic.pl, https://polki.pl, https://arifpiercing.pl, https://bodymod.pl, https://vean-tattoo.pl, https://arifpiercing.pl/

Baner