29 stycznia 2023 r. już po raz 31. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagra pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Wielu znanych producentów aktywnie włącza się w działania charytatywne i wystawia na aukcje różnego rodzaju przedmioty. Lubiana i szanowana na rynku marka zegarków Lorus również postanowiła pomóc. Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, brand wystawi na aukcję wspierającą WOŚP jeden ze swoich czasomierzy. Tym razem wybór padł na rewelacyjny zegarek mechaniczny Lorus Sports Automatic o numerze referencyjnym RL419BX9.

Zegarki Lorus – japońska jakość w przystępnej cenie

Marki Lorus nie trzeba nikomu przedstawiać. Już od 40 lat ten japoński producent zegarków cieszy się dużą popularnością. Zegarki Lorus stanowią połączenie bardzo atrakcyjnej ceny z możliwie wysoką jakością wykonania.

Cechy te sprawiają, że bardzo często Lorus wybierany jest jako pierwszy zegarek, a jest w czym wybierać. Portfolio marki jest bogate: od zegarków dla dzieci po modele mechaniczne. Dzisiejszy bohater artykułu pochodzi właśnie z tej ostatniej grupy, czyli zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Lorus Sports Automatic RL419BX9 – wyjątkowa licytacja na WOŚP 2023

Na aukcję WOŚP zostanie wystawiony model Lorus Sports Automatic o numerze referencyjnym RL419BX9. Koperta tego modelu została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej. Jej średnica wynosi 42 mm, więc mieści się w granicach standardowych wymiarów. Okrągły kształt koperty i mocno zwężające się uszy nadają mu elegancki wygląd, choć zastosowana stalowa bransoleta jednocześnie wskazuje na sportowy charakter. Koronka zlokalizowana jest dość nietypowo, bo na godz. 4.00. Detal ten przywodzi na myśl zegarki sportowe. Połączenie to ma w sobie coś urzekającego. Dodatkowo, takie umiejscowienie koronki jest bardzo wygodne w noszeniu, gdyż zapobiega jej wbijaniu się w nadgarstek.

Tarczę chroni szkło mineralne, a pierścień okalający kopertę jest prosty, elegancki i minimalistyczny. Klasa wodoszczelności tego modelu zegarka to 100 m, co pozwala na większość wodnych aktywności. Dekiel jest zakręcany.

Tarcza w tym modelu jest elementem najbardziej zwracającym na siebie uwagę. Od razu widzimy przepiękny, niebieski dysk dodatkowo zdobiony szlifem słonecznym. To zdobienie tarczy powoduje, że załamujące się światło tworzy refleksy w różnych odcieniach niebieskiego.

Zarówno masywne wskazówki, jak i nakładane indeksy są koloru srebrnego i dodatkowo zostały wypełnione jasnozieloną/pistacjową masą luminescencyjną. Wyjątkiem jest wskazówka sekundowa, której nadano czerwony kolor, i która wspaniale kontrastuje na granatowym tle. Kształt i wielkość wskazówek nawiązuje do zegarków typu diver. Ich spory rozmiar wynika z faktu, że powinny być wyraźne i czytelne pod wodą. Dodatkowo, indeks na godz. 12.00 przybrał charakterystyczny dla tych zegarków kształt odwróconego trójkąta. Dla poprawy czytelności skala minutowa znajduje się przy dolnych krawędziach indeksów, co dodatkowo jest ciekawym rozwiązaniem stylistycznym.

Na godz. 3.00 umieszczono podwójne okienko ze wskazaniami dnia miesiąca oraz dnia tygodnia, co jest miłym i użytecznym dodatkiem.

Bransoleta ze specjalnym grawerem

Zegarek Lorus Sports Automatic zaprojektowano ze stalową, szczotkowaną bransoletą z zapięciem motylkowym. To właśnie na nim znajduje się dodatkowy element, który wpływa na szczególną wyjątkowość tego modelu. Mowa tu oczywiście o specjalnie wygrawerowanym z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy emblemacie tejże akcji. Sprawia to, że model wystawiony na aukcję jest szczególnie wyjątkowy. Grawerunek będzie przypominał użytkownikowi, który wygra licytację, że nie dość, że stał się posiadaczem nowego zegarka mechanicznego, to jeszcze brał współudział w akcji charytatywnej i pomógł w zbieraniu środków finansowych na urządzenia medyczne przeznaczone dla ludzi chorych na sepsę.

Niezawodny, japoński mechanizm

Zegarek Lorus Sports Automatic RL419BX9 został wyposażony w mechanizm Seiko Epson Y676. Jest to mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, który charakteryzuje się precyzyjną pracą oraz znakomitą wytrzymałością. Rezerwa chodu przy pełnym naładowaniu sprężyny naciągowej wynosi 40 godzin. Mechanizm Seiko Y676 łożyskowany jest na 21 kamieniach, co gwarantuje niskie zużycie ruchomych elementów werku. Mechanizm posiada moduł podwójnego datownika, dzięki któremu określimy dokładny dzień tygodnia i miesiąca.

Najnowsza kolekcja Lorus Sports

Prezentowany w niniejszym artykule zegarek należy do najnowszej odsłony kolekcji Sports, czyli jaka sama nazwa wskazuje – zegarków sportowych. Linia charakteryzuje się designem w stylu sportowej elegancji oraz zastosowaniem mechanizmu z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Łącznie są to 4 modele o numerach referencyjnych:

  • LOR RL417BX9 – już dostępny w regularnej sprzedaży,
  • LOR RL419BX9 – już dostępny w regularnej sprzedaży,
  • LOR RL421BX9 – będzie dostępny wiosną,
  • LOR RL427BX9 – będzie dostępny wiosną.

Poza modelem z niebieską tarczą dostępne są już lub będą na wiosnę modele z tarczami w kolorze czarnym, ciemnozielonym i szaroniebieskim. Trzy z czterech modeli występują na stalowej bransolecie, natomiast model z szaro-niebieską tarczą zaprojektowano na pasku wykonanym ze skóry naturalnej w brązowym kolorze. Wszystkie modele niezależnie od referencji zostały wycenione na kwotę 699 zł, co jak na zegarek mechaniczny jest kwotą nad wyraz atrakcyjną.

Lorus Sports Automatic RL419BX9 – cena, dostępność, licytacja na aukcji

Zegarek Lorus Sports Automatic RL419BX9 jest już dostępny w regularnej sprzedaży. Model dostępny jest w sklepach stacjonarnych Time Trend zlokalizowanych w całej Polsce oraz w sklepie online na timetrend.pl. Cena katalogowa wynosi 699 zł.

Licytacja specjalnego modelu zegarka wystartowała w serwisie aukcyjnym Allegro. I tylko tam będzie można wylicytować jedyny, niepowtarzalny zegarek, który wspiera akcję charytatywną WOŚP. Licytując czasomierz, użytkownicy jednocześnie będą mogli współuczestniczyć w zebraniu środków na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych do walki z sepsą. Za pośrednictwem WOŚP możemy pomóc potrzebującym i warto o tym pamiętać.

Aukcja dopiero co ruszyła, a już cieszy się sporym zainteresowaniem. Po kilku godzinach od opublikowania, aktualna cena wynosi 1075 zł i na pewno wzrośnie!

Zapraszamy do licytacji: PRZEJDŹ DO AUKCJI LORUS WOŚP 2023.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Przyłącz się i weź udział w aukcji Lorus!

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki Lorus znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki – LORUS.

Mateusz Pycia

*artykuł sponsorowany