Szukasz zegarka, dzięki któremu szybko wyróżnisz się z tłumu? Akcesorium o mocnej, odważnej stylistyce i niebanalnym pomyśle?

Oto 6 najbardziej odważnych zegarków damskich włoskiej marki Police.

Kto, jak kto, ale marka Police kojarzy się z mocnymi, odważnymi projektami zegarków. Od lat 80. XX wieku, kiedy powstała, po dziś dzień, sukcesywnie kreowała swój własny, indywidualny styl. Zegarki Police to 100% gwarancja, by wyjść poza szereg i wyróżnić się, a współpraca ze znanymi osobami światowego formatu, jak George Clooney czy Antonio Banderas tylko umocniła prestiż marki.

Zdecydowana większość użytkowników kojarzy markę z modelami męskimi, ale dziś, niejako na przekór, chcemy pokazać Wam czasomierze w damskim wydaniu. Ale tylko te najbardziej odważne, z wizerunkiem trupiej czaszki na tarczy, które mają najwięcej odniesień do śmierci, zaprojektowane zostały m.in. w czarnej kolorystyce; słowem – tylko tych najbardziej designerskich!

Zapraszamy na przegląd damskich zegarków adekwatnych do obecnej sytuacji w Polsce i na świecie. Co prawda koronawirus powoli schodzi z pierwszych stron gazet, ale zostawił po sobie tragiczne żniwo.

Police PL.16041MSR/01 MARIETAS – wersja w kolorze białym

Police PL.16041MSR/02 MARIETAS – wersja w kolorze czarnym

Te dwa zegarki są jak ogień i woda, życie i śmierć, miłość i nienawiść…

Tarczę i pasek modelu Police PL.16041MSR/01 zaprojektowano w kolorze białym, a Police PL.16041MSR/02 w kolorze czarnym.

Chyba żaden inny kolor jak właśnie czarny nie kojarzy się ze śmiercią, pogrzebem i umieraniem. Może właśnie dlatego „mała czarna” to nieśmiertelny klasyk goszczący w szafie wielu pań? Sukienkę można ubrać na wiele różnych okazji (może z wyjątkiem wesela) i zawsze będzie wyglądało się dobrze.

Na przeszklonej tarczy tych modeli, wnikliwie się przyglądając, odnajdziemy wytłoczony wizerunek węża w otoczeniu róż.

Czerwone róże to oczywiście symbol wielkiej miłości. Wąż natomiast to tajemniczy gad o wielu twarzach. Symbol poruszania się na granicy życia i śmierci. Zrzucając cyklicznie skórę, umiera jego dawne ja i rodzi się nowe. Wąż swoim życiem i przemianą uczy nas jak zostawiać przeszłość za sobą, i jak rozpocząć nowe życie wolne od koronawirusa.

Zegarek nie grzeszy precyzją chodu (mechanizm kwarcowy) oraz szkiełkiem mineralnym, dzięki któremu tarcza jest przejrzysta i czytelna.

Nie bez znaczenia jest także cena. Niezależnie od wersji kolorystycznej, cena katalogowa tych zegarków wynosi 839 zł, czyli mniej więcej tyle ile 25 wirusobójczych płynów do dezynfekcji rąk.

Police Miona PL.16032MSR/02 – złota koperta, czarny pasek

Police Miona PL.16032MSB/02 – czarna koperta, ciemnoróżowy pasek

Kolejne dwa modele zaskakują wizerunkiem trupiej czaszki na tarczy. Symbol ten jak żaden inny kojarzy się ze śmiercią, przemijaniem i kruchością życia. „Memento mori” – pamiętaj, że umrzesz – wielokrotnie przypominało średniowieczne pozdrowienie.

Kobieta, która odważy się nosić jeden z tych czasomierzy może z dumnie podniesioną głową mówić: „nie boję się, jestem nieśmiertelna!”.

Z całą pewnością jest to dodatek dla kobiety z mocnym charakterem.

Koperta o średnicy 35 mm idealnie wsunie się pod mankiet skórzanej kurtki ramoneski z metalowymi ćwiekami. Do takiej kurtki dobrze komponować się będą buty glany lub inne tego typu, fryzura na irokeza oraz obowiązkowo na krwiście czerwono pomalowane usta.

Dodatkowy plus? „Serce” zegarka to mechanizm kwarcowy zasilany baterią, która powinna wystarczyć na kilka lat użytkowania. Przez długi czas przynajmniej nie trzeba będzie martwić się o osobistą wizytę u zegarmistrza. I tak będzie zamknięty, więc nie będzie po co.

Cena modelu z czarnym skórzanym paskiem to 699 zł, a z paskiem ciemnoróżowym – 739 zł. Ta propozycja równa się około 70. maseczek ochronnych.

Police Montaria PL.16027BSG/22M – złoty

Police Montaria PL.16027BS/04M – srebrny

Trupia czaszka w sportowym wydaniu!

Jeśli piszemy o najbardziej odważnych, najbardziej designerskich i rzucających się w oczy zegarków damskich Police – nie mogło zabraknąć tych dwóch modeli z kolekcji Montaria. Co prawda, w dobie koronawirusa, błyskotki nie to jest towar „pierwszej potrzeby”, ale kto powiedział, że nawet w szpitalu nie można wyglądać jak milion dolarów?

Lśniące cyrkonie umieszczone na tarczy, kopercie, uszach, bransolecie, koronce; słowem – wszędzie gdzie tylko się da, sprawiają, że zegarek wygląda elegancko. Design niektórzy mogą uznać za lekko przesadzony, ale przecież piszemy o najbardziej odważnych projektach, prawda? Więc muszą się czymś wyróżniać.

Średnica koperty nie wyróżnia się wielkością – to klasyczne, damskie 35 mm.

Zarówno koperty, jaki i bransolety z dużych, pełnych ogniw wykonano z tego samego materiału – stali szlachetnej typu 316L. Ten rodzaj stali ma wiele zalet: nie uczula, nie rdzewieje, nie matowieje ani nie śniedzieje. W dodatku jest odporny na różne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu, zegarkiem będziemy mogli cieszyć się przez długi czas. Nawet w nowej, zdrowej rzeczywistości.

Jako, że są to modele typu fashion wyposażono je w podstawową ochronę przed wodą, wodoszczelność klasy to 30 m. Przed lekkim deszczem ochronie, ale burzą z piorunami już nie.

Mechanizm kwarcowy nie wymaga codziennego nakręcania, dzięki czemu zegarek codziennie będzie do naszej dyspozycji. Można zapomnieć o czasie, kiedy świat wywraca się do góry nogami…

Cena modelu z bransoleta w kolorze złotym to 1 399 zł, w srebrnym – 1 239 zł.

Który z modeli zegarków uważasz za najbardziej odważny?

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – POLICE.

Agata Molka