Długie słoneczne dni, rozkwitające kwieciem łąki i budzące się do życia owady są inspiracją dla świata mody. Wiosenna tematyka zdominowała również tegoroczny dział dodatków.

Wiem, że teraz nasze myśli krążą wokół pandemii koronawirusa, ale warto czasem oderwać myśli. Nic tak nie poprawia humoru jak kwiecista apaszka czy zegarek z motywem motyla.

Czytaj Więcej

Odwołane pokazy mody, tygodnie mody, puste krzesła, spadek sprzedaży, niepewność i brak prognoz dotyczących końca epidemii – tak w skrócie opisać można sytuację w branży fashion. Dowiedz się jak epidemia blokuje modę!

Czytaj Więcej

Czas pędzi tak szybko!

Dopiero co szykowaliśmy ciepłe płaszcze i puchowe kurtki, a już okazuje się, że musimy myśleć o schowaniu ich do szafy. Powoli zaczynamy czuć w powietrzu wiosnę. Temperatura coraz częściej zbliża się do 10 stopni Celsjusza, dni stają się dłuższe, a słońce coraz intensywnej świeci. Warto więc już teraz zapoznać się z najnowszymi trendami, przejrzeć lżejszą odzież w naszej szafie i/lub ewentualnie wybrać się na zakupy.

Oto kilka najgorętszych trendów – do wyboru, do koloru – bo modnych będzie naprawdę wiele wzorów – od denimu, przez jasne zwiewne sukienki, aż po odzież z imitacji skóry.

Czytaj Więcej

Kochani! W tym trudnym i stresującym dla nas wszystkim okresie, chciałabym, choć na chwilę, rozgonić Wasze czarne myśli i być może przy czarnej (lub białej) kawie, napisać Wam kilka słów o kolorze czarnym w modzie.

Czy czerń jest uniwersalna i dla każdego? Otóż nie!

Obalamy 5 mitów na temat koloru czarnego w modzie.

Czytaj Więcej

Kto zrozumie kobietę lepiej jak inna kobieta? No właśnie!

Śledząc życiorysy znanych projektantów i projektantek, trzeba przyznać, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej zrewolucjonizowały świat mody. Czy wyobrażacie sobie współczesne stylizacje bez małej czarnej i garsonek? Tutaj należy się ukłon w stronę Coco Chanel, która uważała, że ubiór musi być zarówno ładny, jak i wygodny. A może jesteś fanką punkowej mody, kontrowersyjnych t-shirtów czy butów na ekstremalnie wysokim koturnie? Tu chylimy czoła przed Vivienne Westwood, która wykazała się odwagą w tworzeniu nowych nurtów w modzie.

Sami widzicie – bez nich nasze szafy wyglądałby zupełnie inaczej!

Czytaj Więcej

Zawsze budzi ogromne emocje, jest obiektem pożądania i synonimem luksusu. Od stuleci przyspiesza o szybsze bicie serca i swoim blaskiem uwodzi niejedno serce. Ma też mroczną stronę – wielokrotnie był przyczyną walk i przemocy. Niemniej króluje niepodzielnie i nieprędko ktoś go zdetronizuje.

Diament, bo o nim mowa, jest bodaj najpiękniejszą formą jaką może przybrać… węgiel.

Czytaj Więcej

Dzień Kobiet nieodłącznie kojarzy się z kwiatami. Nie bez powodu święto to obchodzone jest 8 marca, w przededniu nadchodzącej wiosny, kiedy przyroda budzi się do życia.

Kolory i znaczenie kwiatów

Czerwone róże są bodaj najczęściej wręczanymi kwiatami, szczególnie dla dziewczyn, narzeczonych czy żon. Nic dziwnego, symbolizują miłość i nie ma co do tego wątpliwości. Białe kwiaty, np. konwalie to znak niewinności i skromności, śmiało więc tatusiowie mogą wręczyć je swoim córkom. Róże w kolorze różowym to symbol przyjaźni, idealne dla koleżanek. W zasadzie wszystkie kwiaty dla kobiet są piękne. Uwaga panowie! Ostrożność należy zachować jedynie przy kwiatach w kolorze pomarańczowym. Powszechnie oznaczają one zdradę.

Czytaj Więcej

Pierwsza rocznica śmierci słynnego niemieckiego projektanta mody – Karla Lagerfelda – zainspirowała nas do wpisu o zegarkach, które… zatrzymują czas. Bo jak inaczej powiedzieć o kreatorze mody, którego kult jest wiecznie żywy?

Czytaj Więcej

Żyjemy we wspaniałych czasach z modowego punktu widzenia. Możemy dowolnie przebierać w ofertach wielu marek odzieżowych, tych rodzimych i zagranicznych. Również zakup ubrań premium nie stanowi już problemu i większość z nas może pozwolić sobie (nawet jeśli tylko okazjonalnie) na nabycie ubrań z metkami znanych projektantów.

Wydaje się, że także świadomość modowa powinna być duża.

W końcu inspiracje jak się ubierać, jakie panują aktualnie trendy płyną do nas ze wszystkich stron: od witryn sklepów, przez internet i telewizję, kończąc na różnego rodzaju czasopismach.

Czytaj Więcej

W miniony poniedziałek, 17 lutego świętowaliśmy Światowy Dzień Kota. Zainspirowało nas to do stworzenia dla Was specjalnego artykułu. Wpisu o modzie z pazurem. Kot na bluzie, cętki na spódnicy czy sukienka w tygrysie paski? A czemu nie? Zwierzęta te już od wieków inspirowały artystów, teraz mają swój czas w modzie. Zapraszam na subiektywną podróż po kocich wzorach. Może znajdziesz coś dla siebie?

Czytaj Więcej