1 stycznia 2024r. w Alei Bielany odbył się wernisaż otwierający IX edycję wystawy Wro Fashion Foto. Hasło tegorocznej edycji „We wnętrzu mody” spowodowało, że w ramach fotografii mody spotkały się zarówno piękne stylizacje, jak również wysmakowane elementy wnętrzarskie dostępne w galerii.

Foto by Marek Czwartyński

Zdjęcie 1 z 4

Wnętrze mody

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest wrocławska agencja modelingowa SPOT Management. Wystawa ma swój schemat i model działania, jednakże każda edycja, dzięki nowym pomysłom i tematowi, przynosi nowe elementy.

Wyróżnikiem tegorocznej edycji jest połączenie mody z wnętrzami, co świat projektantów i wielkiej mody zna przecież nie od dziś.

„Specyfika Alei Bielany wiąże się z obecnością ekskluzywnych salonów meblarskich. Żadna inna galeria handlowa we Wrocławiu nie może poszczycić się takim wnętrzarskim i odzieżowym portfolio jednocześnie.

Dlatego naturalną sytuacją było dla nas połączenie tych dwóch elementów właśnie w ramach Wro Fashion Foto i zaproponowanie motywu przewodniego, który uczestnikom da możliwość realizacji sesji zdjęciowych w niecodziennych miejscach, jakimi były salony meblowe” – mówi Magdalena Misiarz odpowiedzialna za marketing Alei Bielany.

Butiki wnętrzarskie, takie jak chociażby Kler czy Novelle, chętnie zaangażowały się działania związane z organizacją sesji. To przecież nowatorski i niecodzienny sposób na promocję i docieranie do nowych klientów.

Foto by Chimiczewski

Zdjęcie 1 z 4

Ekipy realizacyjne

Nie można zapominać, że fotografia mody to nie tylko fotograf, ponieważ za efekt końcowy odpowiedzialny jest cały sztab ludzi– to modelki, modele, wizażyści, styliści, fryzjerzy.

Za każdym razem wielkie wyzwania stoją przed stylistami – ich zadaniem jest przełożenie wymagających pomysłów i inspiracji na język mody dostępnej w galeriach handlowych.

Dlatego właśnie Wro Fashion Foto to nie tylko promocja fotografów, ale całego środowiska związanego z branżą mody. Dlatego dla wszystkich twórców wystawa jest okazją do artystycznego spełnienia się i poszukiwania odskoczni od codziennych komercyjnych zleceń.

Foto by Marta Macha

Zdjęcie 1 z 4

Wernisaż

Event zgromadził śmietankę branży mody Wrocławia – na otwarciu gościło około 70 osób, w tym modelki i modele agencji SPOT Management. Podczas wieczoru przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt, którym wręczono dyplomy.

Zgodnie z tradycją uczestnicy wernisażu mogli głosować na fotografię, która nalepiej odzwierciedla motyw przewodni, zaś spośród głosujących wylosowano karty podarunkowe Alei Bielany.

Foto by SPOT Management

Zdjęcie 1 z 7

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać w Alei Bielany do 11.02.2024r. w lokalu obok cukierni Sowa.

Notatka prasowa by SPOT Management.