Najpopularniejsze na całym świecie obuwie sportowe, na płaskiej podeszwie, pierwotnie przeznaczone do biegania, stworzone przez firmę Adidas – niemieckie przedsiębiorstwo produkujące obuwie i odzież sportową. Logo firmy (trzy paski) nawiązuje do wzmocnienia buta z trzech wąskich, skórzanych pasków. Nazwa firmy wywodzi się od imienia i nazwiska założyciela – Adi Dassler’a. Słowo „adidasy” na stałe weszło do słownika nie jako nazwa własna, a określenie sportowego obuwia wszelkiej maści. 

Patrz: sneakersy 
Patrz: trampki 

Włókno chemiczne syntetyczne.

Do zalet tego materiału należą trwałość i sprężystość. Nie gniecie się, nie odkształca, na ogół nie wymaga prasowania. Nie powoduje alergii ani podrażnień skórnych.

Niestety, raczej nie ma możliwości, by ubranie z akrylu posłużyło nam dłużej. Materiał szybko się mechaci, zaledwie po kilku praniach wygląda na mocno zniszczone. Do innych wad zaliczyć trzeba fakt, że ubrania wykonane z akrylu nie są przewiewne, nie chłoną wody, są łatwopalne oraz nie mają właściwości termoizolacyjnych takich jak np. wełna.

Czytaj Więcej

Obuwie damskie na płaskiej podeszwie o mocnym wcięciu w cholewce.

Aktualnie baleriny to jeden z najsilniejszych trendów w zakresie obuwia oraz jedne z najwygodniejszych butów damskich. Choć ich wygląd w dużo mniejszym stopniu nawiązuje do tradycyjnych modeli z XVIII wieku, to nie można odmówić im statusu butów zainspirowanych tańcem. Bowiem pierwowzorem balerin są baletki służącego do tańca baletowego. 

Czytaj Więcej

Rodzaj miękkich butów służących do tańca baletowego, wykonane z płótna lub ze skóry. Są one „miękkie”, mają za zadanie ściśle przylegać do stopy. Nie należy mylić baletek z pointami, które służą do stania na czubkach palców. Stawanie na czubkach palców w baletkach może skończyć się poważną kontuzją, ponieważ nie są one usztywniane. 

Czytaj Więcej

Włókno naturalne pochodzenia roślinnego wytwarzane z rośliny o tej samej nazwie – bawełny (rodzaj rośliny z rodziny ślazowatych) mające wiele różnych zastosowań. Miękkie w dotyku, bardzo komfortowe i wygodne w noszeniu, znakomicie wchłania pot i wilgoć. Powstają z niej inne tkaniny takie jak m.in.: aksamit, atłas, drelich, dżins, popelina czy sztruks. Materiał wyjątkowo przyjazny ciału.

Proste w kroju krótkie spodenki. Początkowo nazywane szortami. Oryginalne bermudy miały ściśle sprecyzowaną długość – 21-22 cale, czyli od 53,34 cm do 55,88 cm.

Czytaj Więcej

Popularna nazwa jeansów, z niskim stanem, które ściśle przylegają do bioder, stąd nazwa biodrówki. Zazwyczaj zamykane na krótki suwak i jeden duży guzik. Ważne jest, by były dobrze skrojone, starannie wykończone i by w ich składzie znajdował się elastan, który powoduje, że jeansy się łatwo naciągają i dopasowują do sylwetki.

Czytaj Więcej

Popularna nazwa wojskowego stylu spodni, odznaczających się wysoką trwałością i praktycznością. Bojówki mają charakterystyczny krój, szerokie, luźne nogawki. Ich cechą charakterystyczną są pojemne, łatwo dostępne kieszenie umocowane na udach, w których pomieścić można wszystkie najważniejsze przedmioty. Gwarantują wysoką trwałość użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Z tej też racji noszą je przede wszystkim żołnierze, wojskowi, myśliwi itp.

Obuwie damskie o cholewce sięgającej okolic kostki. Mogą występować w wersji jesiennej lub wiosennej, zarówno płaskie, jak i na obcasie. 

Patrz: sztyblety 

Specjalne spodnie przeznaczone do jazdy konnej umożliwiający swobodę ruchów. Początkowo tylko męskie, obecnie coraz bardziej popularne są też w wersji damskiej. Ich wzór jest bardzo charakterystyczny: na wysokości ud są mocno rozszerzane, od kolana aż po łydki są bardzo obcisłe. Dzięki temu łatwo i szybko założyć można wysokie buty z cholewami (sztyblety).

Czytaj Więcej