Jacques Lemans to rodzinna marka zegarkowa wywodząca się ze Szwajcarii, założona przez Alfreda Riedla w 1975 roku. Obecnie siedziba firmy mieści się w austriackim Sankt Veit an der Glan. Od chwili powstania firma przykłada dużą wagę do prac badawczo-rozwojowych, mających na celu podniesienie jakości jej wyrobów i innowacyjności rozwiązań. Doskonałym przykładem takich działań jest kolekcja zegarków Eco Power, wykorzystująca energię świetlną do zasilania mechanizmów jej zegarków. Po sukcesie tego projektu przyszedł czas na kolejną przełomową serię.

Poznajmy bliżej najnowszą linię zegarków Jacques Lemans – Hybromatic.

Jak sama nazwa wskazuje, mamy w tym przypadku do czynienia z hybrydą, czyli połączeniem dwóch rodzajów mechanizmów – kwarcowego i mechanicznego. Inżynierom Jacques Lemans udało się stworzyć werk łączący w sobie takie właśnie rozwiązania.

Jacques Lemans Hybromatic

Zdjęcie 1 z 4

Zegarki Hybromatic wyposażono w znany z mechanizmów z automatycznym naciągiem wahnik.

Jego ruch obrotowy, wynikający z działania siły bezwładności w trakcie noszenia zegarka na nadgarstku, niczym prądnica generuje energię elektryczną. Jest ona magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana do zasilania elektronicznego, kwarcowego mechanizmu zapewniającego wysoką dokładność działania zegarka.

Dzięki dużej sprawności pracy zespołu przetwarzającego energię kinetyczną w elektryczną oraz niskiemu zapotrzebowaniu prądowemu przez układ kwarcowy mechanizm Hybromatic posiada bardzo długą, wynoszącą aż 180 dni, rezerwę chodu.

Oznacza to, że zegarek nienoszony może pracować poprawnie niemal przez pół roku!

Dzięki dużej sprawności pracy zespołu przetwarzającego energię kinetyczną w elektryczną oraz niskiemu zapotrzebowaniu prądowemu przez układ kwarcowy mechanizm Hybromatic posiada bardzo długą, wynoszącą aż 180 dni, rezerwę chodu. Oznacza to, że zegarek nienoszony może pracować poprawnie niemal przez pół roku!

Kolekcja Hybromatic to nie tylko innowacyjny mechanizm!

Poza wyjątkowym mechanizmem zegarki tej linii charakteryzują się również atrakcyjnym, dynamicznym wyglądem, nawiązującym do „diverów”. Ta charakterystyczna i sportowa stylistyka na pewno przypadnie do gustu wielu miłośnikom czasomierzy.

Wyrazista kolorystyka i bogata paleta modeli w zestawieniu z bransoletami oraz różnego rodzaju paskami pozwolą na dopasowanie właściwego egzemplarza do indywidualnych preferencji każdego potencjalnego nabywcy.

Wszystkie koperty zegarków Hybromatic posiadają taką samą średnicę, wynoszącą 42 mm. Ten uniwersalny rozmiar ma przełożenie na dobre dopasowanie zegarka do standardowego nadgarstka. Koperty wykonano ze stali szlachetnej, a tarcze zegarków chronią hartowane szkła mineralne o podwyższonej odporności na zarysowania.

Nowa kolekcja zegarków Hybromatic dowodzi, że świat zegarków i zegarmistrzostwa ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Innowacje, prowadzone badania i poszukiwanie nowych rozwiązań mogą być motorem napędowym zarówno dla poszczególnych marek, jak i całej branży.

Wiele firm widzi także potrzebę tworzenia swoich produktów z troską o środowisko naturalne, by nie generując dodatkowych odpadów, zegarki mogły równocześnie służyć nam bezawaryjnie jak najdłużej.

Marka Jacques Lemans także idzie taką słuszną drogą.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Jacques Lemans znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tuJacques Lemans

Paweł Zgiep