Dzisiaj, w piątek, 23 lipca 2021 r., oczy całego świata zwrócone są ku Tokio. Impreza ze względu na pandemię COVID-19 odbędzie się z rocznym opóźnieniem. Stolica Japonii po raz drugi w historii będzie gospodarzem Igrzysk. Rywalizacja na sportowych arenach rozpocznie się dzisiaj 23 lipca i potrwa do 8 sierpnia 2021 r.

Szwajcarska marka zegarków Omega już po raz 29. będzie pełniła funkcję olimpijskiego chronometrażysty.

Z tej okazji firma przygotowała „olimpijską” premierę roku.

Omega Seamaster Aqua Terra Tokyo 2020 Limited Edition –  tak wygląda olimpijskie srebro i złoto

Pierwsza propozycja Szwajcarów z motywem olimpijskim to Omega Seamaster Aqua Terra Tokyo 2020 Limited Edition.

Dostępne są dwie średnice koperty – mniejsza 38 mm i większa 41 mm. Dostępne są także dwie wersje kolorystyczne – srebro i 18-karatowe żółte złoto. Jak powszechnie wiadomo, olimpijskie złoto to upragniony cel każdego zawodnika i każdej zawodniczki. Kolory kopert mają więc nawiązywać do barw medali.

Klasa wodoszczelności tego modelu to 150 m, co oznacza, że z tym zegarkiem na nadgarstku można pływać i nurkować z akwalungiem.

Limitowany do 2020 sztuk zegarek dostępny jest z tarczą w kolorze niebieskim. Tarczę chroni szkło szafirowe.

Wewnątrz koperty w zależności od wersji, pracuje automatyczny naciąg sprężyny napędowej kaliber 8801 (w modelu z kopertą o średnicy 38 mm) lub kaliber 8901 (w modelu z kopertą o średnicy 41 mm). Oba mechanizmy posiadają certyfikat Master Chronometer potwierdzający wysoką precyzję pracy i pomiar czasu.

Pracę mechanizmu obserwować można przez przeszklony dekiel. Naniesiono na nim olimpijskie koła, a także logotyp Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

Sportową wygodę użytkowania zapewnia granatowy pasek wykonany z gumy. Co ciekawe, w zestawie znajdzie się także stalowa bransoleta.

Zegarek Omega Seamaster Aqua Terra Tokyo 2020 Limited Edition wyceniono na kwotę 24 600 PLN.

Omega Seamaster Planet Ocean Tokio 2020 Limited Edition

Druga „olimpijska” propozycja również jest limitowana do 2020 sztuk.

Zegarek pochodzi z damskiej kolekcji Seamaster Planet Ocean.

Koperta ma typowo damski rozmiar – to 39,5 mm średnicy. Stalowa koperta zestawiona została tutaj z białą, ceramiczną tarczą.

Dominującą biel przełamuje sekundnik typu lizak (tzw. lollipop) z małym, czerwonym kółkiem (grotem) nawiązującym do flagi Japonii. Skalę nurkową umieszczono w białym, ceramicznym pierścieniu. Wyjątek stanowi cyfra 20, którą wypełniono czerwoną ceramiką.

Olimpijską damską propozycję napędzać będzie automatyczny naciąg sprężyny napędowej, kaliber 8800 z 55-godzinną rezerwą chodu. Mechanizm zamknięto pod przezroczystym deklem ozdobionym logo Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

Damska nowa Omega dostarczana będzie z białym paskiem wykonanym ze skóry aligatora.

Do zestawu dołączany będzie także jasnoszary pasek typu NATO.

Pamiątka na lata z japońskich Igrzysk to inwestycja finansowa rzędu 29 300 PLN.

Agnieszka Zawadzka

*źródła zdjęć: omegawatches.com, ch24.pl