Wczoraj w Paryżu zmarł słynny projektant, dyrektor artystyczny domu mody Chanel – Karl Lagerfeld. Miał 85 lat. Świat mody stracił jednego z największych wizjonerów.

Czytaj Więcej

Uczeń Christiana Diora. Rewolucjonista i prowokator. Jego rewolucyjne projekty inspirują projektantów od wielu lat. Poznajcie historię Yves’a Saint Laurenta, jednego z najważniejszych kreatorów mody XX wieku.

Czytaj Więcej

Minęło już ponad 60 lat od śmierci Christiana Diora, a ta marka wciąż pozostaje żywa. Dior to synonim kobiecości, najwyższej elegancji i modelowy przykład francuskiego haute couture. Czy jeden projektant może odmienić to, jak ubiera się cały świat? Oczywiście, że tak.

Czytaj Więcej

84-letni Giorgio Armani to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbogatszych projektantów w historii mody. Jego imperium obejmuje niemal każdą gałąź szeroko pojętego lifestyle’u. Oprócz ubrań, włoski maestro ma również: meble, dodatki, książki, perfumy, kosmetyki, a nawet hotele. Nic więc dziwnego, że rynkową wartość jego imperium szacuje się na – bagatela – 8,3 miliarda dolarów. Może zatem warto dowiedzieć się nieco więcej o tym fenomenalnym designerze?

Czytaj Więcej

Giovanni Versace zapoczątkował nową erę mody, oferując jej zielone światło do rywalizacji z paryskim krawiectwem. To on przyczynił się do zbudowania włoskiego imperium luksusowych marek odzieżowych i stworzył własną historię spektakularnego sukcesu odważnych i znanych na całym świecie kolekcji.

Czytaj Więcej