Koniec roku to czas podsumowań. Oto teksty, które w minionym roku cieszyły się największym uznaniem. Top 10 najchętniej czytanych artykułów zegarkiimoda.pl to obraz mijających 12 miesięcy. Prezentujemy zestawienie tematów, które w 2022 roku najbardziej zajmowały Was, czytelników, i nas, twórców portalu. Dziękujemy, że jesteście z nami; lubicie nas czytać i że z każdym miesiącem jest Was coraz więcej.

Najpopularniejsze teksty 2022 roku

10. Włoskie marki modowe, które powinna znać każda fashionistka

Gdy myślimy o modzie najczęściej kojarzą nam się Włochy. W tym kraju blisko 10% państwowych dochodów pochodzi właśnie z branży fashion. Niezaprzeczalnie kolebką mody jest Mediolan, określany jako miasto mody i zabytków. To właśnie w tym miejscu narodziły się wielkie światowe marki, takie jak chociażby Gucci czy Versace. Ale jest ich o wiele więcej. Czy znasz je wszystkie? Prezentujemy kultowe włoskie marki modowe. Sprawdź czy znasz je wszystkie!

Link do artykułu: Włoskie marki modowe, które powinna znać każda fashionistka. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

9. Omega x Swatch: najbardziej zaskakujący projekt zegarkowy 2022 roku

Pierwsza wspólna kolekcja dwóch szwajcarskich marek – Omega i Swatch została okrzyknięta najbardziej zaskakującym projektem w 2022 roku. Premiera tej kolekcji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem „zegarkomaniaków” na całym świecie. Kolekcja szeroko była omawiana na wielu forach internetowych, portalach i serwisach internetowych – nawet tych, które bezpośrednio nie dotyczyły zegarków.

Link do artykułu: Omega x Swatch: najbardziej zaskakujący projekt zegarkowy 2022 roku

8. Nowości Timex z linii Expedition North – czas na przygodę!

Aktualnie wiele firm czy to modowych czy zegarmistrzowskich zwraca większą uwagę na środowisko naturalne. Jedną z nich jest marka Timex. Aby pokazać jak ważna jest dbałość o otaczający nas świat, w ramach linii Expedition zostały zaprezentowane 4 nowe modele nazwane North. Marka Timex idąc z duchem czasu zaprezentowała nowe zegarki mające na celu jak najbardziej przybliżyć ich użytkowników do natury. Linia skierowana jest do osób aktywnych i chcących dbać o otaczający nas świat.

Link do artykułu: Nowości Timex z linii Expedition North – czas na przygodę!

7. Kultowe damskie zapachy – musisz mieć choć jeden z nich!

Z perfumami jest jak z makijażem i ubraniem – na każdym z nas „leżą” inaczej. Jakie zapachy są zaliczane do tych najbardziej rozchwytywanych? Oto 10 kultowych damskich perfum znanych na całym świecie od wielu lat.

Link do artykułu: Kultowe damskie zapachy – musisz mieć choć jeden z nich!

6. Ponadczasowa magia złota, czyli Atlantic Seagold 14K Limited Edition

W dobie nostalgii za przeszłością wiele marek zegarkowych decyduje się na reedycje swoich historycznych modeli lub tworzenie nowych w stylistyce vintage. Nie inaczej jest w przypadku jednej z najpopularniejszych marek zegarkowych w Polsce, czyli szwajcarskiej marki Atlantic. Zaprezentowany model Atlantic Seagold Automastic 14K Limited Edition jest przykładem jak można stworzyć elegancki, ponadczasowy zegarek mechaniczny.

Link do artykułu: Ponadczasowa magia złota, czyli Atlantic Seagold 14K Limited Edition

5. Zmiana czasu 2022: śpimy o godzinę krócej, ale za to dłużej cieszymy się słońcem!

W nocy z 26 na 27 marca 2022 roku zaczął obowiązywać czas letni środkowoeuropejski. W artykule podpowiadaliśmy Wam w jaki sposób prawidłowo przestawić wskazówki zegarów i zegarków. Zachęcaliśmy Was także do zwiększenia aktywności fizycznej, sugerowaliśmy gotowe rozwiązania i proponowaliśmy Wam wybrane modele zegarków męskich LORUS.

Link do artykułu: Zmiana czasu 2022: śpimy o godzinę krócej, ale za to dłużej cieszymy się słońcem!

4. Philipp Plein – niemiecki projektant, który podbił cały świat

Jego dzieła pozbawione są grama nudy i przewidywalności. Philipp Plein to projektant niemieckiego pochodzenia, który swoją karierę zaczynał od tworzenia mebli. Obecnie znany jest na całym świecie, a to wszystko za sprawą niezwykłych spektakli prezentowanych podczas Fashion Weeków. Pokazy projektanta zapierają dech w piersiach, a prezentowane ubrania stronią od minimalizmu. Ubrania Philippa zaskakują, nie tylko ceną.

Link do artykułu: Philipp Plein – niemiecki projektant, który podbił cały świat

3. Najnowszy zegarek CASIO Vintage A100. Zobacz bohaterski model z filmu „Obcy”!

Istnieją takie filmy i takie książki, którymi można nazwać kultowymi. Nie inaczej jest w przypadku filmu „Obcy”. Porucznik Ellen Ripley, grana przez znaną aktorkę Sigourney Weaver oraz cała załoga statku kosmicznego „Nostromo” wyposażona była w zegarek F100. Nieprzemijająco dobry design tego modelu ponownie zagościł na naszych nadgarstkach w postaci linii Casio Vintage A100.

Link do artykułu: Najnowszy zegarek CASIO Vintage A100. Zobacz bohaterski model z filmu „Obcy”!

2. Seiko Astron GPS Solar – 4 najnowsze zegarki dla współczesnych podróżników

Seiko Astron to kolekcja zegarków, która jest synonimem nowoczesności. Już od 10 lat możemy zachwycać się praktycznymi rozwiązaniami dla zegarków kwarcowych i nic nie wskazuje na to żeby marka Seiko w tej dziedzinie miała zwolnić tempo. Z okazji 10-lecia istnienia kolekcji Astron, japońska marka Seiko zaprezentowała 4 nowe modele, w tym jeden limitowany.

Link do artykułu: Seiko Astron GPS Solar – 4 najnowsze zegarki dla współczesnych podróżników

1. Prezentujemy: Atlantic Worldmaster 1888 Automatic Chronograph Day-Date (zdjęcia live)

Najchętniej czytanym artykułem w 2022 roku na portalu zegarkiimoda.pl była szczegółowa prezentacja zegarka Atlantic Worldmaster 1888 Automatic Chronograph Day-Date. Zegarek oferowany jest w sprzedaży wraz z praktycznym rotomatem. Elegancja z akcentem retro. 

Link do artykułu: Prezentujemy: Atlantic Worldmaster 1888 Automatic Chronograph Day-Date (zdjęcia live)

Dziękujemy, że jesteście z nami! 

W kręgu naszych zainteresowań przede wszystkim są „zegarki z duszą”. Takie, które mają ciekawą historię, nawiązują do jakiegoś ważnego wydarzenia albo po prostu mają charakter. Mamy nadzieję, że dzięki poszczególnym artykułom Wy także dowiadujecie się czegoś nowego i inspirującego. Zależy nam tam tym, by edukować, szerzyć wiedzę na temat zegarków, by w umiejętny sposób każdy z Was potrafił dobrać odpowiedni model zegarka do danego miejsca czy sytuacji.

Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!

Redakcja Zegarki i Moda