Aktualnie wiele firm czy to modowych czy zegarmistrzowskich zwraca większą uwagę na środowisko naturalne. Jedną z nich jest marka Timex. Aby pokazać jak ważna jest dbałość o otaczający nas świat, w ramach linii Expedition zostały zaprezentowane 4 nowe modele nazwane North.

Powrót do natury

„Powrót do natury” – to hasło, które ostatnimi czasy bije rekordy popularności.

Staramy się dbać o środowisko naturalne, segregować śmieci czy szukać alternatywnych źródeł zasilania, np. pochodzących ze słońca, wiatru czy wody. Coraz częściej i coraz śmielej decydujemy się też na spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Również już niczym dziwnym nie jest trend „ucieczki” z wielkich miast do mniejszych miast czy wsi. Wszystko dlatego, że natura stała się synonimem zdrowia, szczęścia i spokoju.

Marka Timex idąc z duchem czasu zaprezentowała nowe zegarki mające na celu jak najbardziej przybliżyć ich użytkowników do natury. Linia skierowana jest do osób aktywnych i chcących dbać o otaczający nas świat.

Marka Timex zaprezentowała nowości z linii Expedition North.

Tworząc tę kolekcję marka kierowała się hasłem: „tworzymy lepszy świat, aby chronić przestrzeń, którą kochamy”.

Co to oznacza?

To, że zegarki zostały stworzone tak, by służyć pokoleniom. Dodatkowo przy produkcji pasków wykorzystano materiały z recyklingu oraz ekologiczną skórę przy produkcji której nie używa się wody.

Timex Expedition North Tide Temp Compass (nr ref. TW2V04000 – 1090 zł oraz nr ref. TW2V03900 – 1090 zł) – z nim poradzisz sobie w każdej sytuacji

Pierwszym modelem jaki chcemy Wam, drodzy Czytelnicy, zaprezentować jest Timex Expedition Tide Temp Compass.

Ze wszystkich zaprezentowanych dziś zegarków ten model wyróżnia się najbardziej. Duża koperta o średnicy 43 mm została wykonana ze stali szlachetnej o kolorze ciemnego grafitu. To prawdziwy zegarek do zadań specjalnych!

Koronka zlokalizowana jest na godz. 3:00. Znajduje się na niej czerwone logo kolekcji Expedition North w kształcie gór. Poza nią na obu bokach koperty umiejscowione są przyciski odpowiedzialne za sterowanie funkcjami zegarka. Elementem przełamującym ciemny kolor koperty są kolory, żółty i pomarańczowy.

Jeżeli chodzi o tarczę, zegarek występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.

Pierwsza jest w kolorze czarnym z luminescencyjnymi indeksami. Wokół tarczy znajduje się podwójna skala ze stopniami Celsjusza oraz Fahrenheita. Bardzo ciekawym elementem w tej wersji jest dodanie koloru niebieskiego i pomarańczowego przy skrajnych wskazaniach skali.

Druga wersja tarczy jest natomiast w kolorze oliwkowym. W modelu tym zastosowano szkieletowe wskazówki godzinową i minutową z masą luminescencyjną. Wskazówka sekundowa jest cienka i prosta. Dodatkowo została zamontowana podwójna wskazówka odpowiadająca za wskazania innych funkcji zegarka.

W zegarku tym mamy funkcje takie jak:

  • analogowy kompas,
  • cyfrowy termometr (wskazuje temperaturę powierza i wody),
  • wskazanie pływów.

Na godz. 6:00 umiejscowiony jest datownik.

Zegarek w wersji z czarną tarczą zawieszony jest na czarnym, nylonowym pasku z materiałów z recyklingu. Wersja z oliwkową tarczą natomiast został wyposażony w brązowy skórzany pasek wykonany z Ecco™ DriTan™. Oznacza to, że przy jego produkcji nie była wykorzystywana woda.

Zegarek wyposażony został w mechanizm kwarcowy oraz autorski system podświetlania tarczy INDIGLO®. Więcej na temat tego systemu można znaleźć tutaj: INDIGLO® – system podświetlenia marki TIMEX, który zmienił oblicze czasu

Dla kogo został przeznaczony ten model zegarka? Dla wszystkich pasjonatów wycieczek z mapą. Niezależnie czy mówimy tu o zagłębianiu się w leśne gęstwiny czy podróżach po górskich szlakach. Ten model ma wszystko, czego nam potrzeba w lesie.

Timex Expedition North Field Post Solar 36 mm lub 41 mm (nr ref. TW2V03600 (749 zł) – eco friendly

Timex Expedition North Field Post Solar mimo średnicy koperty jedynie 36 mm stanowi korzystne rozwiązanie dla mężczyzn o szczupłych nadgarstkach. Zegarek dostępny jest także w większej wersji – w modelu o referencji TW2V03600 koperta ma średnicę 41 mm.

W tym modelu również zastosowano mechanizm solarny.

Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne koperty: stalową i czarną.

W obu wersjach kolorystycznych mamy czarną tarczę z białymi cyframi arabskimi, dzięki temu tarcza jest czytelna. Zegarek wyposażony jest w funkcję datownika.

W wersji w kolorze stalowym zaprojektowano brązowy, skórzany pasek Ecco™ DriTan. Natomiast w wersji czarnej mamy dostępny oliwkowy, nylonowy pasek z materiałów pochodzących z recyklingu. Moim zdaniem, jest to najbardziej militarna wersja zegarka.

Niezawodny niezależnie od światła

Mechanizm solarny wykorzystany w modelach Timex Expedition North Field Post Solar 41 mm oraz 36 mm posiada rezerwę chodu do 4 miesięcy. Oznacza to, że przy pełnym naładowaniu akumulatora możemy do 4 miesięcy nie wystawiać zegarka na działanie światła.

Dodatkowo istotną kwestią jest fakt, że do naładowania zegarka nie ma potrzeby wystawiania go na światło słoneczne. Użyty panel słoneczny będzie przetwarzał na energię elektryczną światło pochodzące z jakiegokolwiek źródła.

W dobie walki o lepsze jutro dla planety wykorzystywanie energii słonecznej jest godne naśladowania. Dodatkowym plusem zastosowania tego rodzaju mechanizmu jest połączenie dokładności zegarka kwarcowego z brakiem wytwarzania odpadów zegarków mechanicznych.

Nowości Timex Expedition North

Marka Timex stworzyła kolekcję, która może zachęcić do spakowania plecaka i wyjazdu w góry lub pod namiot do lasu. Szczególnie wtedy, kiedy za oknem widzimy drzewa obleczone w złote kolory.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić jeden z modeli (szczególnie solarny) i życzyć powodzenia w trakcie przygód.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – TIMEX.

Mateusz Pycia