Za oknami lato w pełni. Sezon urlopowy oficjalnie rozpoczęty. Razem z wakacjami, transformację na tryb letni przeszły też nasze szafy. Przez najbliższe miesiące królować będą lekkie, zwiewne stylizacje. Odpowiednio dopasowany zegarek może świetnie podkreślić nasz styl. Z letnimi propozycjami dla stylowych kobiet wychodzi szwajcarska marka Jacques du Manoir. Więcej o samej marce i jej historii możecie znaleźć w poprzedniej publikacji na ten temat. W portfolio marki można znaleźć najgorętsze modowe trendy. Jakie? Dowiecie się z tej publikacji!

Hot horology. Zainteresowanie zegarkami wzrasta

Marka Jacques du Manoir wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych kobiet i stara się te oczekiwania spełniać. Jednym z aktualnie najnowszych trendów jest hot horology, czyli powrót do fascynacji zegarkami. Trend szczególnie popularny stał się we Francji, gdzie przewiduje się, że w najbliższym czasie zegarki będą najpopularniejszym pomysłem na prezent. Dodatkowo, coraz więcej osób decyduje się na budowanie własnej kolekcji zegarków.

Jacques du Manoir Inspiration JDM NRO.19 oraz NRO.20

Pierwsze dwa zegarki jakie chcemy Wam, drogie panie, zaprezentować są do siebie bardzo zbliżone w designie i kolorystyce. To modele marki Jacques du Manoir z kolekcji Inspiration o referencji JDM NRO. 19 oraz NRO.20.

Oba zegarki mają stalową kopertę w srebrnym kolorze. Koperta modelu NRO.19 ma średnicę 36 mm, natomiast modelu NRO.20 jedynie 26 milimetrów. Możliwość wyboru rozmiaru koperty jest dużym plusem. Jednocześnie sportowo – elegancki design tych zegarków charakter sprawia, że świetnie spełnią swoją rolę zarówno w luźniejszych, jak i bardziej oficjalnych stylizacjach.

W obu zegarkach zaprojektowano karbowaną lunetę w kolorze złota. Dla spójności stylistycznej zastosowane bransolety jubilee również są dwukolorowe (srebro + żółte złoto). Klasyczna, czarna tarcza bardzo dodaje elegancji obu zegarkom, a zastosowanie indeksów w formie cyrkonii podkreśla ich biżuteryjny charakter.

Jacques du Manoir Inspiration JDM NRO.7

Trzecią propozycją jest model bliźniaczo podobny do modelu NRO.19. To Jacques du Manoir z kolekcji Inspiration o referencji JDM NRO. 7. Również zachowany w dwukolorowej stylistyce oraz z kopertą o średnicy 36 milimetrów. Różnica tkwi w zastosowaniu jasnej, srebrnej tarczy. Dzięki temu odbieramy ten zegarek dużo bardziej delikatnie, co może być dużym plusem, kiedy zestawimy go ze zwiewną, letnią, białą sukienką. Genialny zestaw na lato.

Jacques du Manoir Inspiration JDM NRO.45

Kolejną propozycją jest model Jacques du Manoir Inspiration JDM NRO.45. Stalowa koperta o średnicy 36 mm jest idealnie skrojona na kobiecy nadgarstek. Zegarek nie jest ani za duży, ani za mały. Jest w sam raz.

Połączenie koloru srebrnego z różowym złotem sprawia, że zegarek nabiera klasycznego charakteru. Właśnie w tych dwóch kolorach – w srebrze i różowym złocie zaprojektowano bransoletę z mieszanych ogniw. Przełamaniem kolorystycznym jest tutaj zielona tarcza ze szlifem słonecznym. Jest to bardzo ciekawy odcień zieleni, ciepły, zgaszony, przypominający kolor patyny. Trzeba przyznać, że jest to element wyróżniający ten model i zdecydowanie zwracający na siebie uwagę.

Zaprezentowany model pasował będzie zarówno do luźniejszych, wakacyjnych stylizacji, jak i bardziej oficjalnych strojów na wieczór jako ich ciekawe przełamanie.

Be jeweled. Czas na ekscentryzm w biżuterii i dużo błysku!

Innym, najnowszym i najgorętszym trendem roku 2022 prosto z Pinteresta jest „be jeweled”.

O co chodzi? Sprawa jest prosta! Więcej błysku! Za sprawą pokolenia Z (generacja Z to pokolenie ludzi urodzonych od 1995 roku do 2010 roku) będziemy ozdabiać biżuterią wszystko co, tylko się da. Hitem stają się takie określenia jak tooth gems (biżuteria nazębna), czy dermal piercing (biżuteria dekoltu). Wśród młodych dziewczyn popularne są także biżuteryjne akcenty w makijażu oczu, ust i paznokci.

Marka Jacques du Manoir doskonale wie co jest teraz trendy. Dlatego śmiało i odważnie romansuje z „be jeweled”, tworząc nowe modele zegarków spełniające ten trend. Szwajcarska marka uważa, że zegarek nie jest jedynie urządzeniem do wskazywania czasu, ale biżuterią samą w sobie. Zobaczmy więc które konkretnie modele mają iście biżuteryjny charakter?

Jacques du Manoir Inspiration JDM NROP.12 oraz NROP.22

Dwa kolejne modele – Jacques du Manoir NROP. 12 i NROP. 22 to dodatki do mody, które śmiało można traktować jako pełnoprawną biżuterię. W obu czasomierzach otrzymujemy zegarek z filigranową 26-milimetrową kopertą w kolorze złota w zestawieniu bransoletą jubilee, również w tym kolorze. Mimo, że bransoleta nie jest wysadzana kamieniami, jej budowa sprawia, że zegarek ma mocno biżuteryjny charakter.

W obu modelach zaprojektowano lunetę wysadzaną cyrkoniami. W referencji NROP.12 zastosowano perłową tarczę z podwójnymi indeksami z nakładanych cyrkonii, natomiast w NROP.22 natomiast tarcza jest czarna ze szlifem słonecznym. Oba zegarki sprawdzą się idealnie jako dodatki do eleganckich, letnich stylizacji.

Jacques du Manoir Inspiration Glamour JDM JWL01103

Jacques du Manoir z kolekcji Glamour o referencji JDM JWL01103 – to modelowy przykład zegarka „bling, bling”. Jest to zegarkowa wersja trendu „be jeweled” i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych wątpliwości. Tarcza w 100% wysadzana jest ozdobnymi, lśniącymi kamieniami. Blask, ekscentryzm i dużo błysku.

Pearlcore. Perły najlepszymi przyjaciółkami każdej kobiety

Jeszcze innym trendem do którego nawiązuje marka Jacques du Manoir jest pearl core, czyli powrót do biżuterii z pereł. Modne są także dodatki do włosów, które odmienią każdą, nawet prostą kobiecą fryzurę.

Jacques du Manoir Inspiration JDM NROP.07

Ten model otrzymujemy zegarek z kopertą o średnicy 36 mm. Mamy tutaj klasyczne połączenie koloru srebrnego jak i złotego.

Dodatkowym elementem ozdobnym jest pierścień wokół tarczy wysadzany cyrkoniami. „Clou projektu” to tarcza z masy perłowej w klasycznym, świetlistym odcieniu. Niewiele kamieni szlachetnych mieni się w świetle tak wspaniale jak masa perłowa, której kunszt podkreślają dodatkowo indeksy z podwójnych cyrkonii.

Zegarek jest połączeniem wszystkich trzech wspomnianych trendów, jest idealnym połączeniem zegarka i biżuterii. Hot horology, perły i biżuteria – w tym modelu jest wszystko. Jednocześnie dzięki zastosowanej kolorystyce jest bardzo uniwersalny, jeżeli chodzi o kwestię doboru stylizacji.

Jacques du Manoir Inspiration JDM NROP.11

Ostatni z zaprezentowanych modeli jest złotą wersją zegarka NROP.07. Jego kolorystyka sprawia, że będzie idealny dla kobiety odważnej i pewnej siebie. Złoty zegarek dodatkowo ozdobiony lśniącymi kamieniami oraz mieniącą się perłową tarczą to dodatek, który mocno zwraca na siebie uwagę.

Zegarki damskie Jacques du Manoir – ceny i dostępność

Marka Jacques du Manoir tworzy zegarki dla kobiet w taki sposób, by stanowiły dodatek do mody na każdą okazję. W poszczególnych modelach widać wyraźnie to, czego kobiety najczęściej oczekują od zegarków. Ma być sportowa elegancja, wygodna bransoleta, która daje komfort noszenia przez cały dzień, ma być biżuteryjny charakter tak, aby nosić i zegarek i biżuterię na jednym nadgarstku. Mają się także pojawić perły, bo jak powszechnie wiadomo, są one najlepszymi przyjaciółkami kobiet.

Przedstawione modele, jak i wiele innych, dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki. Ceny rozpoczynają się od 1 025 zł, a kończą na 1 269 zł. Serdecznie polecamy, w szczególności wielbicielkom perłowych motywów i stylu “blink blink”!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Jacques du Manoir znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Jacques du Manoir.

Mateusz Pycia