Gratka dla fanów twórczości utalentowanej polskiej artystki Moniki Brodki. Piosenkarka, we współpracy z marką Reserved stworzyła własną kolekcję ubrań. Ekstrawagancja i prostota w jednym – tak można określić charakter tego projektu.

Monika Brodka – artystka młodego pokolenia

Monika Brodka to wyrazista polska artystka młodego pokolenia. Inspiracje muzyczne piosenkarki przeszły niemałą ewolucję. Laureatka Idola, piosenkarka pop, a obecnie reprezentantka szeroko rozumianej muzyki alternatywnej.

Przeszła długą drogę od kolorowego ptaka polskiej piosenki do utrzymaną w mrocznym klimacie eksperymentalną twórczość inspirowaną m.in. art popem, folkeletroniką i rockiem.

Twórczość muzyczna Brodki przełożyła się na charakter i styl sygnowanej przez nią kolekcji.

Artystka miała też swój wkład w jej powstawanie, włącznie z wyborem tkanin i kolorów.

Najpierw określiliśmy ogólny zarys, następnie stworzyłam moodboardy z moimi fascynacjami: od odniesień folkowych przez marokańskie dywany po luźne skojarzenia związane z podróżami, moim dorastaniem i wcieleniami artystycznymi, z którymi mogliby kojarzyć mnie odbiorcy – powiedziała Monika Brodka.

Kolorowe i energetyczne motywy mieszają się z prostotą, nawiązującą do aktualnej twórczości artystki.

Projektanci Reserved mieli swój czynny udział w promocji jej najnowszej płyty „Brut” – stworzyli część scenicznych kostiumów, które pojawiły się w teledyskach. Brutalizm, przywołujący na myśl architekturę późnego modernizmu, znajduje odzwierciedlenie w śmiałych krojach, wyrazistych detalach i graficznych wzorach, przypominających okna okazałych gmachów.

Graficznym logo sygnującym kolekcję jest motyw fali. Falisty symbol znajdziemy na żakardowych podszewkach, guzikach, metkach. Jest to również motyw obecny w najnowszym albumie artystki.

Brodka x Reserved collection – materiały, kolorystyka

Kolekcja Brodka x Reserved została w całości uszyta w Europie, głównie w Polsce.

Do produkcji użyto naturalnych materiałów takich jak alpaka, wełna, jedwab, bawełna organiczna oraz przyjazne środowisku tkaniny.

Ubrania występują w bogatej palecie kolorystycznej: od zgaszonej pomarańczy i żółci; pastelowych: różu i fioletu, brązu, bordo, niebieskiego aż po głęboką czerń.

Projekty są wyraziste tak, jak sama artystka. Nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Marzyłam, by stworzyć ubrania, których brakowało mi w sklepach i które sama z przyjemnością bym nosiła – przyznaje Monika Brodka.

W kolekcji znajdziemy ubrania takie jak:

  • T-shirty z haftem,
  • swetry w abstrakcyjne wzory,
  • spodnie z rozszerzanymi nogawkami,
  • marynarki z obszernymi rękawami,
  • pikowane kurtki i płaszcze w przytłumionych kolorach,
  • patchworkowe kamizelki,
  • dwurzędowe płaszcze,
  • proste, jak również, widowiskowe sukienki.

Brodka x Reserved to garderoba wielofunkcyjna. I to dosłownie! Płaszcz z odpinanymi rękawami może się stać kamizelką. Mamy możliwość regulacji szerokości nogawek za pomocą specjalnego paska, a marynarka z geometrycznymi nacięciami sprawdzi się zarówno jako bluzka, jak i okrycie wierzchnie.

Kolekcję promuje wyjątkowa sesja zdjęciowa, zrealizowana w Espai Verd w Walencji – betonowym gmachu z niezwykle bujną roślinnością. Zdjęcia autorstwa Bartka Wieczorka są idealnym dopełnieniem awangardowego charakteru tego projektu.

Reserved x Monika Brodka – ceny ubrań i dostępność

Ceny ubrań wahają się od 99,99 zł do 699,99 zł. Limitowaną kolekcję Brodka x Reserved znajdziemy na stronie internetowej sklepu i w wybranych salonach zlokalizowanych w całej Polsce.

Agata Gortat – Wojakowska