Włókno chemiczne syntetyczne.

Do zalet tego materiału należą trwałość i sprężystość. Nie gniecie się, nie odkształca, na ogół nie wymaga prasowania. Nie powoduje alergii ani podrażnień skórnych.

Niestety, raczej nie ma możliwości, by ubranie z akrylu posłużyło nam dłużej. Materiał szybko się mechaci, zaledwie po kilku praniach wygląda na mocno zniszczone. Do innych wad zaliczyć trzeba fakt, że ubrania wykonane z akrylu nie są przewiewne, nie chłoną wody, są łatwopalne oraz nie mają właściwości termoizolacyjnych takich jak np. wełna.

Akryl to znany i powszechnie uważany jest jako tańszy syntetyczny zastępca naturalnej wełny. Często wykorzystywany do produkcji grubych swetrów, dzianinowych sukienek, ciepłych kurtek, szalików czy rękawiczek. Tkaniny z akrylu często są mieszane z wełną i bawełną. Im więcej naturalnych włókien w składzie produktu, tym lepiej. Zazwyczaj jednak więcej jest akrylu. Warto dokładnie czytać metki.

Materiał stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby dużych, popularnych sieci ubraniowych, którym zależy na jak najniższej cenie produkcji ubrań. Jest popularny wśród wielu producentów, ponieważ jest tani w produkcji (akryl jest nawet 4 razy tańszy niż wełna).

Baner