Wydawać by się mogło, że elegancja w modzie już dawno poszła w niepamięć. Nie jest to prawdą, ponieważ eleganckie stylizacje wciąż królują zarówno na wybiegach mody, jak i na czerwonych dywanach. Podobnie jest z dodatkami do mody jakimi są zegarki. Firmy zegarmistrzowskie coraz chętniej powracają do wzorów i kanonów sprzed lat. Wśród sportowych modeli coraz częściej pojawiają się też zegarki balansujące na granicy sportu i elegancji albo takie zegarki, które z czystym sumieniem można nazwać eleganckimi.

Z podobnego założenia wyszła niedawno prezentowana na łamach naszego portalu szwajcarska marka Jacques du Manoir z nową kolekcją Inspiration. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółową historią marki, zajrzyj do tego wpisu: Jacques du Manoir – szwajcarska marka tworząca zegarki z myślą o kobietach → Zegarki i Moda.

Inspiracja Rolexem

Kolekcja Inspiration jest zdecydowanie jedną z najciekawszych w portfolio szwajcarskiego producenta. Sama nazwa “Inspiration” jest ciekawie zastosowanym zabiegiem. Z jednej strony może oznaczać, że przy tworzeniu tej kolekcji projektanci inspirowali się kultowym modelem Rolexa, czyli Oyster Perpetual Datejust.

Z drugiej strony nazwa kolekcji może oznaczać inspirację samą w sobie. Kto powiedział, że to zegarek trzeba dobrać do stroju, a nie odwrotnie?

Kolekcja Inspiration dzieli się na kilka różnych wariantów:

  • Inspiration,
  • Glamour,
  • Roman,
  • Beauty,
  • Daydate.

Każda linia ma swój niepowtarzalny charakter. 

Inspiration – sportowa elegancja

Wariant ten charakteryzuje się zdecydowanie największą liczbą modeli. Wszystkie jednak zachowane są w podobnej stylistyce.

Klasyczna koperta wykonana ze stali szlachetnej dostępna jest w trzech kolorach: stalowym, żółtego złota oraz różowego złota. Dodatkowo zegarki występują w trzech rozmiarach koperty: 26 mm, 31 mm oraz 36 mm.

Już przy pierwszym spojrzeniu na zegarek nasz wzrok przyciąga atrakcyjne wzornictwo. Jedną ze składowych lśniący, błyszczący i wysadzany kamieniami pierścień, który okala tarczę. Zabieg ten dodaje zegarkom biżuteryjnego charakteru.

Pod szkłem znajduje się jedna z wielu możliwych do wyboru wariantów tarcz. Możemy wybrać jedną z kolorowych tarcz ozdobionych pięknym szlifem słonecznym lub urokliwą i pięknie mieniącą się masę perłową.

W pierwszym przypadku mamy do wyboru klasyczne kolory jak czarny, biały, czy srebrny. Możemy też znaleźć tarcze w kolorze szarości, błękitu, zieleni, brązu. Kobiety mają więc bardzo duży wybór i mogą wybierać dowoli.

W miejscu indeksów zastosowano nakładane cyrkonie, co dodatkowo podkreśla kobiecy charakter zegarków i stanowi ciekawy kontrast do trzech prostych wskazówek. Na godz. 3:00 umiejscowiono okienko wskazania daty, w której odczytywaniu bardzo pomaga umieszczona nad nim lupka. Wszystkie zegarki z linii Inspiration projektanci marki proponują na sportowych, stalowych bransoletach typu jubilee.

Inspiration Glamour – bogactwo w czystej postaci

Wybór tego modelu wzbogaci każdą stylizację. Jednocześnie jest to zegarek idealny dla kobiet, które w czasomierzu szukają nie tylko funkcjonalności, lecz także oryginalności. W dodatku kobiety nie boją się przyciągać spojrzeń.

34 milimetrowa koperta ze stali szlachetnej sprawia, że zegarek sprawdzi się w tych mniej i bardziej oficjalnych okazjach, a jednocześnie zegarek będzie pasował do niemal każdej eleganckiej stylizacji jaką wybierzemy.

Do wyboru mamy dwie koperty jednokolorowe (stalowa oraz w kolorze żółtego złota) oraz dwie robiące wrażenie dwukolorowe (stal i żółte złoto oraz stal i różowe złoto).

Luneta ozdobiona jest osadzonymi w niej cyrkoniami i stanowi niejako koronę do tego, co kryje się pod mineralnym szkłem.

Niewątpliwie bohaterką w linii Glamour jest tarcza. Tarcza dostępna jest w 3 wersjach kolorystycznych: srebrno, żółte złoto i różowe złoto. Jednak to nie kolor przyciąga spojrzenia, a fakt, że cała powierzchnia tarczy wysadzana jest kamieniami sprawiając, że nieustannie połyskuje pod wpływem jakiegokolwiek źródła światła. Dzięki temu możemy odnieść wrażenie, że na nadgarstku zamiast zegarka nosimy biżuterię, a funkcja wskazania czasu jest tylko dodatkiem.

Między kamienie elegancko zostały wkomponowane proste, nakładane indeksy. W tym samym stylu pozostają zastosowane wskazówki.

Tutaj także zastosowano stalową bransoletę typu jubilee. Jej charakterystyczne budowa jeszcze bardziej podkreśla piękno tego zegarka oraz idealnie komponuje się z mieniącą się tarczą.

Inspiration Roman – rzymskie, klasyczne dziedzictwo

Jeżeli szukamy czegoś mniej ekstrawaganckiego niż modele Glamour, ale jednocześnie o mniej sportowym charakterze niż modele Inspiration idealnym wyborem będzie… linia Roman.

Zachowano w niej elegancką prostotę Inspiration jednocześnie wzmacniając jego klasyczny obraz. Podobnie jak w modelu Glamour zastosowano tutaj 34 milimetrową stalową kopertę w czterech wariantach kolorystycznych. Wokół szkła umieszczono karbowany pierścień w kolorze w zależności od wariantu zegarka.

Żeby podkreślić klasyczny charakter tego modelu zastosowano w nim tarczę z masy perłowej. Jak sama nazwa wskazuje, zegarek ten posiada indeksy w kształcie cyfr rzymskich. Dokładniej mówiąc mowa o cyfrze VI, IX oraz XII. Dodają one dostojności i elegancji. Na godz. 3:00 umieszczono okienko ze wskazaniem daty z umieszczoną nad nim lupkom.

Dla kogo skierowano te zegarki? Moim zdaniem, modele sprawdzą się u kobiet, które szukają czegoś bardziej stonowanego, ale jednocześnie nie nudnego. Wydaje mi się, że może to być idealny zegarek biznesowy dla kobiet świadomych swojego stylu.

Inspiration Beauty – piękne zegarki dla pięknych kobiet

Kwintesencja kobiecości i piękna. Właśnie takie są modele Beauty. Można też powiedzieć, że idealnie łączą w sobie zegarkową funkcjonalność. Walory biżuterii sprawiają, że zegarki będą świetnym towarzyszem zarówno wszelkich oficjalnych uroczystości, jak i mniej oficjalnych, ale eleganckich okazji.

Stalowa koperta ma średnicę 31 mm oraz tradycyjne dla zegarków z kolekcji Inspiration cztery wersje kolorystyczne. Pierścień okalający mineralne szkło wysadzany jest kamieniami szlachetnymi.

W zegarkach z linii Beauty zastosowano tarczę z masy perłowej w kolorze białym oraz czarnym (druga wersja koperty w srebrnym kolorze). Jako indeksy służą osadzone cyrkonie wspaniale komponujące się z kamieniami umieszczonymi na lunecie. Na godzinie 3:00 znajduje się okienko ze wskazaniem daty oraz lupa.

Tym co najbardziej wyróżnia linię Beauty spośród innych modeli kolekcji Inspiration jest zastosowana bransoleta. Mianowicie chodzi o fakt, że składa się z pełnych ogniw, których środkowa część została ozdobiona kamieniami szlachetnymi. Rozwiązanie takie sprawia, że koperta wraz z bransoletą sprawiają wrażenie jedności. Jest to piękne rozwiązanie.

Patrząc na ten model bez dwóch zdań można go nazwać zarówno biżuterią, jak i pełnoprawnym zegarkiem. Na pewno też kobieta nosząca takie dzieło sztuki na nadgarstku przyciągnie niejedno spojrzenie.

Inspiration Daydate – bo każdy dzień ma znaczenie

Pewną niespodzianką jest model Daydate, który jest zegarkiem męskim inspirowanym wzornictwem kolekcji Inspiration.

Zastosowano w nim kopertę o średnicy 40 mm. Do wyboru mamy aż 5 kolorów (stalowa, żółte złoto, różowe złoto, stal i żółte złoto oraz stal i różowe złoto). W zależności od wersji, zmianie ulega kolor karbowanego pierścienia. W przypadku męskiej wersji zastosowano tarcze zdobione szlifem słonecznym w jednym z trzech kolorów (białym, niebieskim lub brązowym).

Ciekawym i nie często spotykanym zabiegiem w przypadku męskich zegarków jest zastosowanie cyrkonii jako indeksów. Całość prezentuje się naprawdę interesująco.

Podobnie jak w większości damskich modeli Inspiration zastosowano tutaj okienko datownika z tym, że jest ono podzielone i poza wskazaniem dnia miesiąca mamy również wskazanie dnia tygodnia. W przeciwieństwie do damskich modeli nie zastosowano tu lupki. Zegarki dostępne są na stalowych bransoletach typu jubilee.

Szwajcarska precyzja czasu

Wszystkie przedstawione modele zostały wyposażone w precyzyjne i dobrze sprawdzone szwajcarskie kwarcowe mechanizmy Ronda. Marka Jacques du Manoir mimo, że tak chętnie czerpie z klasycznych wzorców przy tworzeniu kolekcji Inspiration nie zamyka się na nowoczesne rozwiązania i chętnie z nich korzysta.

Jacques du Manoir Inspiration – dostępność i cena

Szwajcarski producent w najnowszej kolekcji pokazał jak można różnorodne zegarki, jednocześnie w każdym z nich zachowując wspólny mianownik. Kolekcja Inspiration zdecydowanie przeznaczona jest dla eleganckich kobiet świadomych swojego stylu i lubiących czerpać z klasycznych wzorców. Jeśli jesteś jedną z nich lub chcesz się nią stać jest to wybór idealny.

Zegarki z kolekcji Inspiration wycenione są w zależności od modelu od ok. 755 zł do 1370 zł i dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki Jacques du Manoir.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Jacques du Manoir znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Jacques du Manoir.

Mateusz Pycia