MODNE MARKI ZEGARKOWE

Słownik terminów branży fashion

w

fascynator (kapelusz koktajlowy)

Damska ozdoba na głowę, wykonana najczęściej z piór, kwiatów, kokard, z elementami biżuterii, z małą woalką. Trzyma się na głowie za pomocą opaski, grzebyka lub spinek.

Fascynator niekiedy nazywany jest kapeluszem koktajlowym, choć do tradycyjnej definicji kapelusza właściwie nie pasuje. Warto na marginesie dodać, że o ile tradycyjny kapelusz tuż po wejściu na salę, bankiet czy inne miejsce, gdzie odbywa się uroczystość – powinno się z głowy zdjąć, o tyle fascynator może zostać na głowie aż do końca balu czy wesela.

Fascynator może być noszony na formalne okazje do eleganckiego stroju, zazwyczaj sukienki, np. na wesele jako alternatywa dla kapelusza. Ostatnio fascynatory znów wracają do łask i panny młode często wybierają go jako nakrycie ślubne zamiast tradycyjnego welonu.

Jest to dodatek, który z pewnością wyróżnia kobiety z tłumu. Ten mały dodatek czyni kobietę niezwykle wyjątkową.

w

futro

Przez niektórych uwielbiane, przez innych znienawidzone. Futro, choć noszone od niepamiętnych czasów, nadal wywołuje spore zamieszanie w świecie mody. Wykonane ze skóry różnych zwierząt futerkowatych. Możliwe jest wykonanie ze skóry sztucznej lub naturalnej. Futro zawsze jest ocieplane, z długim rękawem, o różnych długościach, zazwyczaj zamykane na guziki, ze stójką lub kołnierzem, bez kaptura.

Czytaj więcej

MODNE MARKI NA CZASIE

Zamknij