MODNE MARKI ZEGARKOWE

Słownik terminów branży fashion

w

japonki

Lekkie sandały lub klapki, które trzymają się na nodze na dwóch paskach, z czego jeden przechodzi między palcami.

Obuwie tego typu wykonywano ze słomy ryżowej lub innych włókien roślinnych. O ile w Egipcie były one ozdabiane złotem lub kamieniami szlachetnymi, o tyle w Azji był to zwyczajny but. Pierwsze ich ślady datuje się na 4 tysiące lat przed naszą erą! Japonki mają już więc sześć tysięcy lat! To bodaj najstarsze buty świata! Takie klapki były oczywiście popularne tam, gdzie było gorąco, ponieważ zapewniały odpowiedni przewiew i komfort osobie w nich chodzącej. Nie dziwi zatem fakt, że można je było spotkać w Meksyku i jeszcze częściej na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej

w

jedwab

Włókno naturalne pochodzenia zwierzęcego, pozyskiwane z kokonów jedwabników morwowych – gatunku nocnego motyla. Odżywia się liśćmi morwy, stąd przydomek morwowy.

Tkaniny wykonane z jedwabiu ze względu na wysokie koszty produkcji, są drogie. Materiały są gładkie, śliskie, połyskliwe, cienkie, bardzo przyjemne w dotyku, nie elektryzują się. Mimo wielu zalet, materiał ma jedną wadę: szybko się gniecie i jest trudny w prasowaniu.

Rodzaje tkanin z jedwabiu to m.in.: adamaszek, atłas, brokat, fular, jersey (dżersej), krepa, muślin, popelina, tiul, woal, żorżeta.

MODNE MARKI NA CZASIE

Zamknij