MODNE MARKI ZEGARKOWE

Słownik terminów branży fashion

w

adidasy

Najpopularniejsze na całym świecie obuwie sportowe, na płaskiej podeszwie, pierwotnie przeznaczone do biegania, stworzone przez firmę Adidas – niemieckie przedsiębiorstwo produkujące obuwie i odzież sportową. Czytaj więcej

w

akryl

Włókno chemiczne syntetyczne.

Do zalet tego materiału należą trwałość i sprężystość. Nie gniecie się, nie odkształca, na ogół nie wymaga prasowania. Nie powoduje alergii ani podrażnień skórnych.

Niestety, raczej nie ma możliwości, by ubranie z akrylu posłużyło nam dłużej. Materiał szybko się mechaci, zaledwie po kilku praniach wygląda na mocno zniszczone. Do innych wad zaliczyć trzeba fakt, że ubrania wykonane z akrylu nie są przewiewne, nie chłoną wody, są łatwopalne oraz nie mają właściwości termoizolacyjnych takich jak np. wełna.

Czytaj więcej

w

apaszka

To rodzaj kwadratowej chusty, najczęściej jedwabnej, składanej w trójkąt i wiązanej wokół szyi. Może być gładka lub wzorzysta. Pozornie to tylko niewielka ilość materiału, ale jako dodatek do stylizacji może wiele zmienić.

Apaszka to królowa dodatków. Można ją nosić na wiele sposobów – na szyi, we włosach jako opaskę, ze spodniami zamiast paska lub przy torbie jako zamiennik breloczka.

Nazwa pochodzi z francuskiego „apache” oznaczającego chuligana, bandytę, rozbójnika. W XIX wieku apaszka stała się elementem stroju paryskich robotników, a w latach 20. XX wieku pokochały ją paryskie kobiety. I ta miłość trwa do dziś.

MODNE MARKI NA CZASIE

Zamknij