26 maja w galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się 11. edycja SILESIA BAAZAR. Wydarzenie zgromadzi w jednym miejscu twórców polskiej, niezależnej sceny mody i unikalnego designu. Na południe Polski wybierze się także nasza redakcja, nie może nas tam zabraknąć!

Niezależna moda – główny temat tegorocznej edycji targów

11. edycja SILESIA BAAZAR z pewnością będzie zdominowana przez projektantów mody. Większość z nich będzie prezentowała szyte przez siebie ubrania i dodatki. Na targach będziemy mogli podziwiać polskie produkty takich wystawców jak np.:

– damskie ubrania marki Bouton Boutigue, które pasują zarówno do szpilek, jak i tenisówek,
– ekologiczne torby od MaEco Design i Uszyte ze snów,
– autorską biżuterię artysty plastyka Mariusza Szulbińskiego,
– streetwearowe „futerały na ludzi” spod igły WOOX PL,
– rękodzieła White Cloud Handmade,
– szydełkowe cuda z pracowni Loop-Loop,
– oraz wiele innych, ciekawych projektów.

torby MaEco Design

Źródło: https://www.domolubni.pl/

Design i dekoracje handmade dla domu

Wśród wystawców znajdą się z pewnością ci, którzy specjalizują się w wystroju wnętrz. Z pewnością sprawdzimy różne marki, które doceniają kunszt rzemieślniczy i wartość przedmiotu płynącą z jego unikatowości.

Silesia Baazar i unikatowe miejsce

Warto nadmienić, że w bieżącym roku gospodarzem wydarzenia będzie słynna galeria Szyb Wilson w Katowicach, zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie jeszcze bardziej słynnej dzielnicy Nikiszowiec. Poprzednie edycje odbywały się w MCK – Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Źródło: https://www.szybwilson.org/

Za sprawą targów SILESIA BAAZAR, Katowice staną się mekką polskiej i śląskiej mody, biżuterii i designu. Dzięki targom, niczym w galerii handlowej, będziemy mogli przechadzać się alejkami stworzonymi przez wystawców i podziwiać kreatywny dorobek polskich, niezależnych marek.

Jesteśmy bardzo ciekawi co się będzie tam działo i z pewnością zdamy Wam szczegółową relację. Czy tę szczególną niedzielę, bo targi odbędą się w Dzień Matki, będziemy mogli uznać za udaną? Przekonamy się wkrótce.

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Baner