Robert Lewandowski pożegnał się z drużyną z Monachium, z którą święcił swoje największe sukcesy w karierze. Cały świat (nie tylko piłkarski) żył transferem „Lewego”. I w końcu się stało! Bayern Monachium i „Duma Katalonii” doszły do porozumienia. Polak oficjalnie od 19 lipca 2022 r. jest piłkarzem FC Barcelony, z którą podpisał czteroletni kontrakt. Lewandowski spełnił swoje marzenie, a słynna Barca z nim na pokładzie powalczy o mistrzowski tytuł w kraju i triumf w Lidze Mistrzów.

Dzień oficjalnej prezentacji w koszulce Barcelony był niezwykle ważnym dniem dla Roberta zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Uwagę przykuł zegarek piłkarza o wartości 1,5 miliona złotych! Co to za zegarek? Czytaj dalej i dowiedz się więcej! 

Prezentacja Roberta Lewandowskiego w Miami

Polski napastnik znany jest z zamiłowania do szybkich samochodów i luksusowych zegarków. Lewandowski jest koneserem ekskluzywnych marek. Czasomierze, które goszczą na nadgarstku piłkarza, dobierane są starannie i zawsze pasują do stylizacji.

Zegarki są nieodłącznym elementem stylizacji Roberta Lewandowskiego, nawet jeśli piłkarz występuje w sportowych ubraniach np. podczas konferencji prasowych. 

Oficjalna prezentacja Polaka jako napastnika FC Barcelony miała miejsce przed hotelem w Miami, gdzie piłkarze grają sparingi. Prezes klubu, Joan Laporta, przy akompaniamencie hymnu FC Barcelona przywitał Roberta Lewandowskiego i wręczył mu koszulkę w barwach klubu.

Robert z naturalnym wdziękiem i uśmiechem przywitał się z dziennikarzami po hiszpańsku. Znawcom w oczy rzucił się cenny zegarek, jaki piłkarz miał na nadgarstku w tym dniu.

Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar 26579CE.OO.1225CE.01 – dzieło sztuki zegarmistrzowskiej na nadgarstku Lewandowskiego 

Zegarek na nadgarstku Lewandowskiego utrzymany jest w typowo męskiej kolorystyce all-black. Jest to zegarek czarny jak noc. Koperta o średnicy 41 mm ma satynowe i polerowane płaszczyzny i zestaw charakterystycznych 6 śrubek na pierścieniu okalającym kopertę. Kluczowym budulcem jest tutaj ceramika. Zarówno kopertę, jak i bransoletę wykończono ręcznie. Na tarczy dzieje się sporo, ale całość jest symetryczna. Ciemnoszarą tarczę ozdobiono wzorem typu „grande tapisserie”, widzimy tu także 4 małe subtarcze. Wkomponowano w nie wskazania wiecznego kalendarza: 

Czas odmierzają dwie wskazówki wykonane ze złota pokryte substancją luminescencyjną. Z sekundnika zrezygnowano w ogóle. Model ten posiada charakterystyczną zintegrowaną bransoletę, którą również wykonano z czarnej ceramiki. Zegarek wyposażono w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej z 40-godzinną rezerwą chodu. 

Aktualnie, model nie jest już produkowany, a jego wartość wycenia się na 325 tysięcy dolarów, czyli ponad 1,5 miliona złotych! Uważni obserwatorzy wiedzą, że Lewandowski miał ten zegarek na nadgarstku podczas wyjazdu drużyny Bayern Monachium na ćwierćfinał Ligi Mistrzów w 2020 roku.

Robert Lewandowski poza boiskiem

Działalność Lewandowskiego nie ogranicza się jedynie do piłki nożnej. Robert Lewandowski jest też przedsiębiorcą. Bywa na galach, pokazach i przyjęciach. Jego garderoba jest różnorodna, a stylizacje zawsze dobrane z gustem i smakiem.

Piłkarz wraz ze swoją żoną Anną Lewandowską tworzą jedną z najpopularniejszych i najbogatszych par w Polsce. Małżeństwo ostatnio brylowało na czerwonym dywanie podczas pokazu mody Dolce&Gabbana, a wcześniej na Festiwalu Filmowym w Cannes. Oboje zawsze są szykowni i eleganccy.

Nieodłącznym elementem absolutnie każdej stylizacji piłkarza są zegarki. Niebanalne, eleganckie i luksusowe. Lewandowski jest właścicielem takich marek zegarków jak: Patek Philippe, Hublot czy wspomniany już wcześniej Audemars Piguet.

Kibice niecierpliwie czekają na debiut Roberta Lewandowskiego w hiszpańskiej lidze. Możemy być spokojni o jego formę – Robert Lewandowski to tytan pracy i doskonały wirtuoz piłki. Czekamy na kolejne sportowe sukcesy piłkarza i z niecierpliwością wypatrujemy nowych zdobyczy na nadgarstku naszego mistrza.

Agnieszka Zawadzka

Czytaj dalej: Zegarki sportowców – Robert Lewandowski