Japońska marka Lorus znana z bogatego portfolio zegarków wysokiej jakości przy zachowaniu przystępnych cen, zaprezentowała 3 nowe, męskie zegarki sportowe z kolekcji Sport. Co to za modele? Czym się charakteryzują? Jakie funkcje dodatkowe posiadają? Dowiedz się więcej!

Zapraszamy do lektury!

3 najnowsze męskie zegarki sportowe

Marka Lorus przedstawiła światu swoje 3 najnowsze zegarki męskie z kolekcji Sport. Jak sama nazwa wskazuje, są to zegarki sportowe z wieloma praktycznymi funkcjami dodatkowymi. Lorus proponuje mężczyznom aż 3 modele o referencjach:

 • Lorus Sport RW646AX9,
 • Lorus Sport RW649AX9,
 • Lorus Sport RW655AX9.

Mamy tutaj do wyboru modele w kolorach: złotym, stalowym i czarnym. Pierwsze dwa zostały zestawione ze stalową bransoletą w tym samym kolorze co koperta. Natomiast model z czarną kopertą wyposażono w czarny pasek wykonany ze skóry naturalnej. Rodzaj mocowania do nadgarstka to jedyna różnica pomiędzy poszczególnymi modelami. Wszystkie 3 modele mają identyczne parametry techniczne.

Koperta w sportowym stylu

Koperta nowych modeli zegarków Lorus należy do segmentu dużych.

Ma aż 46 mm średnicy i 15 mm grubości. Sama koperta została wykonana ze stali szlachetnej i nadano jej klasyczny, okrągły kształt.

Jednym z elementów podkreślających sportowy styl czasomierzy jest czarna luneta z wygrawerowaną podziałką minutową – w modelu w kolorze stalowym jest ona wypełniona na biało, a złotym i czarnym pozostała bez wypełnienia.

Na godz. 3.00 umieszczono prostą koronkę, która dobrze komponuje się z resztą przycisków. Z racji, że jest zegarek wskazówkowo – cyfrowy do obsługi wszystkich funkcji są przewidziane aż 4 przyciski. Zlokalizowane są na godzinach: 2.00, 4.00, 8.00 i 10.00. Zabieg ten tylko zwiększa poczucie, że są to zegarki sportowe.

Tarcza o wielu możliwościach

Na tarczę dzisiejszych 3 bohaterów trzeba spojrzeć na dwa różne sposoby i podzielić na strefę analogową i strefę cyfrową.

Pierwsza z nich w głównej mierze składa się z pierścienia z podziałką minutową oraz ze zintegrowanymi z nim indeksami. Same indeksy mają formę giloszowanych, wydłużonych trapezów. Zastosowane wskazówki mają prostą formę i zostały częściowo wypełnione masą luminescencyjną. Dzięki temu łatwiej odczytać godzinę nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Druga część tarczy jest już klasycznym ekranem cyfrowym z wydzielonymi obszarami odpowiadającymi za konkretne wskazania. Na duży plus jest fakt, że wyświetlane wskazania są dość duże, co znacznie poprawia ich czytelność.

Mechanizm kwarcowy pełen możliwości

Marka Lorus w swoich 3 najnowszych modelach z kolekcji Sport zastosowała precyzyjny mechanizm kwarcowy. Jedyne o czym trzeba pamiętać raz na jakiś czas to wymiana baterii na nową. Dodatkowo dzięki rozbudowanemu modułowi cyfrowemu przyszli użytkownicy mają do dyspozycji wiele funkcji dodatkowych jak:

 • podświetlenie,
 • cyfrowy stoper,
 • alarm,
 • timer,
 • rozbudowany, cyfrowy kalendarz.

Zegarki Lorus Sport – dostępność i ceny

Najnowsze 3 męskie zegarki sportowe Lorus przeznaczone są dla mężczyzn aktywnych, lubiących sport i aktywny tryb życia. Modele mają w sobie wszytko czego współcześni panowie mogą chcieć i potrzebować od czasomierza na co dzień. Jest to świetna propozycja dla kogoś, kto ceni oryginalną stylistykę, wysoką jakość przy zachowaniu przystępnych cen.

Zegarki zostały wycenione na kwotę:

 • stalowy (RW649AX9) 499 zł,
 • złoty (RW646AX9) 599 zł,
 • czarny (RW655AX9) 489 zł.

Trzeba przyznać, że jak na dzisiejsze standardy ceny są nader kuszące.

Zegarki marki LORUS dostępne są w salonach Time Trend oraz na timetrend.pl oraz u wybranych Partnerów Sprzedaży.

Zegarki Lorus Sport – specyfikacja techniczna:

Marka: Lorus
Referencja: RW649AX9 (stalowy), RW646AX9 (złoty), RW655AX9 (czarny)
Płeć: męski
Styl: sportowy, męski
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna
Średnica koperty: 46 mm
Grubość koperty: 15 mm
Kolor tarczy: czarny
Odczyt: analogowo- cyfrowy
Dodatkowe funkcje: stoper, podświetlenie, alarm, timer, automatyczny kalendarz cyfrowy
Szkło: mineralne
Pasek: stalowa bransoleta/ pasek skórzany
Wodoszczelność: 100 m

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki Lorus znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki – LORUS.

Mateusz Pycia

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Top 5. Japońskie zegarki damskie do 500 zł. Ranking najciekawszych modeli