Zainspirowana elementami stylistycznymi ruchu surrealistycznego w stulecie jego powstania oraz koncepcją płynnego i niekonwencjonalnego czasu, odrodzona marka Exaequo postanowiła zaprezentować swoją propozycję „roztopionych zegarków”.

Z jednej strony idea płynnego i subiektywnego czasu, który może zostać zniekształcony i zmanipulowany przez ludzką percepcję, odzwierciedlając efemeryczną naturę życia i kruchość istnienia.

Z drugiej strony wizualna ekspresja nieświadomości i świata snów, kwestionująca prawa racjonalności i typowa dla surrealizmu kontrastująca z konwencjami i strukturami społeczeństwa oraz dominującej myśli.

Różne znaczenia mocnego i intrygującego symbolu, który wciąż prowokuje dyskusje i interpretacje wśród badaczy i entuzjastów sztuki. Exaequo odradza się dzisiaj, również z okazji Manifestu Surrealizmu z 1924 roku, i wprowadza na rynek te kreacje, zawsze inspirowane „surrealizmem”, aby urzekać zaktualizowanymi elementami stylistycznymi, zarówno estetycznymi, jak i funkcjonalnymi.

Surrealistyczna koperta

Koperty z asymetrycznymi i krętymi liniami, dostępne są w wersjach z satynowanej stali 316L i wykończeniem w złotym PVD.

Owalna, nieco przypominająca cyfrę “8”, kształt koperty Exaequo Melting o długości około 47 mm i maksymalnej szerokości około 28 mm, została wyposażona w zaokrągloną koronkę. Dzięki jej wielkości regulacja czasu nie stanowi żadnego problemu.

Tarcza w wielu wersjach kolorystycznych

Dwupoziomowa tarcza, chroniona wypukłym szkłem z tworzywa sztucznego, dostępna jest w pięciu odcieniach tarczy: niebieskim, czarnym, białym, zielony i złoty. Kolory te dostępne są zarówno w kopertach wersji ze stali, jak i w złotym PVD.

Na tarczy umieszczono indeksy w formie cyfr rzymskich i kontrastującą podziałkę minutową, współgrającą z linią koperty i zdecydowanie dopełniającą surrealistyczny nastrój całości.

Precyzyjny mechanizm

Z tyłu dekiel, pozwalający na personalizację zegarka, mocowany jest czterema śrubami zapewniającymi wodoszczelność do 30 metrów głębokości oraz możliwość łatwej wymiany baterii, a w razie potrzeby całego elektromechanicznego mechanizmu Ronda 751.

Exaequo Melting Watch – podsumowanie

Projekt Melting Watch uzupełnia: w wersji stalowej gładki skórzany pasek, a w wersji ze złotym PVD pasek tłoczony na wzór krokodyla. Oba harmonizujące z kolorami tarczy, z przeszyciami ton w ton i zapięciami w kolorach kopert.

Dzięki Exaequo kultura surrealistyczna ożywa na nadgarstkach entuzjastów i osób poszukujących kultowego przedmiotu, który podkreśli ich wyjątkowość i tożsamość, oferując ponadczasową ikonę stylu i kultury pod hasłem „Embrace Uniqueness”.

Jeśli chcecie poznać więcej ciekawych zegarków zapraszamy do działu – Zegarki.

Redakcja Zegarki i Moda