Proste w kroju krótkie spodenki. Początkowo nazywane szortami. Oryginalne bermudy miały ściśle sprecyzowaną długość – 21-22 cale, czyli od 53,34 cm do 55,88 cm.

Bermudy wzięły swoją nazwę od malowniczych wysp Bermudów położonych na Oceanie Atlantyckim, które są autonomiczną kolonią należącą do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Ta najstarsza angielska kolonia słynie z rafy koralowej i różowych plaż. Warto wiedzieć, że bermudy akceptowane są w tym kraju na wszelki możliwy sposób. Chodzą w nich do pracy nawet sędziowie i policjanci!

Szorty trafiły do Europy właśnie z Bermudów. W dwudziestoleciu międzywojennym było to popularne miejsce do wypoczynku wśród Brytyjczyków i Amerykanów. Mężczyźni chcieli wyglądać wygodnie i elegancko zarazem, więc nosili cienkie podkolanówki, eleganckie koszule, krawaty, stylowe marynarki oraz… krótkie szorty kończące się przed kolano. Urlopowicze szybko zaadaptowali nowy, wygodny krój letnich spodni i zabrali go do swoich krajów. Dziś są popularne na całym świecie.

Patrz: szorty

Patrz: rybaczki

Baner