Casio Vintage po raz kolejny zgłasza gotowość do lekcji!

Japońska marka wprowadziła na rynek kolekcję Casio Vintage Collection Retro – mowa o zegarkach z kalkulatorem, swoistym „vintage smartwatch”. To dobra wiadomość dla uczniów czy studentów, którzy potrzebują praktycznych przyborów szkolnych. Kto z Was jest chętny na taki oldschool?

Ręka do góry! Kto z Was będąc małym dzieckiem uczył się liczyć na liczydle? A później, już w szkole na lekcjach matematyki wspomagał się kalkulatorem? Dodawał, odejmował, mnożył, dzielił… Z ołówkiem w ręku głowił się na kolejnym, trudnym zadaniem matematycznym? Wszystko po to, by uzyskać upragniony wynik? Ci z Was, którzy zdawali maturę z matematyki zapewne cieszyli się, że można było korzystać właśnie tego urządzenia.

2 + 2 = 4, czyli najważniejsze wydarzenia w historii kalkulatorów Casio

A jak to było z pierwszym kalkulatorem Casio? Warto przypomnieć, niczym na lekcji historii, że pierwszy kalkulator Casio 14-A wyprodukowało w 1957 roku. Urządzenie ważyło ok. 140 kg, miało rozmiary biurka, ale i tak było technologicznym hitem.

8 lat później, w 1965 roku, firma wypuściła pierwszy na świecie elektroniczny kalkulator z funkcją pamięci. Ze względu na wysoką cenę, urządzenia te były używane głównie w biurach. Przełom nastąpił w latach 70., kiedy to Casio wprowadziło pierwszy kalkulator przenośny tworząc popyt wśród indywidualnych użytkowników. Drogę matematycznego sukcesu wieńczy model SL-800. Kalkulator o grubości 0,8 mm był tak cienki jak karta kredytowa. To dopiero było coś!

Nowa kolekcja zegarków dla matematycznych tęgich głów

Jakie zegarki wprowadza marka Casio Vintage w A.D. 2020? To nowość – totalny hit – prawdziwy powrót do szkoły. To także lekcja matematyki, oczywiście bez wychodzenia z domu. Wiadomo jaka jest teraz sytuacja, dzieci uczą rodzice, nie nauczyciele… Co to za nowa kolekcja? To Casio Vintage Collection Retro. Zegarki dostępne są w 5 wariantach kolorystycznych: czarnym, białym, bordowym, khaki, granatowym.

Casio Vintage Collection Retro to reedycja kultowych zegarków z kalkulatorem. Wyprodukowano je na wzór modeli sprzed ponad 30 lat. W drugiej połowie lat 80. XX wieku zegarki z funkcją liczenia były hitem i cieszyły się niezwykłą popularnością. Teraz modele powracają w nowoczesnej formie. Co je wyróżnia?

Po pierwsze i najważniejsze – zegarki wyposażone zostały 9-cyfrowy kalkulator, który umożliwia wykonanie podstawowych działań (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie). Jest to gadżet, który będzie zawsze pod ręką, gdy tylko pojawi się potrzeba obliczeń. Rozwiąże matematyczne łamigłówki, przyda się w szkole, może też być pomocny przy planowaniu domowego budżetu. Koperta o wymiarach 34,4 x 43,2 mm oraz zintegrowany z nim pasek zostały wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego.

Jakie jeszcze dodatkowe funkcje znajdziemy w Casio Vintage Collection Retro?

Są to kolejno: stoper przydatny podczas sportowych aktywności, alarm, kalendarz oraz podświetlenie wyświetlacza. Wodoszczelność klasy 30 M chroni zegarek przed przypadkowym zachlapaniem. Kolejnym atutem jest mechanizm kwarcowy zasilany baterią, która powinna wytrzymać do 5 lat normalnego użytkowania zegarka.

CASIO VINTAGE ma zatem wszystko, by stać się superbohaterem czasu.

Zegarek + kalkulator + alarm + stoper + datownik = 269 zł. Dobrze policzone? Jeśli uważacie, że tak to… Zegarki dostępne są w sklepie online Time Trend, zegarownia.pl, zegarek.net, zegarki.zgora.pl oraz u innych wybranych partnerów handlowych oficjalnego dystrybutora marki – Grupy ZIBI S.A.

Dodatkowy bonus do zakupu? Ponadczasowy gadżet – ekologiczne drewniane bierki. Pamiętacie tę grę? To jeden ze sposobów na powrót do wspomnień z dzieciństwa i domową zabawę w stylu vintage. Casio Vintage tym samym zachęca #zostanwdomu.

CASIO Vintage Collection Retro specyfikacja techniczna:

Marka: Casio Vintage
Styl: sportowy
Płeć: unisex
Mechanizm: kwarcowy
Odczyt: cyfrowy
Materiał wyświetlacza: tworzywo sztuczne
Wymiary wyświetlacza: 34,4 x 43,2 mm
Materiał paska: tworzywo sztuczne
Szkło: plastikowe
Wodoszczelność: 30 m
Dodatkowe funkcje: stoper, alarm, datownik, kalendarz, podświetlenie
Okres gwarancji: 3 lata

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Casio Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CASIO Vintage.

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda