Maseczka ochronna to „must have”, obowiązkowy element naszej garderoby. Gdzie je kupić, by były fashion?

Od połowy kwietnia, każda osoba, która wychodzi z domu, obowiązkowo musi zakryć usta i nos. Można to zrobić na różne sposoby, np. szalikiem czy chustką, ale najwygodniejsza jest z pewnością maseczka ochronna. Noszenie jej jest o tyle ważne, że pozwala na zmniejszenie ryzyka zakażenia na COVID-19.

Maseczki ochronne na twarz – gdzie kupić?

Maseczki ochronne wielokrotnego użytku można kupić w wielu miejscach. Wybór jest duży i trudno pokazać wszystkie możliwe dostępne opcje. Wraz z zaistniałą sytuacją, maseczki postanowiły szyć także i polskie marki, jak chociażby NAOKO STORE. Ich maseczka ochronna jest dwuwarstwowa, z miejscem na włożenie filtra G5 i oczywiście z modnym, kolorowym nadrukiem. Dostępne są modele z wiosennymi kwiatami/liśćmi. Wiąże się je troczkami, które pozwalają na lepsze dopasowanie do kształtu twarzy. Jak czytamy na stronie marki, zewnętrzna warstwa maseczki wykonana jest z bawełny z certyfikatem Oeko-Tex. Maseczka kosztuje 19.99 zł.

Maseczki ochronne na twarz wprowadził także inny znany polski projektant – Łukasz Jemioł. Dostępne są w jednolitych kolorach (białym, czarnym, niebieskim), jak i kolorowe. Jak czytamy na stronie producenta, maseczka wykonana jest z najlepszej jakości bawełny oddychającej, z 3 warstw tkaniny. Być może dlatego kosztuje 39,99 zł. Godny uwagi jest fakt, że 1000 sztuk maseczek producent przekazał Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Radomiu.

Od poniedziałku 18 maja na nowo czynne będą salony fryzjerskie i kosmetyczne. Pracownicy będą mogli pracować, ale w środkach ochrony osobistej. Maseczki wielorazowe w różne kolorowe motywy dla branży beauty, jak również dla dzieci proponuje sklep RENA Fartuszki. Ceny od 7,50 zł do 15,90 zł.

W iście imprezowym stylu maseczki ochronne wielokrotnego użytku, ale z cekinami proponuje MIUSSO.PL. Dopasowany do budowy twarzy krój pozwala na swobodne oddychanie i zapewnia komfort – tak czytamy na stronie marki. Z maseczką w cekiny z pewnością zwrócisz na siebie uwagę. Za taką maseczkę trzeba zapłacić 49,99 zł.

Maseczka na ślub czy ceremonia za rok? Przed takim dylematem stoi obecnie wiele par planujących pobrać się w tym roku. Jeśli miłość nie może zaczekać, rozwiązaniem dla Was są ślubne maseczki ochronne. Dla pana młodego polecamy zwykłe, czarne lub granatowe. Dla pani młodej pokryte koralikami, tiulem czy koronkami. Polska marka LA.LILA z Olsztyna sprzedaje piękne maseczki na ślub. A salon sukien ślubnych CELEBRIDE z Torunia i Bydgoszczy także proponuje szeroki wybór maseczek dla panien młodych.

Brokatowe, w kwiatki, w groszki, paseczki czy jednolita – wybór należy do Twoich osobistych preferencji. Na razie maseczki są z nami obowiązkowo, jest to stylowy dodatek i obowiązkowy „must have”. A co będzie w przyszłości? Czas pokaże.

Zdrowia Wam wszystkim życzę!

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcie tytułowe: deluxe.trojmiasto.pl

Proponowane w tej kategorii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany Required fields are marked *