Cerruti 1881 to legendarny dom mody. Jego historia sięga korzeniami roku 1881, kiedy to dziadek Nino Cerrutiego założył firmę tekstylną. Obecnie marka ceniona jest na całym świecie, a jej logo znaleźć można na ubraniach, perfumach i akcesoriach, wśród których nie zabrakło zegarków i biżuterii. Kto stoi za sukcesem firmy? Czym wyróżniają się produkty sygnowane logo Cerruti 1881? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Zapraszamy w podróż do miejsca, gdzie paryski szyk spotkał się z włoską elegancją!

Cerruti 1881 – krótka historia długiej drogi do sukcesu włoskiego domu mody

Cerruti 1881 szczyci się ciekawą historią, a w świecie mody znana jest od 141 lat.

Historia tej marki rozpoczyna się w małym urokliwym miasteczku Biella w północno-zachodniej części Włoch. To tutaj zaledwie 20-letni Nino Cerruti został dziedzicem rodzinnej fabryki wełny, której korzenie sięgają roku 1881. Wtedy to bracia Cerruti założyli pod Mediolanem firmę Lanificio Fratelli Cerruti, specjalizującą się w produkcji wełny.

Nino Cerruti w 1951 r. opracował innowacyjne tkaniny wysokiej jakości, które pozwoliły firmie zająć pozycję lidera na rynku, a w 1957 r. zaprojektował swoją pierwszą męską kolekcję. „Ready to wear”- tak twórca nazwał swoje dzieło, które od razu zostało okrzyknięte rewolucją męskiej mody w czasach panowania haute couture.

Rok później powstała kolekcja damska, a w 1976 r. Nino Cerruti otworzył swój pierwszy butik na Place de la Madeleine w Paryżu. Włoski kreator mody chciał dotrzeć do stylowych paryżanek. Zaproponował im garnitur podkreślający figurę z głębokim wycięciem, który od razu stał się hitem.

W latach 80. XX wieku nowa linia odzieży sportowej odniosła duży sukces. Cerruti ubierał najlepszych sportowców tamtych czasów m.in. amerykańskiego tenisistę Jimmy’ego Connorsa czy szwedzkiego narciarza Igemara Stenmarka.

Paryski dom mody z włoskimi korzeniami

Współcześnie logo Cerruti zdobi najwyższej jakości ubrania, obuwie, torebki, perfumy, zegarki i biżuterię. Firma szczyci się globalnym zasięgiem, pozostając wierną charakterystycznemu etosowi marki. Tym samym tworzy swoisty pomost między przeszłością a teraźniejszością.

Krawieckie zdolności Nino przez dziesięciolecia ukazywały kwintesencję włoskiego rzemiosła i paryskiego wyczucia stylu. Cerruti był pierwszym twórcą, który połączył produkcję tkanin z projektowaniem. Pod jego okiem szkolił się projektant mody Giorgio Armani. Nino Cerruti był pionierem w branży modowej, z sukcesem łączył produkcję tekstyliów w odziedziczonej po dziadku fabryce, z pasją do projektowania ubrań.

Nino Cerruti był również cenionym kostiumografem. Kreacje, które stworzył dla pierwszoplanowych aktorów podziwiać mogliśmy w takich filmach jak: „Nagi Instynkt”, „Pretty Woman”, „Fatalne Zauroczenie” czy „Niemoralna Propozycja”.

Wiele gwiazd kina jest wiernych tej marce na co dzień, zarówno ubiera się w ubrania tej marki, jak i nosi zegarki sygnowane logo Cerruti. Mediolańskie czasomierze od lat zdobią nadgarstki m.in.: Julii Roberts, Sharon Stone, Bruce’a Willis czy Harrisona Ford.

Marka Cerruti 1881 stanowi dynamicznie rozwijające się odzwierciedlenie trendów mody rodem z Paryża i Mediolanu. Przyciąga wzrok krytyków, a także łowców stylu. Przystępna cena i luksusowy charakter zapewniają jej czołowe miejsce wśród najchętniej wybieranych marek na świecie.

Urzekający design zegarków marki Cerruti 1881

Produkty tej marki dedykowane są osobom aktywnym zawodowo, nastawionym na sukces, dbających o swój wygląd i lubiących luksus.

Nazwy poszczególnych kolekcji zegarków pochodzą od nazw wsi i miasteczek położonych na terenie Półwyspu Apenińskiego. Dostępne są więc kolekcje: Molveno, Campestri czy np. Valfloriana.

Oferta zegarków jest zróżnicowana i bogata. Użytkownicy mogą wybierać pośród modeli klasycznych, sportowych czy też damskich zegarków biżuteryjnych. Tarcze tych zegarków chroni mineralne szkło odporne na zarysowania, a precyzyjne mechanizmy kwarcowe zapewniają precyzję czasu. Wybrane modele mają także koperty ozdobione kryształkami Swarovskiego, które mieniąc się w słońcu dodają im blasku.

Biżuteria dla kobiet i mężczyzn

Ale Cerruti 1881 to nie tylko zegarki. To także lśniąca, błyszcząca i piękna biżuteria.

Warto wiedzieć, że jest to nowość w ofercie marki Cerruti na polskim rynku.

Biżuteria, jaką oferuje marka Cerruti 1881 urzeka elegancją i stylem. W kolekcji znajdują się m.in. męskie bransoletki na skórzanym pasku, a także spinki do mankietów. Panowie, którzy preferują ciemne kolory i stylowe dodatki z pewnością zachwycą się bransoletkami. Połączenie plecionych elementów ze stalą szlachetną robi wrażenie wyrazistych, a elementy zaczerpnięte z męskiego świata mają ciekawe formy. W kolekcji nie mogło zabraknąć również spinek do mankietów. Modele z poprzecznymi rowkami wypełnione czarną masą z logo marki zaprezentują się okazale na mankiecie eleganckiej koszuli. Kontrastowe połączenie kolorystyczne sprawia, że spinki staną się ozdobą samą w sobie. Z kolei miłośnicy minimalizmu znajdą w kolekcji jednobarwny model w kolorze srebra. Kolekcja damska z kolei to kolczyki, naszyjniki, pierścionki oraz bransoletki. Wszystkie opatrzone zostały charakterystycznym logo marki Cerruti 1881.

Kolekcja biżuterii dostępna jest stacjonarnie w kilku punktach Time Trend w Polsce oraz online

Wyrafinowane wzornictwo, włoski styl i smak

„Dziś nauka zdominowała świat zawężając naszą wolność. Ale moda to nie nauka, to fantazja..”. Tymi słowami Nino Cerruti kierował się tworząc swoje projekty. Chciał przekazać światu wartości, jakimi kierował się tworząc swoje kolekcje, które po dziś z powodzeniem można nosić na co dzień i od święta.

Marka Cerruti 1881 stara się kultywować prostą, ale inspirującą filozofię, podążając stale za trendami i nie gubiąc po drodze swoich klasycznych podwalin.

Paryski dom mody z włoskimi korzeniami od ponad 140 lat sukcesywnie podąża za modą. Włoska marka z francuską duszą jest odzwierciedleniem trendów prosto z modowych stolic – Mediolanu i Paryża. Cerruti 1881 to marka, która nieustannie przyciąga wzrok i konsekwentnie zaskakuje kreatywnymi detalami. Daj się jej uwieść również Ty!

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki CERRUTI 1881 znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – CERRUTI 1881.

Agnieszka Zawadzka

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Włoskie marki modowe, które powinna znać każda fashionistka. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!