Skąd wzięła się tajemnicza data „1881” w nazwie marki Cerruti 1881? Kim był Nino Cerruti? I co wniósł on do świata mody? Czym wyróżniają się zegarki tej włoskiej marki? Dla kogo są przeznaczone? Jaka jest ich dostępność na rynku i ceny?

Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Poznaj markę Cerruti 1881, dowiedz się więcej i poczuj smak luksusu, który jest w zasięgu ręki!  

Cerruti 1881 – włoska marka fashion z wieloletnią historią

Historia domu mody Cerruti rozpoczęła się w małym, włoskim miasteczku Biella, w północno-zachodniej części Włoch, ok. 100 km na zachód od Mediolanu – światowej stolicy mody, jak przyjęło się nazywać to miasto.

To właśnie tu, we włoskiej Bielli, Nino Cerruti, mając zaledwie 20 lat odziedziczył rodzinną fabrykę wełny. Firmę odziedziczył po dziadku, który założył firmę w roku 1881 – stąd w nazwie marki tajemnicza data.

W 1957 roku Nino Cerruti zaprojektował pierwszą męską kolekcję, a dziesięć lat później, w 1967 r. otworzył pierwszy butik w samym Paryżu. Był to „kamień milowy” marki, ponieważ włoski stylista zapragnął dotrzeć również do stylowych paryżanek. Zaproponował im podkreślający figurę damski garnitur, z głębokim wycięciem, który stał się hitem. Podobnie jak jego wszystkie pozostałe kolekcje sygnowane logo „Cerruti 1881”. Dzisiaj marka szczyci się globalnym zasięgiem na modowej mapie świata.

Źródło: www.force-one.net

Co Cerutti wniósł do świata mody?

Przede wszystkim unikalny mix damskich i męskich elementów garderoby. Garnitury o prostym, klasycznym stroju, wykonane z dobrych jakościowo tkanin. Fason blisko ciała. Damski styl „casual chic” – choć codzienny, to elegancki.

Bogata oferta produktowa marki Cerruti

Cerruti 1881 to potężna marka z szeroką i zróżnicowaną ofertą.

Oprócz ubrań, oferuje również perfumy, okulary, artykuły skórzane, biżuteria oraz to, co nas interesuje najbardziej – zegarki.

Czym wyróżniają się zegarki marki Cerruti?

Co ciekawe, nazwy poszczególnych kolekcji zegarków pochodzą od nazw wsi i miasteczek położonych na terenie Półwyspu Apenińskiego. Dostępne są więc kolekcje: Molveno, Campestri czy np. Valfloriana.

Cerruti 1881 to marka fashion, co oznacza, że w czasomierzach nacisk położony jest przede wszystkim na ciekawy, unikalny design. I to jest to, co te zegarki wyróżnia.

Parametry techniczne nie odbiegają od standardów. Większość tarcz zegarków pokrytych jest szkłem mineralnym, a ich „serca” to japoński mechanizm kwarcowy. Klasa wodoszczelności w zależności od modelu wynosi od 30 m do 100 m. Uzupełnieniem są skórzane paski bądź eleganckie bransolety ze stali szlachetnej. Na uwagę zasługują wybrane modele damskie z kryształkami Swarovskiego, jak np. w modelu o referencji Cerruti Valfloriana CRM21702, który prezentuje się tak:

Indeksy w postaci kryształków Swarovskiego posiada także cały skąpany w granacie Cerruti Corniglia CRM22702, który wygląda tak:

Warte podkreślenia są dodatkowe funkcje jak stoper, datownik czy dual time niezastąpiony w trakcie każdej podróży. Datownik oraz sekundnik posiadają np. męskie modele z kolekcji Maniago (nr. ref. CRA29401 oraz CRA29405) oraz Ruscello (nr. ref. CRA163SRB02BK).

Do kogo skierowane są zegarki Cerruti?

Zegarki marki Cerruti zaprojektowano z myślą o osobach ceniących klasę, styl, wyszukany smak i szczyptę luksusu.

 Tak, jak linia ubrań, zegarki Cerruti – zarówno te damskie, jak i męskie – skierowane są do ludzi aktywnych, o szerokich horyzontach, którzy interesują się światem kultury, sztuki, sportu. Marka dedykuje czasomierze przede wszystkim osobom ambitnym, aktywnym zawodowo, nastawionym na sukces oraz dbających o swój image. Zegarek Cerruti to doskonały towarzysz zarówno na biznesowym spotkaniu, jak i podczas uprawiania sportu. Oferta produktowa to duża różnorodność i dopasowanie do konkretnej sytuacji. Taki obraz marka zbudowała w oparciu o 3 kategorie, 3 różne style:

– klasyczny,

– współczesny,

– sportowy.

Każda z nich skierowana jest do innej grupy odbiorców.

Zegarki z klasycznego nurtu, np. z eleganckiej kolekcji Sarnonico, to przede wszystkim męskie modele, choć jest i kilka damskich. Mają klasyczny styl, wyraźne i czytelne tarcze oraz skórzane paski, a stonowane kolory idealnie wpisują się w świat biznesu.

Współczesna linia Cerruti to linia na pograniczu casual i chic, w stylu lekko sportowej elegancji. To zegarki na weekend, spotkania z przyjaciółmi, dłuższą wyprawę w nieznane czy romantyczną randkę.

Styl sportowy to przede wszystkim męskie modele, z datownikiem czy stoperem. Dają poczucie komfortu podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Ceny zegarków marki Cerruti 1881 oscylują od ok. 650 zł do ok. 1500 zł w zależności od wybranego modelu.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CERRUTI 1881.

Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda

*Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej marki CERRUTI 1881

Zdjęcia: źródło: mat. prasowe marki CERRUTI 1881