Męski zegarek idealny do garnituru?

Nie istnieje żadna recepta na właściwy wybór – wiele zależy od samego garnituru, jego koloru i wzoru. To mężczyzna powinien mieć wyczucie stylu, które pozwoli mu dopasować konkretny model zegarka do określonego outfitu.

Prezentujemy nowe, klasyczne męskie modele włoskiej marki Cerruti 1881 jako jedną z wielu możliwych alternatyw. Alternatywę o tyle ciekawą, że nie są to zegarki na paskach wykonanych ze skóry, ale na stalowych bransoletach.

Cerruti 1881 to włoski producent zegarków posiadający w swoim portfolio szerokie spectrum czasomierzy zarówno damskich, jak i męskich. Począwszy od modeli prostych, klasycznych, przez współczesne, aż na typowo sportowych kończąc. Marka dedykuje dodatki do ludzi młodych, o szerokich horyzontach, aktywnym zawodowo, nastawionym na sukces oraz dbającym o swój image.

Zegarek ma być wiernym towarzyszem dla ludzi, dla których „czas to pieniądz” i liczy się każda minuta. Ma pasować np. do garnituru na biznesowym spotkaniu.

Cerruti 1881 czasomierze dedukuje także osobom, które lubią się przemieszczać i podróżować, zwłaszcza po Półwyspie Apenińskim. Jako, że Cerruti to włoska marka, to oczywistym jest fakt, że nazwy większości kolekcji pochodzą od nazw wsi, miast i miasteczek położonych na terenie Włoch. Dostępne są więc linie np. Campestri, Valfloriana czy Molveno.

Czym wyróżnia się to ostatnie miasto? Molveno to miejscowość turystyczna w pełnym tego słowa znaczeniu: przylega do niej krystalicznie czyste jezioro, w którego lustrze przeglądają się Dolomity. To idealne miejsce dla miłośników sportu, którzy chcą spędzić wakacje w górach.

Głównymi bohaterami niniejszego artykułu są najnowsze męskie, klasyczne modele pochodzące z kolekcji Molveno.

Są to 3 zegarki o referencjach: Cerruti Molveno CRA29701 (stalowa bransoleta + czarna tarcza), CRA29702 (srebrna bransoleta + srebrna tarcza), CRA29703 (czarna bransoleta + czarna tarcza).

Ogólny design jest prosty i minimalistyczny.

W zegarkach z tej serii zastosowano mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Dzięki temu zegarki zapewne wśród wielu mężczyzn znajdą uznanie. Jest to dobra opcja dla mężczyzn, dla których czas jest bardzo ważnym zasobem i nie chcą tracić żadnych dodatkowych minut. Ot, zakładasz zegarek na nadgarstek i gotowe. Bez zbędnych zabiegów.

Kształt koperty również jest klasyczny, to tradycyjny okrąg. Jej budulcem została stal szlachetna, a średnica to 44 mm. Jest to zatem duży zegarek męski, który z pewnością będzie wystawał spod mankietu koszuli czy marynarki.

W zależności od referencji, dostępne są tarcze w kolorze srebrnym lub czarnym.

Na tarczy we wszystkich modelach znajdziemy cienkie, pojedyncze indeksy godzinowe, tylko indeks godziny 12 jest podwójny. Pod nim (tj. pod indeksem godziny 12) umieszczono drukowanymi literami nazwę marki. Oprócz napisu, uwagę zwraca także datownik zlokalizowany na godzinie 6. Wskazanie daty to kolejny dowód na to, że to zegarki dla mężczyzn – biznesmenów, dla których tak ważny jest czas.

Tarcza jest prosta, minimalistyczna. Aby uchronić zegarek przed ewentualnymi zarysowaniami zastosowano szkło mineralne.

Stalowa bransoleta dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnym lub czarnym. W obu wersjach bransolety wykonano z pełnych ogniw. Środkowy rząd ogniw jest polerowany. Moim zdaniem, zabieg ten nadaje zegarkom szyku, klasy i odrobiny luksusu.

Warto zwrócić uwagę także na wodoszczelność klasy 50 m. W zegarkach typu fashion najczęstszym rozwiązaniem jest podstawowa klasa 30 m.

Zaprezentowane modele dostępne są w Polsce w sklepie online Time Trend oraz u innych autoryzowanych parterów. Cena katalogowa modelu CRA29701 ze stalową bransoletą i czarną tarczą to 1 190 zł. Natomiast model CRA29703 – cały skąpany w czerni – z czarną bransoletą i czarną tarczą kosztuje 1 390 zł.

Kolejne świetne męskie zegarki, gdzie mniej, znaczy więcej. Prostota, klasa, minimalizm, szyk i… dowód na to, że zegarek do garnituru nie zawsze i niekoniecznie musi być z paskiem wykonanym ze skóry. Czasem warto przełamać schemat.

Cerruti 1881 Molveno nr. ref. CRA29701, CRA29702, CRA29703 specyfikacja techniczna:

Marka: Cerruti 1881
Płeć: męski
Styl: fashion
Mechanizm: kwarcowy
Koperta: stal szlachetna
Szerokość koperty: 44 mm
Kolor koperty: srebrny
Bransoleta: stal szlachetna
Kolor bransolety: srebrny lub czarny
Kolor tarczy: srebrny lub czarny
Szkło: mineralne
Dodatkowe funkcje: datownik
Wodoszczelność: 50 m
Okres gwarancji: 2 lata

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CERRUTI 1881.

Agata Molka