W świecie mody jest wielu projektantów, których twórczość i styl są odzwierciedleniem miejsc, w których tworzą. Jest tak na przykład z paryskim stylem, który nieodłącznie kojarzy się Coco Chanel. Z kolei Tom Ford prezentuje w swoich kolekcjach sportowy luz, a nowojorski szyk jest znakiem rozpoznawczym projektantki Donny Karan – dotyczy to także zegarków sygnowanych logo DKNY.

DKNY – krótka historia nowojorskiej marki

Marka DKNY została założona w Nowym Jorku w 1984 roku przez amerykańską projektantkę mody Donnę Karan. Jej projekty zarówno ubrań, jak i dodatków są mocno związane ze stylem tego miasta. 

Styl domu mody DKNY to fuzja wygody, klasycznej elegancji i stonowanej palety kolorów. To także hołdowanie trendowi określanemu jako power woman, którego początek datuje się na lata 80. XX wieku, a który dziś obowiązuje z pełną mocą! Trend polegał na stylizacjach nawiązujących do męskiej garderoby, ale z kobiecym sznytem.

Donna Karan jest także twórczynią modnego do dziś total looku, którego początkiem była zasada siedmiu prostych elementów. Ósmy element w modowej twórczości DKNY to modowe dodatki – a w szczególności zegarki – dopełniające stylowych kreacji w rytmie wielkiego miasta.

Donna Karan – królowa Nowego Jorku

Dom mody stworzony przez Donnę Karan mody w Nowym Jorku i jej modowe kolekcje wraz z dodatkami stały się sławne na całym świecie.

New York, New York… nowojorski styl – czym się charakteryzuje?

Styl rodem z Nowego Jorku charakteryzuje się wygodą i podążaniem za najnowszymi trendami (większość z nas zna bohaterki serialu „Sex w wielkim mieście”, które tym zasadom hołdują). W tym stylu nie ma miejsca na „zwykłość”, wszystko musi być „jakieś”, a najlepiej, by było „wyjątkowe”. To dbałość o szczegóły i modowe eksperymenty – mimo wpisanego w DNA stylu minimalizmu. Nowojorski styl to sposób na wyróżnienie się z tłumu w zaludnionym tętniącym życiem mieście. Kwintesencją są 3 kluczowe elementy: elegancja, wygoda i seksapil. Nie jest wskazana wulgarność, ale ekstrawagancja jak najbardziej! Wyjątkowy nowojorski styl wymaga takich też dodatków – wszystkie wymienione wyżej wartości i wymogi prezentują zegarki DKNY. Przyjrzyjmy się więc im nieco bliżej.

Damskie zegarki DKNY – coś więcej niż modowy dodatek

Zegarki damskie marki DKNY doskonale wpisują się w nowojorski styl. Charakteryzuje je duża różnorodność, łączy subtelność i elegancja. Zegarki mają dynamiczny design oddający ducha wiecznie tętniącego życiem – niezależnie od godziny – miasta. Srebro, złoto (różowe i żółte), klasyczne kształty tarcz i minimalizm z lekką biżuteryjnością (zmysłowości dodają zegarkom np. inkrustacje pierścieni tarcz cyrkoniami) – czyli jednym słowem: ponadczasowa elegancja.

Różnorodności zegarkom tej marki dodają bransolety w różnych formach – typu mesh, klasyczne ogniwowe oraz takie, które przypominają wytwarzane przez jubilerów bransoletki. Są też modele na paskach wykonanych ze skóry naturalnej.  

Zegarki DKNY nigdy nie zawodzą, a to dzięki zastosowanym wysokiej klasy mechanizmom kwarcowym. Są też bardzo wytrzymałe: do produkcji damskich czasomierzy wykorzystuje się mineralne szkiełka chroniące tarcze oraz stal szlachetną do produkcji kopert i bransoletek.

Zegarki damskie DKNY – dla kogo zostały stworzone? 

Każda z kolekcji jest tworzona z myślą o indywidualizmie i komforcie aktywnych kobiet. To mieszanka stylów odzwierciedlająca różnorodność wielkiego miasta, jakim jest Nowy Jork. To nie przypadek, tylko celowy zabieg, że każda z kolekcji damskich zegarków DKNY nosi nazwę miejsca związanego z tym miastem: Soho, Stanhope, Greenpoint, Westside, Chambers, Crosby, Jitney, Crosby czy Bryant Park.

Dom mody DKNY, tworząc zegarki z poszczególnych kolekcji, starał się oddać różnorodny klimat nowojorskich lokalizacji. I wyszło to znakomicie – wystarczy tylko przyjrzeć się dokładnie modelom zegarków z konkretnych linii. To nie lada kunszt odzwierciedlić charakter danych miejsc w stylowym designie zegarków.

Do jakich ubrań będą pasować zegarki DKNY?

Dzięki swojemu minimalizmowi i kunsztownemu designowi czasomierze z logo DKNY podkreślą szyk nie tylko każdej stylizacji, ale i charakter właścicielki zegarka. Będą pasować zarówno do codziennych strojów, jak i do tych wieczorowych – jednak zawsze w wielkomiejskim stylu. Bogactwo kolekcji i wielu różnych modeli zegarków pozwala na dobranie odpowiedniego zegarka kobietom o różnych osobowościach i guście, ale które łączy uwielbienie subtelnej elegancji i indywidualizmu.

Izabela Karolak

*Zdjęcia: źródło: zegarek.net, pixabay.com, layalina.com, swiss.com.pl

Ten artykuł również może Cię zainteresować. Czytaj dalej: David Daper: propozycja dla każdej nowoczesnej i kochającej życie kobiety!