W świecie zegarków podobnie jak w modzie dużą rolę odgrywa pora roku. Wydawać by się mogło, że ta dziedzina jest odporna na tego rodzaju zmiany, ale zastanówmy się. Są przecież zegarki które z czystym sumieniem możemy nazwać i bardzo często nazywamy “letnimi” lub “wakacyjnymi”. Jest to zwykle spowodowane faktem, że właśnie w tych okresach czasomierze te najczęściej pojawiają się na nadgarstkach.

Dzisiaj chcę Wam przybliżyć sylwetkę sześciu, naszym zdaniem najciekawszych zegarków na wiosenno-letni sezon dostępnych na naszym rynku.

Najciekawsze zegarki – wiosna/lato 2024

W zestawieniu uwzględniłem czasomierze z różnych przedziałów cenowych oraz o różnej stylistyce. Mam więce nadzieję, że każdy zdoła znaleźć w nim coś dla siebie.

1. G-SHOCK Octagon Tone-On-Tone

Jako pierwsza propozycja w zestawieniu ląduje nieśmiertelny G-Shock w jednej ze swoich najświeższych odsłon.
Niedawna premiera nowych, kolorowych modeli z tej kolekcji idealnie wpasowuje się w stylistykę którą nazywamy “wiosenną” lub “letnią”.

Źródło: casio.com

Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: błękitnym, białym i limonkowo żółtym. Cechą charakterystyczną kolekcji Tone-On-Tone jest fakt, że wszystkie elementy zegarka mają ten sam kolor, co jest ciekawym zabiegiem stylistycznym. Na szczęście mimo monochromatycznej budowie, metaliczne wskazówki wyróżniają się na tarczy, więc nie ma problemu z odczytaniem godziny.

Dodatkowo jak przyzwyczaiła nas kolekcja Octagon, zegarki te są dosyć uniwersalne pod względem wymiarów, a już zwłaszcza kiedy porównamy je z innymi zegarkami G-Shock. Jednocześnie dzięki minimalistycznemu cyfrowemu wyświetlaczowi dominuje tutaj analogowa tarcza. Daje to wrażenie obcowania z klasycznym zegarkiem.

Wszystkie trzy modele z serii Tone-On-Tone dostępne są w kwocie ok. 500 zł.

2. Omega x Swach MoonSwatch Mission to the Moonphase – Full Moon i New Moon

Drugą propozycją, którą chcę dziś przedstawić to już dobrze znane naszym czytelnikom dwa nowe modele zegarków MoonSwatch – Full Moon oraz New Moon.

Do ich szczegółowych prezentacji zapraszam do artykułów na naszym portalu gdzie niedawno były opisywane: MoonSwatch Mission to the Moonphase Full Moon oraz MoonSwatch Mission to the MoonPhase New Moon.

Wydawać by się mogło, że kolorystyka oparta na bieli i czerni nie za bardzo odpowiada standardom wiosenno-letniej stylistyki. Jednak właśnie te monochromatyczne kolory w połączeniu z kultowym projektem Speedmastera sprawiają, że zegarki te staną się świetnymi dodatkami do letniej garderoby wprowadzając nieco luzu.

Myślę, że szczególnie dobrze sprawdzi się tu biały model Full Moon, który zdecydowanie będzie wyróżniał się na każdym nadgarstku.

Zegarki Mission to the MoonPhase w obu wersjach kolorystycznych dostępne są w cenie 1600 zł.

3. Out of Order Shaker – Automatic GMT

Kolejną wiosenno-letnią propozycją są zegarki młodej, bo powstałej w 2013 roku marki Out of Order. Twórcy tej firmy kierują się podobnymi założeniami jak producenci odzieży, która będąc nową wykazuje już oznaki zużycia, jak chociażby przetarte dżinsy.

Niedawno Out of Order zaprezentowała swoją nową kolekcję Shaker Automatic GMT, która kolorystycznie odwołuje się do najpopularniejszych drinków jak chociażby “Sex on the beach”, czy “Cosmopolitan”.

Źródło: outoforder.com

Sama kształt zegarka to dobrze nam znany wzór zegarków GMT z obrotową lunetą. Jednak zastosowane kolory tarcz i wkładek lunet sprawia, że każdy zwróci uwagę na to co mamy na nadgarstku.

Aktualnie w sprzedaży dostępne jest 8 modeli tego zegarka i każdy odwołuje się do jednego ze znanych drinków. Dodatkowo 5 z nich dostępne jest w dwóch wariantach koperty i bransolety – szczotkowanej lub zniszczonej, która jest najbardziej charakterystyczna dla marki OOO.

Źródło: outoforder.com

Bardzo ciekawym smaczkiem jest fakt, że każdy z zegarków z kolekcji Shaker zapakowany jest w sygnowany logiem Out of Order prawdziwy shaker.

W zależności od wersji ceny zegarków Shaker zaczynają się od ok. 2150 zł.

4. Citizen “TSUYOSA” Automatic

O tych zegarkach słyszał chyba każdy kto choć trochę interesuje się zegarkowym światem. Citizen nie zwalnia z modelem “TSUYOSA” i niedawno zaprezentował nam kolejne wersje kolorystyczne tego już kultowego można powiedzieć czasomierza.

Najnowsza kolorystyka, jak np pomarańczowa tarcza zdecydowanie wpisuje się w lenie standardy.

Źródło: citizenwatch.com

Dodatkowo mówimy też o zegarkach, które są bardzo przystępne cenowo (ok. 1800 zł) z zachowaniem bardzo dobrej jakości. Warto również wspomnieć, że są to zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Jeżeli jednak “klasyczna” wersja “TSUYOSA” Wam nie koniecznie odpowiada to warto spojrzeć na również nową wersję tego zegarka z tzw. małą sekundą.

Źródło: citizenwatch.com

Jeśli chcecie dokładniej poznać zegarki Citizen “TSUYOSA” zapraszamy do prezentacji pierwszej generacji tej kolekcji na naszym portalu.

5. Certina DS Action GMT Powermatic 80

Piąta propozycja pochodzi ze Szwajcarii, a dokładniej od marki Certina.

Okres wiosenno-letni zwykle związany jest z wakacyjnymi wyjazdami. Często są to wyjazdy za granicę do innej strefy czasowej gdzie przydałby nam się czasomierz w którym łatwo możemy ustawić czas lokalny jednocześnie nie musząc zmieniać naszego czasu domowego.

W tym przypadku bardzo dobrym wyborem może się okazać nowy zegarek GMT od marki Certina, czyli DS Action GMT Powermatic 80.

Wyposażony w funkcje odczytu czasu z drugiej strefy czasowej może być bardzo dobrym kompanem wakacyjnych eskapad. Jednocześnie ciekawa kolorystyka sprawi, że zegarek odnajdzie się bardzo dobrze w mniej zobowiązujących okolicznościach.

Jeśli zaciekawił Was model Certina DS Action GMT Powermatic 80 to zapraszamy do jego szczegółowej prezentacji na portalu Zegarki i Pasja.

Cena modelu na pasku wynosi 5330 zł, natomiast dwa modele na bransolecie zostały wycenione na kwotę 5520 zł.

Podsumowanie

Jak pokazuje powyższe zestawienie, wiosenno-letnie zegarki mogą przyjmować najróżniejsze formy. To co i zawsze kojarzyło się z czasomierzami tego typu to kolorystyka wyróżniajaca się na tle tzw. “szarej codzienności”. Zegarki tego typu powinny przywoływać uśmiech na twarz użytkownika gdy tylko spojrzymy na ich tarcze i mam wrażenie, że właśnie takie są zegarki, które dziś Wam przedstawiłem.

Mam nadzieję, że poszukując odpowiedniego zegarka na trwający już sezon wiosenno-letni ułatwiłem Wam nieco wybór.

Tymczasem po więcej ciekawych prezentacji zegarków zapraszamy do naszego działu Zegarki.

Mateusz Pycia