Tiffany to symbol luksusu i elegancji. Biżuterię i zegarki tej szwajcarskiej marki noszą najsłynniejsze gwiazdy kina (np. Lady Gaga), a przyszłe panny młode marzą o pierścionku zaręczynowym ukrytym w charakterystycznym niebieskim pudełeczku. Od ponad 150 lat firma Tiffany & Co. urzeka jubilerskim kunsztem, przyciągając klientów o najbardziej wyrafinowanych gustach.

Oscarowa noc już za nami, ale nie milkną echa jej wydarzeń. Serca widzów na całym świecie podbił nie tylko duet Lady Gagi i Bradleya Coopera wykonujących emocjonalnie „Shallow”, lecz także jeden niezwykle szczególny element jej stroju.

Lady Gaga, żółte diamenty i Oscary

Kiedy Lady Gaga pojawiła się na tegorocznym najsłynniejszym czerwonym dywanie, świat wstrzymał oddech z zachwytu. Chyba po raz pierwszy w historii kreacja Aleksandra McQueena nie grała głównej roli, lecz stanowiła jedynie tło.

źródło: https://news.sky.com/

Ponad 128 karatowy diament Tiffany & Co mienił się na łabędziej szyi gwiazdy, przyciągając tysiące spojrzeń i fleszy. Dla każdego amatora kina mógł wyglądać znajomo. Nie bez powodu: ostatnio zdobił dekolt Audrey Hepburn w 1961 roku, podczas sesji dla plakatów reklamowych „Śniadania u Tiffany’ego”. W rzeczywistości był publicznie zaprezentowany zaledwie 3 razy w całej swojej historii! Pierwsza włożyła go Sheldon Whitehouse, na balu Tiffany z 1957 r.

Ten jeden z największych żółtych diamentów na świecie został odkryty w południowo- afrykańskiej kopalni Kimberley w 1877 r. Następnie przejęty przez Charlesa Lewisa Tiffany’ego rok później za wówczas rozsądną kwotę 18 000 $. Wykończony 82 fasetkami (dla porównania, typowy krój ma 58)! Na kunsztownie wykonaną całość, wykończoną szlifem słonecznym przeznaczono 481 kamieni.

Biżuteryjne zegarki damskie marki Tiffany&Co

Tiffany to coś więcej niż ekskluzywna biżuteria. To przede wszystkim wizjonerzy, którzy od wielu lat tworzą jedne z najpiękniejszych zegarków na świecie. Ceniony gigant jubilerski mierzy czas od początku XX wieku i nie ustaje w budowaniu swojej pozycji na tym rynku. Biżuteryjne czasomierze to wyjątkowy pomost pomiędzy najlepszymi złotniczymi tradycjami a kunsztem zegarmistrzowskim.

W bogatej historii nowojorskiej marki znajdziemy takich wiele, zwłaszcza w stylu Art Deco. Do ich wytworzenia używano głównie metali szlachetnych jak złoto, srebro czy platyna. Szlifowane diamenty najwyższej czystości wieńczą dzieło, podobnie jak precyzyjne szwajcarskie mechanizmy. W kwestii tych drugich nie ma miejsca na kompromisy, o czym świadczy udana współpraca z Patek Philippe (trwająca od 1851 roku!), Dubois Depraz, Rolexem czy Movado. Najnowsze projekty są prostsze w formie, wpisując się tym w samym w obowiązujące trendy.

Kolekcje zegarków damskich Tiffany&Co

Można wybierać spośród kilku kolekcji – Metro, T, Atlas, East West, Cocktail oraz CT60.

Każda z nich jest inna, ale łączy je szykowna forma i klasyczna elegancja. Podobnie jak mnogość rozmiarów – od filigranowych 22 milimetrowych kopert, poprzez modne 34 milimetrowe nieregularne w formie Metro, aż do nietuzinkowych „kostek” w rozmiarze 37. Zachwycająca jest różnorodność – wielbicielki stylu glamour zakochają się w bogato wysadzanych brylantami tarczach i pierścieniach, zaś Panie ceniące prostotę z nutką nowojorskiego sznytu spojrzą z zainteresowaniem na prostokątne modele East West.

Zegarek i bransoletka Tiffany&Co – połączenie idealne

Wyjątkowo interesująca (a również praktyczna!) jest propozycja zegarka-bransoletki ‘T’.

Dzięki delikatnej osłonie wykonanej ze srebra jednym ruchem można zmienić czasomierz w modną bransoletkę. Wystarczy klik, aby sprawdzić godzinę, bądź pozachwycać się brylantem o szlifie ‘baguette’ na wysokości godziny 12. We wszystkich dostępnych liniach nie mogło zabraknąć modeli z akcentami nawiązującymi do koloru przypisanego Tiffany – pasków, indeksów, a nawet całych tarcz.

Czyż najlepszą rekomendacją dla oferty jubilera spod znaku ‘T’ nie są słowa filmowej Holly Golightly? ”Jeśli uda mi się znaleźć miejsce, gdzie będę się czuła jak u Tiffany’ego, kupię meble i nadam kotu imię.”

 

Marzena
Redakcja Zegarki i Moda