Temat ochrony środowiska w ostatnim czasie jest w branży fashion omawiany we wszelki możliwy sposób. Wiele marek modowych zaczęło aktywnie angażować się w działania proekologiczne i starać się zmieniać świat na lepsze. Jedną z nich jest globalna amerykańska marka odzieżowa Timberland. Brand słynący z musztardowych butów ze świadomością chce działać z i dla natury. Niedawno na łamach naszego portalu przybliżaliśmy Wam, drodzy Czytelnicy, profil tej marki oraz jakie wartości jej przyświecają. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Wszystko dla natury, natura dla wszystkich. Eksploruj video razem z Timberland:

Timberland walczy o lepsze jutro

Aktualnie Timberland stawia przed sobą kolejne wyzwania w walce o lepsze jutro. Do 2030 roku marka Timberland chce aby wszystkie produkty tej marki (obuwie, odzież, akcesoria do mody) były zaprojektowane w procesie “Circular Design”.

Jak czytamy w materiałach prasowych marki:

“W naturze wszystko ma swe zastosowanie i wszystko można ponownie wykorzystać – nic się nie marnuje. To zamknięta pętla. Celem Timberland do 2030 roku jest, aby wszystkie produkty naszej marki – obuwie, odzież, akcesoria – były projektowane w duchu idei “Circular Design”. W pierwszej kolejności produkty zostaną wykonane z materiałów, które w innym przypadku zostałby zmarnowane (np. plastikowe butelki, resztki ze skóry, pozostałości po wełnie). Produkty zostaną również zaprojektowane tak, aby nadawały się do recyklingu “pod koniec okresu użytkowania”. Tak, aby można je było demontować i przekształcić w coś zupełnie nowego.”

Drugim z założonych celów jest pozyskiwanie 100% surowców naturalnych do produkcji z rolnictwa regeneracyjnego.

“Timberland stawia sobie również za cel, aby wszystkie naturalne materiały wykorzystywane w produktach marki były pozyskiwane za pomocą rolnictwa regeneracyjnego. Czym właściwie jest rolnictwo regeneracyjne? To przede wszystkim zachęcanie rolników do współgrania z rytmem przyrody. Tego typu rolnictwo pozwala na większy odpoczynek i odrost traw, co prowadzi do lepszego pożywienia dla zwierząt rolnych i zdrowszej gleby” .

Zegarki inspirowane naturą

Marka Timberland nie tylko wspiera ochronę oraz odbudowę środowiska. Czerpie też z niej inspiracje dzięki czemu powstają nowe, świeże projekty. Przy tworzeniu 3 najnowszych zegarków inspiracją dla marki stał się las i otaczająca nas natura.

Timberland TBL.TDWGB2201403 – dla miłośników outdooru

Pierwszy z leśnych zegarków jest bezpośrednim odwołaniem do zegarków survivalowych. Zresztą, patrząc na kopertę o średnicy 47 mm wykonaną ze stali szlachetnej nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jest to tzw. „toolwatch”. Jej masywność potęguje odczucie, że jest to idealny towarzysz leśnych przygód. Zegarek został zaprojektowany na solidnym, skórzanym pasku typu “better leather”. Jego surowa struktura idealnie komponuje się z tarczą i kopertą.

Ciekawe jest to, że zegarek ma dwie koronki. Jedna umiejscowiona jest klasycznie na godz. 3.00, natomiast druga znajduje się symetrycznie na godz. 9.00. Pierwsza odpowiada za klasyczne funkcje, a druga służy do obsługi wewnętrznego pierścienia z podziałką kierunków świata. Jest to opcja która z pewnością może się przydać w trakcie wypraw przez leśną gęstwinę.

Sama tarcza charakteryzuje się dużą czytelnością.

Smaku dodaje fakt, że tarcza jest w kilku miejscach perforowana, dzięki czemu widzimy co znajduje się pod nią. Na godz. 3.00 umieszczono okienko ze wskazaniem dnia miesiąca wokół którego nadrukowano lokalizację GPS miejsca, w którym znajduje się siedziba marki Timberland.

Ten ciekawy zegarek outdoorowy dostępny jest w cenie 699 zł.

Timberland TBL.TDWLF2200101 – piękno lasu w kobiecej wersji

Drugi z prezentowanych czasomierzy jest przeznaczony dla kobiet, które uwielbiają długie spacery po lesie i kojącą moc natury. Patrząc na kolorystykę mamy jednoznaczne odniesienie do kolorów kojarzących się z lasem. Jasny brąz, różowe złoto, khaki w tym modelu królują.

Koperta ma średnicę 40 mm, jest to więc duży damski zegarek.

Kopercie nadano kolor różowego złota, co w połączeniu z klasycznym, okrągłym kształtem sprawia, że zegarek jest jeszcze bardziej kobiecy. Na godz. 3.00 umieszczono klasyczną koronkę sygnowaną logiem Timberland. Dodatkowo na godz. 2.00 oraz 4.00 umieszczono przyciski.

Tarcza w kolorze zielonym jest bezpośrednim nawiązaniem do lasu.

W tym modelu zastosowano dodatkowe funkcje jak wskazanie czasu 24-godzinnego oraz wskazanie daty. Wiąże się to z filozofią marki Timberland, by szanować każdy dany nam dzień. Dlatego też funkcje w zegarkach mają czysto praktyczne zastosowanie. Zegarek został zestawiony z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w jasnobrązowym kolorze, a jego cena wynosi 799 zł.

Timberland TBL.TDWGF2200703 – modny design

Ostatni z zegarków jest mocno nastawiony na design przy jednoczesnym zachowaniu jak największej funkcjonalności.

Koperta w klasycznym, okrągłym kształcie została wykonana ze stali szlachetnej i ma średnicę 46 mm. Luneta jest dodatkowo ozdobiona ukośnymi żłobieniami, co podkreśla jego sportowy charakter. Na godz. 3.00 umieszczono dużą koronkę, a na godz. 2.00 i 4.00 przyciski do obsługi funkcji zegarka.

Na tarczy tego modelu bardzo dużo się dzieje. Kolorystycznie mamy tutaj połączenie niebieskiego i srebrnego. Wokół tarczy umieszczono pierścień z oznaczonymi kierunkami świata. Tarcza jest wielopoziomowa. Znajdują się na niej 3 subtarcze odpowiadające za wskazania czasu 24-godzinnego, wskazanie dnia tygodnia oraz dnia miesiąca. W centrum widzimy szkieletowe logo marki Timberland. Mimo, że tarcza daje nam naprawdę dużo wrażeń, jednocześnie nic nie traci na czytelności.

Zegarek został zaprojektowany na ciemnobrązowym, skórzanym pasku. Cena katalogowa wynosi 869 zł.

Zegarki Timberland – dostępność

Tak, dbać o ochronę środowiska to nie jest łatwe zadanie, ale marka Timberland wypełnia je znakomicie i cały czas „walczy o lepsze jutro”. O nowościach marki możecie dowiedzieć się z jej social mediów. Wejdź i zobacz co nowego!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.

Mateusz Pycia