News! Japońska marka G-SHOCK nawiązała strategiczną współpracę z Mistrzem Polski we Freeskiingu – Szczepanem Karpielem-Bułecką.

Zegarki G-SHOCK ze względu na wytrzymałość i niezawodność, od wielu już lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Regularnie przedstawiamy Wam newsy o tej japońskiej marce, szczególnie w kontekście sportu. Przykładem może być artykuł o czasomierzach z kolekcji MASTER OF G, które stworzone zostały z myślą o tych, którzy uwielbiają wyzwania, ekstremalne wyprawy i ciągłe przekraczanie granic wytrzymałości. MASTER OF G: kolekcja G-SHOCK do zadań specjalnych

Dla wszystkich fanów aktywności fizycznej marka G-SHOCK zaprojektowała modele z linii G-SQUAD, które pozwalają na dokonywanie przeróżnych pomiarów, analizowanie wyników i ustawianie własnych, spersonalizowanych celów. G-SHOCK G-SQUAD dla miłośników aktywności fizycznej

Prawdziwy „MacGyver”, czyli G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000 – zegarek – twardziel dla zadań specjalnych, z którym zawsze dotrzemy do celu opisywaliśmy niespełna miesiąc temu tutaj: G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000. Survivalovy „MacGyver” na miarę XXI wieku

Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam kolejny news o marce G-SHOCK. Otóż, japoński brand nawiązał współpracę i został strategicznym partnerem Szczepana Karpiela – Bułecki, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski we Freeskiingu – freestylowej odmianie skoków na nartach.

Poniżej prezentujemy namiastkę możliwości tego niezwykłego sportowca:

Freeskiing – sport dla fanów mocnych wrażeń

Wszyscy wiemy na czym polegają tradycyjne skoki narciarskie. Skoczek zjeżdża w dół, żeby wybić się z progu i polecieć hen, hen jak najdalej.

Freeskiing natomiast to zupełnie inne podejście do skakania z wpiętymi w stopy nartami. To sport wywodzący się z narciarstwa, ale z ekstremalnym zabarwieniem. Narciarze – freestylowcy bawią się grawitacją i ustawiają swoje skocznie tak, żeby zamiast do przodu, polecieć wysoko do góry, żeby mieć czas na wykonanie efektownych ewolucji w powietrzu.

To rodzaj sportu przeznaczony dla fanów mocnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny. Do jego uprawiania nie tylko potrzebne są żelazne nerwy, ale także właściwy sprzęt – specjalne narty o podgiętych przodach i tyłach.

Szczepan Karpiel – Bułecka – Mistrz Polski we Freeskiingu

Szczepan Karpiel – Bułecka jest jednym z najlepszych freeskierów w Polsce. Spędza życie w górach, a zimę kocha szczególnie. Wtedy właśnie jest jego czas – praktykuje szalone powietrzne ewolucje. Jak sam mówi – „każdy skok ma w sobie coś ze sztuki – oprócz wykonywania trików wklejasz się w piękny obraz, który jest przyjemny i ciekawy dla widza”.

W ubiegłym roku, Szczepan Karpiel – Bułecka po raz 10. w karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu. Czy zostanie nim również w bieżącym sezonie, okaże się już wkrótce.

Źródło: www.wintersportsfestival.pl

Aktualnie, sportowiec przygotowuje się do kolejnego wielkiego starcia. W dniach 14-16 lutego br. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się 16. edycja Garmin Winter Sports Festival 2019 w walce o Puchar Europy FIS. Karpiel – Bułecka weźmie udział w swojej ulubionej kategorii – Big Air. To jedna z najbardziej widowiskowych kategorii w świecie sportów zimowych. Turniej będzie wyjątkowy również z innego powodu. Zakopiańczyk wystąpi przed swoją, polską publicznością. Po raz pierwszy bowiem Puchar Europy odbywa się właśnie w Polsce. Wstęp na imprezę jest wolny, więcej informacji znaleźć można na stronie: www.wintersportsfestival.pl

Trzymamy w kciuki za zwycięstwo Szczepana Karpiela – Bułecki i jego współpracę z jednymi z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie – G-SHOCK!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł z wykorzystaniem informacji prasowej marki G-SHOCK. Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://wintersportsfestival.pl