Dziś prezentujemy Wam zegarek zaprojektowany przez… świnkę – artystkę. Nie, dziś nie jest 1 kwietnia i to nie jest żart.

Co prawda świnie nie potrafią latać, ale za to mają inne umiejętności. I to jakie! Swatch we współpracy z najbardziej utalentowaną na świecie świnią – malarką stworzył nowy, limitowany zegarek Flying Pig By Ms. Pigasso.

Świnka Pigasso

Pigasso to urocza świnka – artystka malarka ważąca około 200 kg. Uratowana przed chowem przemysłowym, została adaptowana przez Joanne Lefson, z którą przeprowadziła się do Kapsztadu, gdzie zamieszkała wraz z nową opiekunką i psem.

Swój nowy, artystyczny talent ujawniła w 2016 roku. To właśnie wtedy zaczęły powstawać jej pierwsze obrazy malowane nietoksycznymi farbami dla dzieci. Jej dzieła są dziś na tyle rozpoznawalne, że można je podziwiać w galeriach na całym świecie – m.in. w Paryżu, Berlinie czy Londynie. Cena jednego obrazu dochodzi nawet do 1 700 funtów (to ponad 8 000 zł)!

Słodka świnka ma też duże serce. Dochód ze sprzedaży jej dzieł zasila konto organizacji Farm Sanctuary SA, która walczy z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych.

Artystyczny zegarek Swatch

Artystyczny zegarek Swatch – ze świadectwem autentyczności – jest dostępny na rynku od 5 lutego 2019 r. Limitowana edycja zakłada 2019 sztuk. Okazją do wyprodukowania właśnie takiej, a nie innej liczny modeli zegarka jest chiński Rok Świni.

Dla tych z Was którzy nie wiedzą (ja też nie wiedziałam), świnia jest dwunastą w 12-letnim cyklu chińskiego znaku zodiaku. Lata świni to 1995, 2007 i aktualny 2019. Dla uczczenia tego zwierzęcia, Swatch połączył siły z jedną z najbardziej znanych na świecie świń – malarek, Panią Pigasso i stworzył specjalny zegarek.

Sam zegarek ma biały plastikowy pasek i tarczę ozdobioną dziełem Pigasso oraz przezroczystą obudowę. Kolory na pasku są zielone i niebieskie, a tarcza zawiera odcienie różu i fioletu. Zdecydowane, abstrakcyjne pociągnięcia pędzla na tarczy tworzą pewien problem związany z czytelnością zegarka. Miejmy nadzieję, że mimo to, miłośnicy sztuki współczesnej, ekologii i zwierząt docenią talent.

Wytrzymałość fizyczna, lenistwo z nutą szaleństwa i (niewątpliwe) zdolności artystyczne sprawiły, że choć świnia jest ostatnim zwierzęciem w chińskim zodiaku, jako pierwsze zwierzę zaprojektowała zegarek Swatch. Z pewnością, jest to wydarzenie niekonwencjonalne i zabawne. Sam Picasso by się uśmiał!

Dane techniczne zegarka Flying Pig By Ms. Pigasso:

Brand: Swatch
Model: Ms. Pigasso
Mechanizm: kwarcowy
Średnica koperty: 41 mm
Materiał: przezroczyste tworzywo sztuczne
Pasek: tworzywo sztuczne z projektem Ms. Pigasso
Cena: 450 zł
Edycja limitowana: 2019 sztuk

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej Swatch