Zegarki G – SHOCK od wielu lat kojarzą się z wyjątkową wytrzymałością i niezawodnością. Japońska marka dba o ich precyzyjne wykonanie i doskonalenie ich funkcji. Zegarki G – SHOCK z kolekcji MASTER OF G to najdoskonalsze zegarki marki, stworzone z myślą o potrzebach tych, którzy uwielbiają wyzwania, ekstremalne wyprawy i ciągłe przekraczanie granic wytrzymałości.

Kolekcję zegarków G – SHOCK MASTER OF G tworzą trzy linie – GULFMASTER, GRAVITYMASTER oraz MUDMASTER. Czasomierze z tej kolekcji są bardzo wytrzymałe, szybkie w działaniu i wykonywaniu poleceń oraz mają udoskonalone funkcje, dzięki zastosowaniu niezawodnych technologii.

Każda z trzech linii MASTER OF G przeznaczona jest do innego rodzaju zadań specjalnych. GRAVITYMASTER to zegarek stworzony dla pilotów i miłośników latania w przestworzach.

MUDMASTER to czasomierz idealny dla osób, które twardo stąpają po ziemi i… błocie! Jak sama nazwa wskazuje „mud” z angielskiego oznacza błoto, co jest bezpośrednim nawiązaniem do wyjątkowej szczelności czasomierza.

GULFMASTER to linia, która doskonale sprawdzi się na nadgarstku żeglarza, czy też po prostu miłośnika przygód na otwartych wodach.

Do kolekcji GRAVITYMASTER dołączył nowy model GPW-2000, który został wyposażony w dodatkowe funkcje. Nowy GRAVITYMASTER wyposażony jest w Wave Ceptor, GPS oraz Bluetooth 4.1. Model ten umożliwia synchronizację i połączenie zegarka z dedykowaną aplikacją, co daje możliwość m.in. śledzenia podróży. Zastosowano w nim również koncept Triple G Resist, który gwarantuje wysoką odporność na uderzenia i upadki oraz na działanie siły odśrodkowej, której podlegają między innymi piloci myśliwców. GRAVITYMASTER jest również bardzo dokładny – dzięki odbiornikowi sygnału radiowego i synchronizacji z satelitami krążącymi wokół Ziemii precyzyjnie wskaże nam czas.

Zegarki o charakterze survivalowym to czasomierze o wysokiej wytrzymałości i wodoszczelności, nie zawsze jednak wodoszczelność jest jednoznaczna ze szczelnością na inne zanieczyszczenia, takie jak błoto, piasek czy też kurz, które mogą dostać się do wnętrza zegarka i zniszczyć jego mechanizm. MUDMASTER wyposażony jest w system uszczelek umieszczonych przy każdym przycisku i koronce. Uszczelki te chronią zegarek przed wszelkimi zanieczyszczeniami. MUDMASTER to niezastąpiony towarzysz wymagających ekspedycji. Wyposażony jest w termometr, barometr, kompas, stoper, 5 alarmów, timer, światowy czas oraz wodoszczelność do 200 metrów. Ponadto model ten ładowany jest energią słoneczną, dzięki zastosowaniu technologii Tough Solar.

Najbardziej zaawansowanym modelem tej kolekcji jest GWN-Q1000 linii GULFMASTER. Czasomierz ten jest wyposażony w poczwórny sensor, który umożliwia pomiar czterech różnych wartości: termometr wskazuje temperaturę w zakresie -10 do +60 stopni Celsjusza, barometr wskazuje zbliżające się zmiany ciśnienia atmosferycznego, cyfrowy kompas wskazuje kierunek, a czwarty sensor mierzy głębokość do 50 metrów. Dodatkowe funkcje analizy wskazań poczwórnego sensora umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na wodzie, a tym samym zabezpieczenie się przed nim.

Zegarki z kolekcji MASTER OF G to czasomierze ponadprzeciętne, które zostały zaprojektowane w konkretnym celu – do zwyciężania. Te zegarki nie uznają półśrodków oraz kompromisów i zawsze są gotowe na nawet najtrudniejsze wyzwania!

Wizualnie zegarki z kolekcji MASTER OF G są spójne ze stylistyką G-SHOCK. Na pierwszy rzut oka przypominają szeregowe modele marki, ale po dokładnym przyjrzeniu się możemy dostrzec liczne cechy, które pomagają im realizować trudne zadania (w postaci okien różnorodnych funkcji). Ponadto każda z wersji oznaczona jest swoją nazwą na tarczy. Kolorystyka kolekcji MASTER OF G jest stonowana, a ciemne kolory urozmaicają kolorowe nazwy na tarczy oraz oryginalne indeksy i wskazówki.

Podsumowując, design kolekcji MASTER OF G kojarzy się z typowo survivalowym charakterem tych zegarków, co również powinno zachęcić miłośników ekstremalnych przygód do ich posiadania.

Cena: 3600 zł – 4299 zł

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda