Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii otaczający nas świat uległ całkowitej cyfryzacji. Urządzenia i gadżety codziennego użytku stają się coraz bardziej inteligentne i intuicyjne – są coraz bardziej „smart”. Jednym z takich rozwiązań są smartwatch’e – praktyczne gadżety, które powstały z połączenia zegarka i telefonu.

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących tego rodzaju rozwiązania, jednak w większości są to firmy od podstaw związane z szeroko pojętą technologią.

Modowe spojrzenie na rynek smartwatch’y oferuje nam marka FOSSIL, znana przede wszystkim z modowych czasomierzy i skórzanej galanterii.

Tegoroczne modele FOSSIL Q – damski Venture i męski Explorist zostały zaprezentowane na targach w Bazylei i są już dostępne w sprzedaży na stronie marki FOSSIL.

W najnowszej kolekcji smartwatch znajdziemy 5 modeli męskich oraz 8 damskich, wśród których są też takie, które z powodzeniem możemy potraktować jako unisex.

MODELE VENTURE

MODELE EXPLORIST

 

Smartwatche FOSSIL łączą w sobie funkcjonalność oraz ponadczasowy i elegancki design.

FUNKCJONALNOŚĆ

Funkcje wyświetlacza to między innymi powiadomienia o mailach, połączeniach oraz wiadomościach – dosłownie na wyciągnięcie palca, czyli pełna synchronizacja z Twoim smartfonem. Połączenie smartwatcha z Twoim telefonem odbywa się automatycznie, dzięki czemu informacje o Twojej aktywności i powiadomienia o połączeniach/wiadomościach są przesyłane na bieżąco.

    

Smartwatch FOSSIL monitoruje naszą codzienną aktywność – kroki, odległość oraz wydatek energetyczny (wykorzystane kalorie).

Automatyczny Update czasu oraz daty – umożliwia automatyczną aktualizację lokalnej daty i strefy czasowej podczas podróży. Ponadto FOSSIL Q umożliwia śledzenie czasu lokalnego w innym strefach czasowych na całym świecie.

Smartwatch FOSSIL Q ładuje się poprzez umieszczenie go na indukcyjnym magnesie ładującym – wszystko odbywa się bezprzewodowo – nie potrzeba do tego jakichkolwiek kabli.

Każdy smartwatch możesz dostosować do swoich indywidualnych upodobań poprzez łatwą zmianę paska. Ponadto możliwe jest także dostosowanie tarczy wyświetlacza FOSSIL Q – wystarczy wybrać spośród dostępnych wzorów i dodać swoje ulubione aplikacje.

 

FOSSIL Q posiada także budzik – niezależnie czy potrzebujesz alarmu wibracyjnego czy dźwiękowego, smartwatch obudzi Cię lub przypomni o treningu.

Praktycznym rozwiązaniem jest także wbudowana latarka LED – dostępna w każdej chwili kiedy jej potrzebujesz.

FOSSIL Q będzie także przypominał o Twoich spersonalizowanych celach. Chcesz więcej ćwiczyć? Chcesz więcej pić wody? Czy też chcesz poprawić nawyki żywieniowe? FOSSIL Q oferuje to, czego potrzebujesz aby zrealizować swoje plany.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Pamięć: 4GB

Pamięć RAM: 512 MB

System operacyjny: Android Wear ™

Czujniki: Światła, akcelerometr, żyroskop, optyczny

Zgodność: Urządzenia Android ™ 4.3 i iOS 9+ lub iPhone 5+

Łączność: Bluetooth® Smart Enabled / 4.1 Low Energy, Wi-Fi 802.11 b / g / n – Powered by Android Wear ™

Żywotność baterii: szacowany czas – 24 godziny

Co jest w pudełku: bezprzewodowa ładowarka (typ USB), skrócona instrukcja obsługi

Wymiary koperty:

Damska: 42 mm (grubość 11.5 mm)

Męska: 44 mm (grubość 12.5)

Cena: 255 $ – 275 $

Wszystkie modele dostępne są na stronie internetowej marki Fossil.

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony marki FOSSIL