Długo na niego czekaliśmy, ale w końcu jest! Prezentujemy nowy zegarek męski na miarę XXI wieku – G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000. Gwarantujemy, to prawdziwy „MacGyver”!

Na wstępnie przypomnijmy – rok 2018 dla marki G-SHOCK był tym szczególnym. Jedne z najbardziej popularnych zegarków na świecie obchodziły 35. rocznicę powstania. Czasomierze ze względu na niezawodność cieszą się od lat niezwykłą popularnością.

Regularnie przedstawiamy Wam informacje o tej japońskiej marce, które cieszą się niezmiennie sporym zainteresowaniem. Przykładem może być artykuł o tym, że marka G-SHOCK nawiązała wyjątkową współpracę z najbardziej wirtualnym zespołem muzycznym na świecie – GORILLAZ. News: 2XG! G-SHOCK nawiązał współpracę z GORILLAZ.

Zegarki G-SHOCK z kolekcji MASTER OF G stworzone zostały z myślą o potrzebach tych, którzy uwielbiają wyzwania, ekstremalne wyprawy i ciągłe przekraczanie granic wytrzymałości. MASTER OF G: kolekcja G-SHOCK do zadań specjalnych

Dla wszystkich fanów aktywności fizycznej marka G-SHOCK zaprojektowała modele z linii G-SQUAD, które pozwalają na dokonywanie przeróżnych pomiarów, analizowanie wyników i ustawianie własnych, spersonalizowanych celów. G-SHOCK G-SQUAD dla miłośników aktywności fizycznej

Dzisiaj zaprezentować Wam chcemy kolejny projekt japońskich inżynierów marki, którzy co i rusz zasypują nas rewolucyjnymi nowościami. Długo na niego czekaliśmy, ale w końcu jest! Ten czasomierz to połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a jest nim… G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000!

Ten zegarek to prawdziwy „MacGyver”! Wspinaczka w górach, jogging, marsz przez nieznany teren, a może wyczerpujący maraton przez pustkowia? Jedno jest pewne – z nowym G-SHOCK-iem zawsze dotrzemy do celu.

Opiszmy zatem pokrótce jakie ma funkcje i właściwości.

Podwójnie zasilany

Temu zegarkowi z pewnością nigdy nie zabraknie energii. Pierwszą istotną kwestią jest podwójne zasilanie. Z jednej strony, specjalną indukcyjną ładowarką dołączoną do zestawu, z drugiej – promieniami słonecznymi. Bez używania funkcji GPS i bez dostępu do słońca działa aż 6 miesięcy, a nieskończenie długo gdy jest w zasięgu promieni słonecznych. Przy nieprzerwanym korzystaniu z GPS RANGEMAN działa do 33 godzin.

Z GPS-em prosto do celu

Kolejną, wspomnianą już funkcją jest GPS. Zegarek na bieżąco łączy się z satelitą, by dokładnie wskazać nasze położenie oraz kierunek, który musimy obrać, aby osiągnąć cel. Umożliwia śledzenie trasy zarówno podczas wypraw, podróży, ale także w trakcie joggingu.

Za sprawą aplikacji G-SHOCK Connected i synchronizacji Bluetooth przemierzone kilometry można obserwować i analizować na smartfonie. Funkcja GPS LOG pozwala na otrzymanie zaawansowanych danych – informacji na temat różnicy wysokość na czytelnych wykresach, a nawet widok 3D i oś czasu podróży. Krótko mówiąc – wirtualna mapa na wyciągnięcie ręki!

Jak na „survivalowca” przystało RANGEMAN ma potrójny sensor. Dzięki niemu posiada:

cyfrowy kompas,

barometr, który pozwala na odczyt ciśnienia od 260hPa do 1100 hPa, a także alarmuje o nagłych anomaliach pogodowych,

termometr, który mierzy zakres temperatury od -10◦C do +60◦C,

wysokościomierz, który wskazuje wartości od -700 m p.p.m do 10 000 m n.p.m.

Dodatkowo, zegarek powiadomi nas również, o której możemy spodziewać się wschodu i zachodu słońca.

Poza tym, zegarek posiada kilka innych przydatnych funkcji. Są nimi:

  • stoper,
  • timer,
  • czas światowy,
  • 4 alarmy,
  • wodoszczelność na poziomie 200 m,
  • automatyczny kalendarz,
  • podświetlenie,
  • tryb samolotowy.

Synchronizacja Bluetooth 4.0 daje możliwość szybkiego znalezienia zagubionego telefonu. Wystarczy jeden przycisk w zegarku, aby zawieruszony smartfon wydał z siebie dźwięk.

„Twardziel” do zadań specjalnych

Z uwagi na bogate wnętrze i przeznaczenie do zadań specjalnych, nowy „twardziel” został solidnie opancerzony. Wstrząsoodporną konstrukcję wzbogacono pierścieniem ze stali szlachetnej. Pasek wykonano z odpornego na urazy włókna węglowego. Specjalna obudowa chroni wnętrze zegarka przed błotem, pisakiem i innymi zanieczyszczeniami. Co więcej, inżynierowie marki po raz pierwszy wykorzystali w modelu G-SHOCK ceramiczny dekiel, który spełnia określoną funkcję – umożliwia ładowanie indukcyjne.

Podsumowując – G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000 to prawdziwy survivalowiec, który sprawdzi się w każdej sytuacji! To zegarek dla mężczyzn, którzy oczekują czegoś więcej, więcej i… jeszcze więcej. To efektowne połączenie doskonałego mechanizmu, funkcjonalności, wytrzymałości oraz ciekawego designu.

Dane techniczne zegarka G-SHOCK RANGEMAN GPR-B1000:

• Marka: G-SHOCK
• Model: GPR-B1000-1ER
• Rodzaj: męski
• Wodoszczelność: 200 metrów
• Mechanizm: kwarcowy, japoński, Tough Solar
• Rodzaj koperty: spiek ceramiczny
• Kolor tarczy: czarny
• Szkło: szafirowe
• Typ paska: karbon (włókno węglowe)
• Kolor paska: czarny
• Szerokość koperty: 57.70 mm
• Grubość koperty: 20.20 mm

Cena? Hm… dość wygórowana, bo 4 100 zł. Ale biorąc pod uwagę ile ten zegarek ma opcji, funkcji i właściwości, i ile możemy z nim wspólnie przeżyć, jest całkowicie uzasadniona. W dodatku, jest to model z serii premium. Czy warto zainwestować? Wiadomo, jak w każdym przypadku, to rzecz gustu i indywidualnych preferencji.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki G-SHOCK