Na naszym portalu prezentujemy Wam różne zegarki, zarówno mechaniczne jak i kwarcowe. Pokazujemy nowości oraz ciekawostki z zegarkowego świata, a zdecydowana większość prezentowanych czasomierzy to modele ze średniej i niższej półki cenowej, które dzięki kwarcowej rewolucji są dziś powszechnie dostępne niemal dla każdego. Jest wielu producentów, których zegarki spełniają te kryteria, a jednym z nich jest typowo zegarmistrzowska marka DOXA.

Dziś przyszła pora na prezentację jednego z męskich zegarków z oferty tej szwajcarskiej firmy. Praktyczny, w stylu vintage i relatywnie niedrogi, choć to oczywiście pojęcie względne.

Co to za czasomierz? To sportowy zegarek Doxa, model Trofeo Black Mist z kolekcji Active, o numerze referencyjnym 287.70Y.101.01. Ten zegarek to wyjątkowo udane połączenie sportu i elegancji!

Zanim jednak przejdziemy do opisu i prezentacji samego czasomierza, przypomnijmy po krótce ciekawą historię marki DOXA.

DOXA – krótka historia marki

DOXA to firma z niespełna 130-letnią tradycją. Założył ją w Szwajcarii niejaki Georges Ducommun (1868-1936). Jego historia przypomina bajkę i udowadnia, że ciężka praca prędzej czy później zostanie wynagrodzona. Zegarmistrzostwa zaczął uczyć się już w wieku 12 lat, a już po 8 latach sumiennej nauki otworzył własną firmę naprawy zegarków.

Mimo młodego wieku, wyznaczał wysokie standardy obsługi klienta. Wystarczy wspomnieć, że osobiście pieszo dostarczał do domu klienta naprawiony zegarek, nawet jeśli oznaczało to kilkukilometrową drogę w śniegu czy deszczu. Zarobione pieniądze inwestował w dalszy rozwój firmy. Z czasem Ducommun zaczął otrzymywać nagrody na prestiżowych wystawach zegarmistrzowskich arcydzieł.

W tamtym czasie marka DOXA dostała również ogromny kredyt zaufania od firmy produkującej samochody wyścigowe Bugatti. Zaczęła ona montować czasomierze tej marki w swoich autach Bugatti Typ 35. Było to potwierdzenie wysokiej precyzji marki zegarków DOXA. Warto przy okazji dodać, że założyciel DOXY był wielkim miłośnikiem samochodów, zawsze lubił wyprzedzać innych. Był pierwszym właścicielem automobilu w mieście Le Locle w górach Jury kantonu Neuchatel, w sercu szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Słowo „doxa” z łaciny oznacza „sławę, chwałę, cześć”. Można przypuszczać, że było to wielkie marzenie młodego przedsiębiorcy, żeby zegarki, które produkuje, zawsze cieszyły się uznaniem. Wygląda na to, że jego marzenie się spełniło. Zegarki DOXA są cenione za jakość i precyzję. Szwajcarska firma dba o to, by każdy wyprodukowany model był także atrakcyjny wizualnie. W ofercie są zarówno modele sportowe, jak również typowo eleganckie.

Zegarki męskie DOXA z kolekcji Active z serii Trofeo

Regularnie DOXA wypuszcza na rynek ciekawe i wyróżniające się na tle konkurencji czasomierze. Jednymi z ostatnich (miały premierę w 2018 roku na targach w Bazylei) są zegarki męskie z kolekcji Active z serii Trofeo.

Co wyróżnia te zegarki? Połączenie elegancji ze sportowym stylem.

Dzięki temu, modele świetnie prezentują się na męskich nadgarstkach zarówno w towarzystwie sportowych, jak i bardziej oficjalnych strojów.

Za zegarkami Doxa Trofeo stoi również funkcjonalność oraz komfort noszenia. Kolekcja z pewnością zainteresuje panów, którzy cenią sobie wygodę, ale nie chcą jednocześnie rezygnować z eleganckiego designu.

Zegarek męski Doxa Trofeo Black Mist

Zegarek Doxa Trofeo Black Mist dostępny jest w dwóch wariantach. Do wyboru mamy wersję z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w kolorze czarnym lub piaskowym, stylizowanym na vintage. Naszym zdaniem, ta druga opcja jest o wiele bardziej atrakcyjna wizualnie, dlatego właśnie ją prezentujemy.

Sportowy zegarek męski Doxa Trofeo Black Mist o numerze katalogowym 287.70Y.101.81 zapewnia jakość, precyzję wykonania oraz ciekawe wzornictwo.

Model wyposażony w kwarcowy mechanizm wyróżnia się minimalizmem i praktycznością w uniwersalnym, atrakcyjnym wydaniu.

Czarna tarcza z czarnymi indeksami i wskazówkami tworzy ciekawą kompozycję, w której na pierwszy plan wysuwają się: logo firmy, 3 subtarcze oraz złocista wskazówka godzinowa. Na wskazówce zarówno godzinowej, jak i minutowej naniesiono masę luminescencyjną, która daje efekt świecenia w półmroku i w nocy. Wspomniane subtarcze pełnią różne funkcje: lewa odpowiada za zliczanie minut stopera, prawa jest małym sekundnikiem, a dolna wskazuje godziny odmierzane przez stoper. Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Kompozycję uzupełnia pasek wykonany ze skóry naturalnej w kolorze piaskowym.

Czasomierz w dolnej subtarczy na godzinie 6 posiada precyzyjny datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca, działający z wysoką precyzją stoper oraz skalę tachometru na pierścieniu, która umożliwia obliczanie średniej prędkość poruszania się. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 100 m, a więc można w nim dowolnie brać kąpiel czy pływać. Konstrukcję uszczelniają zakręcana koronka i dekiel.

Za przyjemność posiadania tego modelu marki DOXA trzeba zapłacić cenę ustaloną na poziomie 1 716 złotych.

Krótko mówiąc – Doxa Trofeo przeznaczony jest dla wszystkich aktywnych mężczyzn, poszukujących czasomierza o sportowym charakterze. Ten zegarek to wyraz miejskiego szyku i gwarancja szwajcarskiej jakości. Polecamy!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda