„No Comply” czyli brak zasad, pojęcie doskonale znane deskorolkarzom i raperom na całym świecie, stanowiło źródło inspiracji japońskich designerów dla nowej kolekcji GA-710.

Idea łamania reguł, schematów i przyjętych norm okazała się ogniwem łączącym zegarki G – SHOCK ze światem skateboardingu i rapu.

 

Trik „No Comply” w skateboardingu został wymyślony przez Johna Lucero, a następnie nazwany i rozpowszechniony przez Neil’a Bendera w latach 80’. W przypadku skateboardingu brak zasad dotyczy poszukiwania, wymyślania i szlifowania nowych trików.

Ta sama reguła – brak zasad, towarzyszy od początku scenie rapu, która pod koniec lat 70-tych zaczęła rewolucjonizować świat muzyki. Wtedy okazało się, że dobry flow i talent są wystarczającymi narzędziami do wyeksponowania nowych brzmień i dźwięków.

Niespełna 35 lat po dosyć oryginalnym eksperymentowaniu Kikuo Ibe z rzucaniem zegarkami o ścianę, projektanci G – SHOCK również postanowili złamać wszelkie dotychczasowe reguły i stworzyli nową kolekcję GA – 710.

G-SHOCK GA – 710 wyróżnia się designem za sprawą umieszczonego w dolnej części koperty przycisku odpowiedzialnego za podświetlenie. Analogowo – cyfrowy moduł jest zaprojektowany tak, że tworzy wrażenie głębi tarczy porównywalne do 3D. GA – 710 wyposażony jest w stoper, timer, 5 alarmów dziennych, czas światowy, automatyczny kalendarz, funkcję drzemki i 200m wodoszczelności. Nowy G – SHOCK jest nieprzyzwoicie wytrzymały, co akurat jest jedynym elementem, w którym projektanci nie złamali zasady przyświecającej marce od ponad trzech dekad.

Kolekcja G – SHOCK GA – 710 obejmuje trzy zegarki, które wpisują się w klimat rapu i skateboardingu, gdyż zarówno deskorolkarze jak również raperzy przywiązują bardzo dużą uwagę do ubioru i akcesoriów.

Oprócz sportowego i dynamicznego designu, prezentowane zegarki charakteryzują się także modową nutą w stylu „blin – bling”.

Trzonem kolekcji jest model GA-710GB-1AER pokryty czarnym połyskującym kolorem z elementami tarczy i koperty w złotym odcieniu.

Pozostałe dwa czasomierze to również dominacja czerni, ale w GA-710-1AER połączonej ze srebrem, a w GA-710-1A2ER z mieniącym się granatem.

Cena G – SHOCK GA – 710: 725 zł

Redakcja Zegarki i Moda