Takiej kolekcji jeszcze nie było! G-SHOCK prezentuje nową linię zegarków stworzonych w szczególności dla fanów ruchu i aktywności fizycznej. Dzięki wbudowanemu krokomierzowi i synchronizacji Bluetooth 4.0, modele z linii G-SQUAD pozwalają na dokonywanie przeróżnych pomiarów, analizowanie wyników i ustawianie własnych spersonalizowanych celów. Jak zawsze G-SHOCK to nie tylko ładunek funkcji, ale także styl, który perfekcyjnie uzupełni każdy sportowy look.

Inżynierowie G-SHOCK po raz pierwszy wyposażyli zegarki w rozbudowaną funkcję krokomierza. Pedometr zlicza kroki przebyte w ciągu dnia, tempo spaceru czy też biegu oraz liczbę spalonych w czasie aktywności kalorii.

Dzięki funkcji Bluetooth 4.0 i aplikacji G-SHOCK Connected uzyskane wyniki w łatwy sposób możemy śledzić i analizować na naszym smartphonie. Ponadto w oparciu o liczbę kroków i tempo, wszystkie pomiary przedstawiane są również w formie wartości MET (równoważnik metaboliczny; 1 MET = spoczynkowe zużycie tlenu, które wynosi 3,5 ml/kg masy ciała/min).

 

Aplikacja umożliwia również obserwowanie pokonanej trasy na mapie oraz pokazuje gdzie i w którym momencie trening był najbardziej wydajny. Synchronizacja pozwala także na tworzenie planów treningowych, co największym fit freakom pozwoli efektywniej realizować cele, a osoby mniej zdeterminowane zmobilizuje do ruchu. Aplikacja G-SHOCK Connected dostępna jest w App Store oraz Google Play zarówno dla systemów IOS i Android.

Poza krokomierzem, wstrząsoodporny G-SHOCK G-SQUAD jest wyposażony w mocno rozbudowany timer, który z pewnością docenią fani treningów interwałowych. Dzięki tej funkcji skonfigurujemy 5 interwałów z zakresem odliczania od 1 sekundy do 60 minut. Posiada sygnalizator postępu, automatyczny start i do 20 automatycznych powtórzeń. Zegarek G-SHOCK GBA-800 ma wbudowany stoper, 5 dziennych alarmów z możliwością ustawienia sygnalizacji pełnej godziny oraz jest wodoszczelny na poziomie 200 metrów.

Za sprawą Bluetooth 4.0 G-SQUAD jest także niezwykle dokładnym zegarkiem, gdyż cztery razy dziennie automatycznie koryguje czas. Warto również dodać, że istnieje możliwość ustawienia dwóch czasów lokalnych dla ponad 300 miast na świecie. Synchronizacja umożliwia jeszcze wykorzystanie funkcji tzw. „zagubionego telefonu”. W momencie zawieruszenia smartphona wystarczy jeden przycisk w zegarku, aby zguba wydała z siebie dźwięk. Wymiary koperty to 54.1×48.6×15.5 mm. Nowy G-SHOCK, który wyposażony jest w wiele praktycznych funkcji waży jedynie 61 g.

Obok świetnego, charakterystycznego dla marki designu moduł zegarków został zaprojektowany tak, aby skumulować innowacyjne funkcje bez zwiększenia rozmiarów koperty. Nowy G-SHOCK G-SQUAD dostępny jest w ośmiu oryginalnych kolorach, bo nawet podczas treningu styl ma znaczenie!

Cena: 599 złotych

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda