Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich pasjonatów wyścigów konnych, klasycznej elegancji i stylowych kapeluszy! Portal www.zegarkiimoda.pl objął patronatem medialnym ciekawe wydarzenie. Jest to konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu podczas Gali Derby 2022. Event odbędzie się 3 lipca na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie.

Gala Derby na warszawskim Torze Wyścigów Konnych to prestiżowe wydarzenie towarzyskie. Spotykają się tam wielbiciele wyścigów, pięknych koni oraz kapeluszy. W trakcie Gali odbywa się tradycyjny konkurs na najpiękniejszy kapelusz. – Co roku panie prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy – mówi organizatorka Katarzyna Krauss z Damosfery.

Prestiżowe wydarzenie towarzyskie

Warszawskie Derby są rozgrywane od drugiej połowy XIX wieku i są jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu wyścigów konnych w Polsce. Odbywają się zwykle w pierwszą niedzielę lipca i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na imprezę przychodzi bądź przyjeżdża kilkanaście tysięcy osób. Poza stałymi bywalcami wyścigów pojawia się na nich coraz więcej młodych ludzi wraz z całymi rodzinami. Derby przyciągają też coraz więcej sponsorów, którzy fundują nagrody pieniężne dla zwycięzców wyścigów oraz laureatów konkursu na najpiękniejszy kapelusz.

Świat mody ocenia kapelusze w Warszawie

Gala Derby to świetne miejsce, by zaprezentować najbardziej nietypowe nakrycie głowy. Kobiety w toczkach, kapeluszach i fascynatorach podkreślają swój urok i tworzą aurę tajemniczości.

Na wyścigach pojawiają się kobiety, które kochają kapelusze, fascynatory i czują się w nich bardzo dobrze, ale nie mają odwagi, chodzić w nich na co dzień – mówi Katarzyna Krauss, organizatorka konkursu na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. 

Wybrać najciekawszą stylizację w kapeluszu to niełatwe zadanie. Obok Katarzyny Krauss z Damosfery w jury w poprzednich edycjach zasiadały wybitne postacie ze świata mediów i mody m.in. Maciej Zień, Gaba Drzewiecka, Ania Lucińska, Ania Dereszowska, Eliza Gwiazda, Dagmara Chmielecka itp. Trudność polega na tym, że w kapeluszach dozwolone jest pełne szaleństwo!

Jury konkursowe w tym roku wygląda następująco:

1. Melania Grzesiewicz
2. Monika Roczek Kapelusze Panamskie
3. Katarzyna Nowakowska Zuwika Design
4. Ewa Okularczyk YOKO Design
5. Eliza Kwiatek
6. Martyna Maliszewska – Mańk
7. Katarzyna Krauss

Jak się ubrać na Galę Derby?

Poza kapeluszem odwiedzających Galę Derby 2022 obowiązuje unikalny dress-code.

Panowie powinni być ubrani w garnitury, jasne fraki, kapelusze lub jeszcze lepiej – cylindry. Panie z kolei zakładają spódnice i sukienki o długości przynajmniej do kolan. Ważne jest, kiedy zdecydujemy się przyjść na wyścigi w kapeluszu, by był on dopasowany do całości stylizacji. – Musi on pasować do naszej sylwetki i całego stroju – tłumaczy Katarzyna Krauss. Kobiety nie powinny zapominać też o makijażu. Powinien on podkreślać usta, brwi i linię rzęs. Dzięki temu twarz zrobi się bardziej wyrazista.

Korzyści z udziału w konkursie

Jednak Tor to nie tylko konie i wyścigi, to również wyścigowa elegancja i konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. Damosfera już piąty rok z rzędu organizuje te konkursy, które gromadzą coraz więcej uczestniczek. Dzięki partnerom może przekazać finalistkom konkursu wspaniałe nagrody. Dotychczas były to pobyty w luksusowych ośrodkach hotelowych, biżuteria, meble, kosmetyki, kapelusze i fascynatory, sprzęt agd, książki, apaszki, okulary, weekendy ze skuterem i wiele innych.

Partnerzy wydarzenia podczas Gali Derby 2022 to:

Vespa
Bobbi Brown
Zuwika Modystka
Yoko Design
Oktopus
Kapelusze Panamskie
Elliza Modystka
MMillinery
CollarMe
Maime – biżuteria autorska
Biolife Cosmetics

Informacje praktyczne

Konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu podczas jednej z ważniejszych gonitw na Torze Wyścigów Konnych Służewiec – Gala Derby. Rejestracja do konkursu odbywać się będzie drogą mailową oraz na miejscu, w godzinach 12:00 – 16:00. Maile będzie można nadsyłać do 1 lipca.

Konkurs składa się z dwóch konkursów:
1. Konkurs na żywo, na Torze
2. Konkurs w internecie

Zapraszamy do udziału! Do zobaczenia 03.07.2022 w Warszawie! Zobaczcie jak wydarzenie prezentowało się 2 lata temu: Relacja z wydarzenia: konkurs na najpiękniejszy kapelusz rozstrzygnięty!

Zegarki i Moda & Damosfera