Mamy lato – nareszcie! Czas wakacji, beztroski, urlopów i aktywności na świeżym powietrzu. Długie, słoneczne dni zachęcają do wyjścia na zewnątrz i cieszenia się latem. Troska o zdrowie, zarówno to psychiczne, jak i fizyczne, jest bardzo istotna – zwłaszcza w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma tego świadomość.

Stawiając na ruch w parku czy w lesie, z pewnością przyczyni się to do lepszego samopoczucia i poprawy naszej kondycji, bez względu na to, czy będzie to bieganie, jazda na rowerze, nordic walking czy korzystanie z siłowni plenerowych. Dbajmy więc o codzienną dawkę aktywności fizycznej, która jest zalecana wszystkim bez wyjątku!

A co zrobić w sytuacji, kiedy brakuje nam chęci lub motywacji?

Najlepszym rozwiązaniem będzie Twój własny, osobisty trener personalny umieszczony na nadgarstku – nowoczesny smartwatch!

Poniżej prezentujemy najgorętsze propozycje smartwatchy na lato od polskiej marki Garett, wytypowane przez portal „Zegarki i Moda”:

1. Garett Naomi Pro RT

Najnowszy Garett Naomi Pro RT to smukły model z kopertą o średnicy 36 mm. Ten zegarek doda blasku każdej stylizacji i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przydatny będzie zarówno podczas treningu, w pracy jak i w czasie wieczornego wyjścia z przyjaciółmi. Jest bardzo uniwersalny ze względu na swój klasyczny wygląd.

Garett Naomi Pro RT to propozycja dla aktywnych, dynamicznych, dbających o siebie i swoje zdrowie kobiet. Ten smartwatch to eleganckie połączenie kobiecego designu oraz sportowego charakteru.

Posiada szereg dodatkowych funkcji przydatnych w wielu sytuacjach, m.in.:
– krokomierz,
– pulsometr,
– ciśnieniomierz,
– pulsykometr,
– monitor braku aktywności,
– wskaźnik spalonych kalorii,
– stoper,
– budzik.

Co więcej, ten smartwatch posiada klasę wodoszczelności IP68. Nie zagrożą mu ani letni deszcz, ani godzinne zanurzenie w wodzie. Chroniony jest także przed niekorzystnym działaniem pyłu i kurzu, a to ważny aspekt w kontekście użytkowania zegarka w plenerze.

Naomi Pro RT jest w pełni kompatybilny z systemem Android oraz iOS. Po sparowaniu go ze swoim smartfonem, otrzymasz informacje o połączeniach czy wiadomościach tekstowych. Dzięki temu inteligentnemu zegarkowi na bieżąco będziesz mogła także sprawdzić pogodę, a monitor snu pokaże Ci jakość Twojego nocnego wypoczynku. Nie od dziś wiadomo, że wyspani jesteśmy bardziej skoncentrowani i wydajni w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Wymienne paski oraz możliwość wyboru różnych tarcz sprawiają, że Garett Naomi Pro RT ożywi i podkreśli każdą stylizację! Kobiety szczególnie lubią mieć wybór, dlatego producent przygotował dwie wersje kolorystyczne bransolety typu mesh, złotą i srebrną. Którą wybierzesz, zależy tylko od Ciebie.

2. Garett Sport Factory RT

Garett Sport Factory RT to kolejna propozycja smartwatcha idealnego na lato.

Nowość przeznaczona jest zarówno dla niej, jak i dla niego.

Sport Factory RT to strażnik Twojego zdrowia i kondycji. Dlaczego? Jakie funkcje za tym przemawiają? Otóż smartwatch wyposażony jest m.in. w pulsometr oraz krokomierz, a także inne praktyczne funkcje.

Wśród nich znalazły się m.in.:
– monitor braku aktywności,
– monitor snu,
– budzik,
– stoper,
– minutnik,
– informacje pogodowe,
– wybudzenie ekranu ruchem ręki.

Posiadacze smartwatchy często zastanawiają się, czy mogą bez obaw myć w nich ręce lub czy nie zaszkodzi im deszcz. Wodoszczelność klasy IP68 zapewnia ochronę w tych sytuacjach, a osobom aktywnym pozwoli na zanurzanie się z zegarkiem nawet do 60 minut, na głębokość do 3 metrów.

Funkcja szukania telefonu przyda się każdemu, bo kto z nas nigdy nie odłożył smartfona w przypadkowe miejsce, a potem nie mógł go znaleźć? Alarm informujący o rozładowywaniu się akumulatora przypomni o konieczności podłączenia urządzenia do prądu. Czas pracy smartwatcha przy standardowym użytkowaniu to 3 dni, a czas ładowania to ok. 2 godzin.

Garett Sport Factory RT to także możliwość wykonywania zdjęć oraz sterowania muzyką. Producent zapewnia o odporności na pył, kurz czy inne zanieczyszczenia.

Przyszli użytkownicy wybierać mogą spośród 3 wariantów kolorystycznych.

Dla pań przeznaczono dwie wersje: złota koperta + różowy pasek wykonany z gumy, złota koperta + złota bransoleta typu mesh. Kolejne dwa smartwatche ze względu na uniwersalną, czarną kolorystykę przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

3. Garett Men Ocean RT

Kolejna nowość szczególnie zainteresuje Panów.

Smartwatch Garett Men Ocean RT to odpowiedź na model Naomi RT.

Koperta o średnicy 47 mm, stalowa bransoleta z pełnych ogniw, czarny pierścień oraz mocno nurkowy design stylowo zaprezentują się na męskim nadgarstku.

Ponad 10 trybów sportowych pozwala na monitorowanie aktywności podczas uprawiania różnych dyscyplin. Wbudowany ciśnieniomierz i pulsometr ułatwiają stałą kontrolę parametrów. Wszystkie dane wyświetlają się na cyfrowym ekranie LCD o rozdzielczości 240×240 px. Prezentują się na nim także powiadomienia z naszego telefonu, oczywiście po uprzednim sparowaniu urządzeń. Dzięki temu, możemy być na bieżąco ze wszystkimi istotnymi dla nas informacjami.

Smartwatch Men Ocean RT oferuje wodoszczelność klasy IP54 oraz ochronę przed pyłem. Dzięki temu zegarek pozwala na aktywność fizyczną zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

4. Garett GT24S RT

Ostatniemu z zaprezentowanych w niniejszym artykule smartwatchy na pewno z większą uwagą przyjrzą się mężczyźni.

Najnowszy Garett GT24S RT to wsparcie, motywator i wierny towarzysz każdego treningu! Puls, ciśnienie, a nawet natlenienie krwi będziesz miał stale pod kontrolą.

Lubisz być w ciągłym kontakcie ze znajomymi? Zegarek poinformuje Cię o przychodzących połączeniach, a także wiadomościach i powiadomieniach z portali społecznościowych.

Z pewnością dajesz z siebie 100% na każdym treningu. Podczas konkretnych aktywności fizycznych spalasz różną liczbę kalorii, choć parametry nadal mierzysz te same. Ustaw wybraną dyscyplinę sportową i miej pełen podgląd w swoje wyniki!

Monitor snu wskaże, ile godzin faktycznie przesypiasz. Warto mieć taką wiedzę, ponieważ regeneracja i sen jest tak samo istotnym elementem jak trening.

Dzięki możliwości zmiany paska, w szybki i łatwy sposób możesz dopasować zegarek do stylizacji.

Producent daje także gwarancję wodoszczelności – możliwe jest zanurzenie w wodzie do 30 min. Dzięki temu Garett GT24S RT sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Technologia Bluetooth i wbudowany w zegarek mikrofon pozwolą na swobodne prowadzenie rozmów przez smartwatch.

Warto dodać, że GT24S RT może także działać jako wyzwalacz aparatu w telefonie.

Wybierz idealny smartwatch Garett dla siebie, ciesz się latem i daj się porwać w wir letnich aktywności na świeżym powietrzu! Powodzenia!

Wyszczególnione modele i wiele innych dostępne są TUTAJ.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GARETT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GARETT.

Agnieszka Zawadzka