Fantazyjne nakrycia głowy, moda w eleganckim wydaniu; czas w sporcie, który ma tak duże znaczenie; galopujące konie i sportowe emocje – tak w skrócie prezentowało się modowe wydarzenie w Warszawie. W końcu wyczekana przez Was wszystkich relacja z Gali Derby 2020 i konkursu na najpiękniejszy kapelusz!

Prestiżowe spotkanie towarzyskie

19 lipca; piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie.

Warszawa, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, kultowe miejsce uwielbiane przez całe rodziny. I długo wyczekiwana przez wielu impreza – Gala Derby – wielkie święto miłośników koni. Oprócz innej imprezy – Wielkiej Warszawskiej – to legenda eleganckich spotkań towarzyskich. Podczas gali Derby, jednocześnie, odbywał się tradycyjnie doroczny już – konkurs na najpiękniejszy kapelusz.

Głównym organizatorem wydarzenia był współpracujący z nami, zaprzyjaźniony portal www.damosfera.com.

„Czas płynie tak, że go nawet na koniu nie dogonisz…”

Warto na wstępie dodać, że to, że w tym roku wydarzenie się odbędzie wcale nie było takie oczywiste. Dopiero pod koniec czerwca okazało się, że Gala Derby na Torze Wyścigów Konnych odbędzie się, i to z udziałem publiczności. Szczęście było dla wszystkich, dla uczestniczek konkursu, miłośników koni i portalu Damosfera. Mimo licznych ograniczeń związanych z pandemią, wszystko udało się bardzo dobrze!

Dopisało wszystko – pogoda, jury, goście, miłośniczki mody, stylowych nakryć głowy i  oczywiście uczestniczki konkursu.

Dwa konkursy, jedno jury

Ostatecznie zdecydowano, że odbędą się dwa konkursy – jeden na żywo, podczas gali Derby na Służewcu, drugi w internecie. Do konkursu na żywo zgłosiło się 28 pań, finalnie wystąpiło 25. Do konkursu w internecie zapisało się 9 uczestniczek. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Oceniane było nie tylko nakrycie głowy, ale cała stylizacja, umiejętnie skomponowana.

W skład jury weszło 5 uznanych osobistości:

– Aleksandra WanatowiczWanatowicz kapelusze,

– Ewa Okularczykfascynatory YOKO design, 

– Katarzyna Nowakowska – Artystyczna Pracownia Modniarska Zuwika Design, modystka z zamiłowania i tradycji rodzinnych tworząca nakrycia głowy dla kobiet w każdym wieku

– Conrado Moreno – polsko-hiszpański aktor, prezenter telewizyjny, osobowość medialna i telewizyjna,

– Katarzyna Krauss – z ramienia organizatora portalu Damosfera.

źródło: Łukasz Halczak fotografia

Nagrody i partnerzy wydarzenia

Na finalistki czekały nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia. Wśród nich znaleźli się:

– kapelusze, nakrycia głowy i fascynatory od modystów: Modystka Zuwika Design, Yokofascynatory.pl, Wanatowicz, Oktopus, Porthos, M&M Millinery, Cieszkowski pracownia, Kapelusze panamskie;

– usługi prawne Kancelaria Krauss, aranżacja wnętrz Decorum Home, usługi księgowe Amvis,

– autorska biżuteria Farys Design, z motywem jeździectwa w tle,

– kosmetyki, wyjazd do SPA na Mazurach, zaproszenie do restauracji orientalnej, torby skórzane, książki.

Wszystkie panie startujące w konkursie były pięknie ubrane, szykownie, z gracją i elegancją. Niektóre panie miały dość odważne stylizacje, wykonane samodzielnie, pokazujące, że lubią bawić się modą. Co ciekawe, wśród pań były kobiety w różnym wieku, te młodsze i starsze. Jak widać, ma się na tyle lat, na ile się ma w sercu.  

Po burzliwych obradach, jury zdecydowało, że finalistkami konkursu zostaną:

1 miejsce – Marta Szmigiel

2 miejsce – Milena Pawlik Glinowiecka

3 miejsce – Maria Pstrong

źródło: Łukasz Halczak fotografia

Ci, którzy nie brali udziału w konkursie, korzystali z wydarzenia w inny sposób. Panowie obstawiali gonitwy koni, a panie mierzyły kapelusze i fascynatory. Wiele osób korzystało z pięknej, słonecznej pogody, która tego dnia wyjątkowo dopisała.

Zapraszamy teraz do obejrzenia galerii zdjęć. Oglądajcie, podziwiajcie, zobaczcie jak było pięknie!

Agata Molka