Timberland doskonale wie, że „natura potrzebuje bohaterów”. Globalna marka modowa znana z charakterystycznych, żółtych butów produkuje także utrzymane w duchu ekologii zegarki, z którymi każdy użytkownik będzie mógł być na czasie. Timberland od wielu lat promuje różnego rodzaju akcje ekologiczne. Jedną z nich jest najnowsza kampania „Plant The Future”. Jest to ekologiczna akcja, która pomaga sadzić drzewa i tym samym zmieniać naszą planetę.

Wszystko dla natury, natura dla wszystkich. Eksploruj video razem z Timberland:

„Nature Needs Heroes”

Odpowiedzialność ekologiczna jest dla marki Timberland jedną z kluczowych elementów strategii. Wysoko rozwinięta świadomość ekologiczna oraz chęć zmiany świata na bardziej proekologiczny spowodowały powołanie do życia akcji „Nature Needs Heroes”. W założeniu marka dąży do poprawy środowiska naturalnego. Jednym z elementów tych działań jest wykorzystywanie do produkcji materiałów uzyskanych z recyklingu oraz od certyfikowanych producentów. Poza działaniami związanymi z produkcją marka stara się również edukować swoich klientów na temat świadomej konsumpcji.

Timberland jest również liderem w sadzeniu nowych drzew. Według badań Szwajcarskiego Uniwersytetu ETH w Zurychu posadzenie kilkudziesięciu milionów nowych drzew może pomóc w usunięciu ok. ⅔ zanieczyszczeń powietrza powstałych przez działalność człowieka. Patrząc na zaangażowanie producenta “żółtych butów” możemy mieć nadzieję na lepsze jutro.

Zobacz także: Timberland. Poznaj modę w zgodzie z naturą!

„Plant The Future” – na czym polega ta akcja?

Ci których działania marki zainspirowały do działania i chcieliby coś zrobić dobrego dla natury, prawdopodobnie zastanawiają się – w jaki sposób mogą pomóc?

Marka Timberland wyszła naprzeciw tym pytaniom. Tak oto we współpracy z posadzimy.pl – organizacją umożliwiającą sadzenie drzew w polskich lasach – powstała najnowsza kampania pt. „Plant The Future”. Posadzimy.pl działa we współpracy z lokalnymi nadleśnictwami. Dzięki temu znajduje odpowiednie tereny, które nie są przeznaczone na wycinkę drzew, a następnie nadzoruje nasadzenie nowych drzew. Daje to nam pewność, że nowy las będzie istniał wiele lat.

Na czym polega ta akcja? Na sadzeniu drzew. Co każdy z nas może zrobić, żeby chociaż jedno nowe drzewo zapuściło korzenie? Wystarczy… kupić jeden wybrany zegarek Timberland. Marka zobowiązała się, że za każdy zakupiony u wybranych Partnerów Sprzedaży czasomierz, zasadzi jedno drzewo.

Timberland walczy o lepsze jutro

Kwestia ochrony środowiska dotyczy nas wszystkich. Warto o tym pamiętać, bo Ziemię mamy tylko jedną. Marka Timberland jest godna naśladowania i warto jej pomagać w staraniach o lepszy świat. Przy okazji można dołączyć do swojej kolekcji jeden z wielu interesujących zegarków Timberland. Jeszcze nigdy pasja do zegarków i ich kupowanie nie było tak pozytywne dla naszej planety. O szczegółach akcji „Plant The Future” możecie przeczytać na dedykowanej stronie www. 

Sprawdź gdzie kupisz zegarek za który marka zegarków Timberland posadzi dla Ciebie drzewo! 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.

Mateusz Pycia

Interesujesz się marką Timberland? Ten wpis z pewnością Cię zainteresuje. Czytaj dalej: Wakacje w stylu eko. 3 najnowsze zegarki Timberland inspirowane naturą