Dom Gucci. Miłość, pieniądze, namiętność, intrygi i tragiczna zbrodnia w tle. Do tego doborowa obsada, wielka moda i mroczne tajemnice rodu Gucci… Film zapowiada się jako jeden z najgorętszych hitów tej jesieni!

„Dom Gucci” („House of Gucci”) to amerykański kryminał biograficzny, w reżyserii Ridleya Scotta. Scenarzysta, Roberto Bentivegna zbudował fabułę na kanwie książki „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” autorstwa Sary Gay Forden.

W rolach głównych występują: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Jeremy Irons i Reeve Carney.

Autorem zdjęć jest polski operator Dariusz Wolski.

O czym jest film „House of Gucci”? fabuła

Film przedstawia historię modowej dynastii Gucci, która z rodzinnego biznesu przekształciła się w rozpoznawalną na całym świecie, luksusową markę. Fabuła obejmuje wczesne lata siedemdziesiąte, upadek dynastii po 1995 roku i wydarzenia pierwszej dekady XXI wieku.

Opisując trzy dekady miłości, zdrad, dekadencji, zemsty, a ostatecznie morderstwo, widzimy, co oznacza dla tej rodziny jej imię, ile jest ono warte i jak daleko posuną się jej członkowie, aby uzyskać nad wszystkim kontrolę – czytamy w oficjalnych materiałach promocyjnych.

„House of Gucci” – kto gra główną rolę?

Lady Gaga wcieliła się w rolę Patrizii Reggiani, żony Maurizio Gucciego – wnuka założyciela słynnego domu domu.

Małżeńskiej sielance kres położył romans Gucciego i porzucenie żony dla kochanki.

Patrizia, przyzwyczajona do życia w luksusach, po rozwodzie uznała przyznane jej alimenty w wysokości 500 tysięcy dolarów rocznie za marny substytut dawnego życia. Czarę goryczy przelała wiadomość o ślubnych planach byłego męża.

Z zemsty zleciła zabójstwo Maurizia. W 1995 r. 3 wynajętych mężczyzn zastrzeliło modowego potentata przed jego biurem w Mediolanie. Po dwóch latach śledczy natrafili na trop, który doprowadził ich do Patrizii. Okrzyknięta przez media „Czarną Wdową”, została skazana na 26 lat więzienia. Więzienne mury opuściła wcześniej, po 18 latach (wyszła w 2016 roku).

Obejrzyj zwiastun filmu „House of Gucci”:

Lady Gaga – odtwórczyni „Czarnej Wdowy”

Lady Gaga, przygotowując się do roli Patrizii, przeszła dużą metamorfozę – zarówno wizerunkową, jak i mentalną.

Aby upodobnić się do kreowanej przez siebie postaci, musiała przybrać na wadze. Za spektakularną przemianę odpowiada również udana charakteryzacja – dzieło duetu Sary Tanno i Frederici Aspirasy oraz stroje, przygotowane przez kostiumografkę Janty Yates.

Poza zmianą wizerunkową, aktorka musiała zmierzyć się z rolą Patrizii również na gruncie emocjonalnym. Jak sama przyznała, na prawie dziesięć miesięcy zmieniała się w graną przez siebie postać, co odbiło się na jej zdrowiu psychicznym.

Przeżywałam różne psychiczne trudności przez cały czas kręcenia filmu. Nawet w pokoju hotelowym, mówiłam i zachowywałam się jak Reggiani. Będąc na planie, też nią byłam – wspomina Lady Gaga.

Lady Gaga nie chciała również spotkać się z prawdziwą Patrizią Reggani, by nie gloryfikować morderstwa i nie wspierać zabójczyni.

Produkcja ukazuje obraz rodziny Gucci w negatywnym świetle, obnażając intrygi, zdrady i mroczne tajemnice, co nie spodobało się to potomkom słynnego kreatora.

Kradną tożsamość rodziny, aby osiągnąć zysk i zwiększyć dochody Hollywood (…). Nasza rodzina ma swoją tożsamość. Możemy rozmawiać o wszystkim, ale istnieje granica, której nie można przekroczyć – podkreśla Patrizia Gucci, córka Aldo Gucciego.

Członkowie rodziny krytycznie ocenili również dobór obsady aktorskiej, zarzucając aktorom brak podobieństwa i wykrzywianie wizerunku granych postaci.

Polska premiera filmu odbędzie się 26 listopada 2021 r.

Ciekawe, czy krytyczne głosy rodziny Gucci zniechęcą widzów do pójścia do kina, czy będzie dokładnie na odwrót? A czy Wy wybierzecie się do kina?

Agata Gortat – Wojakowska

Zdjęcia: www.universalpictures.co.uk, www.thefashionlaw.com

Interesuje Cię szczegółowa historia domu mody Gucci? Koniecznie zapoznaj się z tym wpisem: Moda, pieniądze i morderstwo, czyli historia marki Gucci