Marka Timberland najbardziej znana jest ze swoich kultowych, żółtych butów oraz działań proekologicznych. Niewiele jest w branży fashion firm, które tak bardzo troszczą się o planetę i podejmują wiele działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego. Jedną z takich akcji jest kampania „Plant The Future” mająca na celu zwiększenie ilości posadzonych drzew oraz uświadomienie społeczeństwu jak ważne dla naszego zdrowia są drzewa.

Jako marka o międzynarodowym zasięgu, Timberland cały czas się rozwija i poszerza asortyment. W najnowszym, aktualnie trwającym sezonie jesień/zima 2022/2023 pojawiły się nowe modele. Zaprezentujemy najciekawsze i wyselekcjonowane zegarki męskie, które zasiliły portfolio marki. Przekonajmy się zatem co to za nowości!

Zegarek męski Timberland CORNWALL TBL.TDWGN2237506

Pierwszy z dzisiejszych bohaterów stylistyką nawiązuje do klasycznych zegarków typu pilot. Koperta wykonana ze stali szlachetnej ma średnicę 42 mm, co czyni go dość uniwersalnym, nawet jak na sportowe standardy. Koperta posiada klasyczny, okrągły kształt, ze standardowymi uszami zwężającymi się ku końcowi. Koronka zlokalizowana na godz. 3.00 ma charakterystyczny kształt diamentu, jest też stosunkowo duża, co znacznie wpływa na wygodę jej obsługi.

Tarczę chroni szkło mineralne. Co ciekawe, na godz. 3.00 nad okienkiem datownika znajduje się lupka wspomagająca odczyt daty. Na tarczy w jej centrum widzimy charakterystyczne dla Timberlanda logo w kształcie drzewa. Zegarek zestawiono z paskiem w kolorze piaskowego beżu, a całość bardzo dobrze współgra stylistycznie. Zegarek wyposażono w precyzyjny mechanizm kwarcowy, a jego klasę wodoszczelności określono na poziom 100 m, co umożliwia swobodne pływanie. Model TDWGN2237506 wyceniono na kwotę 799 zł.

Zegarek męski Timberland Discoll TBL.TDWGF2231002

Kolejny model również utrzymany jest w stylistyce sportowej. Okrągłą kopertę wykonano ze stali szlachetnej, a jej średnica to aż 46 mm. Jest to więc sporych rozmiarów zegarek. Klasycznie na godz. 3.00 umieszczono zgrabną, sygnowaną logo Timberland koronkę.

Tarczę chroni szkło mineralne. Skala minutowa oraz nakładane indeksy są w kolorze złotym. W tym samym kolorze są 3 wskazówki. Na godz. 6.00 umieszczono subtarczę ze wskazaniem czasu 24-godzinnego.

Uwagę zwraca „leśna” kolorystyka tego czasomierza. Tarcza jest w kolorze butelkowej zieleni, skala tachymetru jest złota, a pasek brązowy. Warto dodać, że jest to pasek wykonany z certyfikowanej skóry naturalnej typu „better leather”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „lepszą, doskonalszą skórę”. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule: Timberland prezentuje 3 nowe, męskie modele z paskami z lepszej skóry. Model z zieloną tarczą został wyceniony na kwotę 839 zł.

Zegarek męski Timberland WILLISTON TBL.TDWGB2230803

Trzeci z zegarków również ma sportowy charakter. Koperta ma kształt zaokrąglonego kwadratu o średnicy 43 mm. Zegarek posiada dwie koronki. Jedna jest umieszczona klasycznie na godz. 3.00, druga po przeciwnej stronie, czyli na godz. 9.00. Jedna odpowiada za standardową obsługę zegarka natomiast druga za dodatkowe funkcje zegarka. Tarcza ma kolor granatowy, a w jej centrum znajduje się wypukłe logo Timberland. Na zewnętrznym pierścieniu tarczy umieszczono podziałkę z zaznaczonymi kierunkami świata. Indeksy mają formę białych prostokątów. Dodatkowo te na godz. 12.00 oraz 6.00 posiadają kontrastującą, żółtą obwódkę. W podobnym stylu ozdobione jest okienko datownika na godzinie 3.00.

Masywne wskazówki godzinowa i minutowa są biało-czarne, natomiast wskazówka sekundowa ma żółty kolor. Połączenia kolorystyczne podkreślają sportowy charakter zegarka. Zegarek zestawiony jest z brązowym paskiem typu „Better Leather”. Ten model wyceniono na kwotę 869 zł.

Zegarek męski Timberland CARRIGAN TBL.TDWGB2230601

Stylistyka kolejnego zegarka z portfolio Timberland nawiązuje do zegarków typu diver. Tego typu czasomierze od lat cieszą się popularnością, więc nic dziwnego, że pojawił się również w najnowszej kolekcji marki.

Masywna koperta o średnicy 44 mm pokryta została czarną warstwą PVD. Na godz. 3.00 znajduje się koronka, również w kolorze czarnym. Po obu jej stronach znajdują się elementy pełniące funkcję osłony koronki. Podobnie jak wcześniejsze modele, tak i tutaj tarczę chroni szkło mineralne, a nad okienkiem datownika umieszczono lupę. Lupa posiada charakterystyczny dla diverów kształt oraz również czarny kolor. Standardowo naniesiono na nią skalę minutową, a liczbę 60 oznaczono trójkątem.

Tarcza ma kolor czarny. Główne indeksy mają kształt trapezów, natomiast pozostałe sześciokątów, co jest dość ciekawym połączeniem. Masywne wskazówki są szkieletowane i wypełnione masą luminescencyjną, która wypełnia również indeksy. Wskazówka sekundowa jest w kontrastującym pomarańczowym kolorze.

Mimo, że zegarek utrzymany jest w stylistyce divera, to jego wodoszczelność określono na poziomie 50 metrów. Wydawać by się mogło, że to niewiele, ale z racji wyposażenia tego modelu w pasek wykonany ze skóry naturalnej typu „Better Leather” z czarną klamrą nie jest on przewidziany do wodnej aktywności. Zegarek w stylu diver został wyceniony na kwotę 999 zł.

Zegarek męski Timberland ABBOTVILLE TBL.TDWGQ2231202

Kolejny z zegarków stylistycznie również można powiązać ze sportem. Okrągła koperta z szerokimi uszami ma średnicę aż 46 mm. Jest to więc duży, sportowy zegarek. Na godz. 3.00 umieszczono sygnowaną koronkę. Na godz. 2.00 i 4.00 znajdują się żłobione przyciski odpowiadające za obsługę stopera. Luneta zegarka ma grafitowy odcień i przykręcona jest do koperty za pomocą sześciu śrub.

Tarcza ma czarny kolor i częściowo jest transparentna. Indeksy oraz wskazówki są srebrne z białym luminescencyjnym wypełnieniem. Na godzinach 6.00, 9.00 oraz 12.00 znajdują się subtarcze odpowiadające za wskazania stopera oraz czasu 24-godzinnego. Między godziną 4.00 a 5.00 znajduje się okienko wskazania daty. Ponad nim umieszczono współrzędne geograficzne fabryki Timberland. Zegarek zaprojektowano na pomarańczowym, wysokiej jakości silikonowym pasku. Ten rasowy, bardzo ciekawy, sportowy zegarek wyceniono na kwotę 999 zł.

Zegarek męski Timberland SHERBROOK TBL.TDWGF2230403

Ostatni z zaprezentowanych w tym artykule modeli jest jednocześnie jednym z najciekawszych. Jest to zegarek męski Timberland z kolekcji SHERBROOK o numerze referencyjnym TBL.TDWGF2230403.

Czarna koperta o sporej średnicy 45 mm wykonana została ze stali szlachetnej. Uszy koperty zakończone są w ostry sposób, co przywodzi na myśl tzw. „toolwatche”, czyli zegarki do zadań specjalnych. Koronka na godz. 3.00 również jest duża i masywna. Powyżej i poniżej niej umieszczono przyciski odpowiadająca za obsługę dodatkowych funkcji zegarka. Czarna luneta przykręcona jest do koperty za pomocą sześciu śrub, a na jej powierzchni została wygrawerowana skala tachymetru, co z kolei kojarzy się z zegarkami powiązanymi z wyścigami samochodowymi.

Tarczę chroni szkło mineralne. Tarcza ma kolor czarny. Na jej zewnętrznym pierścieniu znajduje się podziałka z oznaczonymi kierunkami świata. Mamy tutaj dwa typy indeksów. Na godzinie 2.00, 4.00, 6.00, 8.00 i 10.00 mają formę cyfr arabskich. Pozostałe mają formę prostokątów.

Na godzinie 9.00 znajduje się subtarcza ze wskazaniem czasu 24-godzinnego. Natomiast na godzinie 3.00 oraz 6.00 znajdują się wskazania dnia miesiąca oraz dnia tygodnia. Dla kontrastu do czarnej koperty zegarek zestawiono z jasnobrązowym paskiem wykonanym ze skóry naturalnej typu „Better Leather” z czarną klamrą. Ten ciekawy model zegarka Timberland wyceniono na kwotę 1299 zł.

Zegarki męskie Timberland na sezon jesień/zima 2022 – dostępność

Rozbudowane portfolio zegarków marki Timberland stale poszerza się. Dowodem na słuszność tej tezy są zaprezentowane w niniejszym artykule najnowsze, męskie modele. W przystępnej cenie przyszły użytkownik otrzymać może czasomierze w zróżnicowanej stylistyce (sportowej, typu diver, w stylu sportowej elegancji), dzięki czemu każdy mężczyzna może odnaleźć wybrany model dla siebie.

Zegarki Timberland dostępne są salonach sprzedaży Time Trend, w sklepie online na timetrend.pl oraz u wybranych partnerów handlowych GRUPY ZIBI S.A.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.

Mateusz Pycia