Najnowsza kolekcja Zara x Narciso Rodriguez jest już dostępna w sprzedaży! Inspiracją są ubrania stworzone przez projektanta w latach 90. XX wieku. Efektem jest ponadczasowa, kobieca i minimalistyczna linia ubrań, której fasony idealnie wpisują się we współczesną stylistykę.

Kim jest Narciso Rodriguez?

Narciso Rodriguez to amerykański projektant mody kubańskiego pochodzenia, który przez lata współpracował z wielkimi domami mody, takimi jak np. Calvin Klein czy Loewe. Jego własna marka oferuje nie tylko ubrania, ale również perfumy. Ubrania sygnowane nazwiskiem Rodrigueza są minimalistyczne, uniwersalne i niezwykle kobiece. Jego kreacje chętnie noszą Michele Obama i Sarah Jessica Parker. Projektant był również autorem sukni ślubnej dla Carolyn Bessette Kennedy.

Narciso Rodriguez oferuje glamour, który przenosi na czerwone dywany, ale pozwala też na swobodę.

Kolekcja Zara x Narciso Rodriguez – minimalizm i naturalność 

Kolekcja zaprojektowana dla Zary to swoisty powrót do przeszłości. Rodriguez użyczył marce swoich archiwalnych projektów na bazie których powstała ekskluzywna i kobieca linia ubrań. Znajdziemy tutaj:

  • satynowe, bieliźniane sukienki;
  • ołówkową spódnicę;
  • topy;
  • body;
  • kombinezon;
  • okrycia wierzchnie;
  • a także dodatki: szpilki, pasek oraz skórzaną kopertówkę.

Rodriguez jest zachwycony współpracą ze znaną, hiszpańską sieciówką: „Mają pełen zapału i energii zespół podchodzący z entuzjazmem do każdego etapu tej współpracy. To była dla mnie prawdziwa przyjemność – zobaczyć ludzi, których nie było przy tym, gdy te ubrania były pokazywane po raz pierwszy, a teraz świętujących i cieszących się nimi tak samo, jak my 20 lat temu”.

Najnowsza kolekcja Narciso Rodriguez dla Zary jest już dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych oraz w sklepie online www.zara.com. 

Agata Gortat – Wojakowska

*zdjęcia: źródło: zara.com, www.narcisorodriguez.com