Timberland to jedna z najbardziej proekologicznych globalnych marek modowych. Jedną z najnowszych i najbardziej zielonych akcji tego producenta jest „Plant The Future”. Zegarki Timberland w Polsce zobowiązały się, że za każdy zakupiony czasomierz posadzą jedno drzewo. Na efekty nie trzeba było długo czekać, a z każdym dniem pojawiają się nowo zarejestrowane drzewa.

Nowe drzewa, dla lasu, dla ludzi

„Sadzimy przyszłość” – tak brzmi najnowsze hasło promocyjne zegarków marki Timberland i trzeba przyznać, że jest ono niezwykle trafione. Ziemia ma ograniczone zasoby i powinniśmy o nią dbać. Różnego rodzaju „zielone inicjatywy” pozwalają zmieniać to myślenie i dodatkowo mieć swój bezpośredni udział w walce o lepsze jutro.

Lasy stanowią niemal 30% powierzchni Polski. Jesteśmy w czołówce europejskich państw, a dzięki odpowiedzialnej gospodarce leśnej przez Lasy Państwowe, tereny leśne zwiększają się z roku na rok. Nawet jedno, nowe drzewo przyczynia się do zwiększenia ilości tlenu tak niezbędnego do życia roślin, zwierząt i ludzi. Jak powszechnie wiadomo, korzyści jest o wiele więcej.

Timberland i Posadzimy.pl

W ostatnim czasie marka Timberland nawiązała współpracę z Posadzimy.pl (organizacją umożliwiającą sadzenie nowych drzew), tym samym przyczyniając się do powstania nowych terenów leśnych w Polsce.

Organizacja ta wyszukuje takie tereny co do których możemy być pewni, że nie planowane są tam żadne wycinki drzew. Wybierane przez nich miejsca muszą spełniać szereg wymagań. Dzięki temu mamy pewność, że zasadzone drzewa będą rosły w tym samym miejscu przez długi czasu.

Sadzenie drzew ma miejsce dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią. Ostatnie nasadzenie drzew odbyło się jesienią 2022 r. Wzięło w niej udział aż 146 drzewek zarejestrowanych ze sprzedaży zegarków we wrześniu.

Nowe nasadzenia odbyły się w 3 lokalizacjach:

1) Chojnice (woj. pomorskie) – nowość na zielonej mapie Posadzimy.pl. Na terenach zniszczonych w wyniku wichur zasadzonych zostanie docelowo ok. 14 000 drzew,
2) Kamienna Góra (woj. dolnośląskie) – tutaj odnowione zostały tereny leśne zniszczone przez burze i anomalie pogodowe,
3) Ogrodzieniec (woj. śląskie) – las zyskał nowych 16 000 drzew.

Szczegółowe informacje dotyczące jesiennego sadzenia drzew uzyskać można bezpośrednio na stronie internetowej Posadzimy.pl. Najbliższe nasadzenia odbędą się wiosną 2023 roku. W tym terminie drzewa urosną w kilku nowych miejscach, w różnych zakątkach Polski. Dzięki temu każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, będzie mógł odetchnąć świeżym powietrzem w lesie do którego powstania dołożył swoją małą cegiełkę. Konkretne miejsca nie są jeszcze znane. O szczegółach firma Posadzimy.pl będzie informować wkrótce.

Timberland walczy o lepsze jutro

Marka zegarków Timberland organizując w Polsce akcję „Plant The Future” uświadamia nam, że zakup czasomierza jeszcze nigdy nie był tak proekologiczny jak właśnie teraz. Nowy zegarek i nowe drzewo? Tak, to możliwe! Portfolio marki jest na tyle bogate, że każdy z pewnością znajdzie taki, który odpowiada wybranym gustom i potrzebom.

Zakup zegarka to inwestycja w przyszłość Ziemi. Warto o tym pamiętać szukając nowego modelu dla siebie.

O szczegółach akcji „Plant The Future” więcej informacji dowiedzieć się możecie na dedykowanej stronie internetowej. TUTAJ znajdziecie informacje o wybranych Partnerach Sprzedaży u których można nabyć drogą kupna wybrany zegarek Timberland. Oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem zegarków Timberland w Polsce jest Grupa Zibi S.A.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.

Mateusz Pycia

Interesujesz się marką Timberland? Czytaj dalej: Timberland Plant The Future, czyli proekologiczna inicjatywa marki zegarków Timberland