Sportowy zegarek, który pasował będzie zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Pod jednym warunkiem – że lubią zegarki w rozmiarze XL. Prezentujemy nowość Swatch z kolekcji Big Bold Bioceramic w kolorze „all in black”.

Wyróżnij się albo zgiń! Czym wyróżnia się jeden z najnowszych modeli w portfolio Swatcha? Innowacyjnym materiałem przyszłości z którego wykonano kopertę zegarka. Bioceramika – takiego materiału jeszcze nie było!

Bioceramika – nowatorski materiał przyszłości

Ceramika w zegarmistrzowie nie jest żadnym nowym pomysłem. Są marki, które niemal wyspecjalizowały się w jej wytwarzaniu.

Natomiast zupełnie czym innym jest bioceramika.

To zupełnie coś nowego.

Materiał jakiego jeszcze na rynku nie było.

W 2/3 składa się z ceramiki, a 1/3 z tworzywa sztucznego pochodzenia naturalnego. Pozyskuje się je z rącznika pospolitego, rośliny uprawianej w krajach o klimacie tropikalnym. Bioceramika jest więc mieszanką plastiku i ceramiki.

Zegarki z zastosowaniem tego materiału są lekkie, wytrzymałe, estetyczne i jednocześnie przystępne cenowo.

Swatch idzie z duchem czasu i prezentuje kolekcję Big Bold Bioceramic

Swatch wprowadzając do sprzedaży kolekcję Big Bold Bioceramic zaprezentował 5 wersji kolorystycznych. Dostępne są kolory: szary, jasnoniebieski, nieskazitelnie biały, opisywany w niniejszym artykule czarny oraz pastelowy, jasnoróżowy – ta wersja kolorystyczna bodaj jako jedyna przeznaczona jest dla kobiet. Pozostałe wersje mają charakter unisex.

Pisaliśmy o tym tutaj: Swatch Big Bold Bioceramic – najnowsza innowacja w branży.

Swatch Big Bold Bioceramic – 4 nowe wersje kolorystyczne na lato

Szwajcarski Swatch nie przestaje zaskakiwać! W kwietniu br. dopiero co weszła do sprzedaży nowa kolekcja Big Bold Bioceramic, a już w maju producent wprowadził 4 nowe modele. To uzupełnienie kolekcji. Modele są wprost stworzone na lato. Podkręcą letni nastrój i będą ciekawym uzupełnieniem letnich outfitów z szortami i kolorowym topem w roli głównej.

Dostępne są 4 nowe wersje kolorystyczne.

Przyszli użytkownicy mają do wyboru:

  • „LIMY” – niebieski z domieszką szarości i soczystej limonki na indeksach,
  • „BLITE” – biały z jasnoniebieskimi i pomarańczowymi akcentami kolorystycznymi,
  • „ORACK” – z czarnym paskiem, czarne indeksami oraz biało-pomarańczowa tarcz, 
  • „DIVERSIPINK” – wprost stworzony dla kobiet – różowy z szarymi i niebieskimi akcentami.

Swatch Big Bold Bioceramic – innowacyjne tworzywo i minimalistyczny design

Big. Big Bold. Nazwa tej kolekcji ma swoje uzasadnienie. Ta nazwa nie wzięła się znikąd. Linia jest duża, śmiała, odważna i pełna kolorów. Doceni ją każdy, kto tylko chce być zauważony.

Design modelu, który prezentujemy Swatch Big Bold Ceramic C-BLACK jest dość surowy, prosty i minimalistyczny. Zegarek może podobać się zarówno paniom, jak i panom, choć z racji koloru chyba jednak raczej mężczyznom.

Koperta prezentowanego zegarka ma średnicę aż 47 mm.

Jest to więc sporych rozmiarów zegarek, który z pewnością będzie bardzo dobrze widoczny na nadgarstku. Koperta wyróżnia się nie tylko rozmiarem, wyróżnia się przede wszystkim materiałem z jakiego ją wykonano.

Kopertę wykonano z bioceramiki.

Ze względu na zastosowany materiał, zegarek jest miły w dotyku i komfortowo się go nosi. W dodatku będzie wyglądał jak nowy przez wiele lat, ponieważ zegarki wykonane z ceramiki nie rysują się, a z ich kopert powłoka nie zdziera się, kolor również pozostaje bez zmian.

Tarcza w klasycznym wydaniu, znanym od setek zegarmistrzowskich lat, praktycznie nie istnieje. Widzimy tutaj natomiast ażurowaną formę przez którą widoczne są części kwarcowego mechanizmu. Czas odmierzają proste ramiona wskazówek, które zaprojektowano w kolorze czarnym. Niestety, nie wpływa to korzystnie na czytelność wskazań.

Logo marki Swatch na wysokości godz. 12 również jest czarne.

W nietypowym miejscu – na godzinie 2 – zlokalizowano koronkę.

Ciekawe jest również mocowanie paska do koperty. Przypomina mi to nieco 4 „ząbki” mocujące. Pasek wykonany został z tworzywa pochodzenia naturalnego. Jest miękki i elastyczny w dotyku.

Swatch Big Bold Bioceramic – dostępność i cena

Zaprezentowany model zegarka Swatch Big Bold z kolekcji Bioceramic w kolorze czarnym dostępny na rynku w sprzedaży od 15 kwietnia.

Sugerowana cena detaliczna na polskim rynku to 530 zł.

Modele dostępne są w salonach Swatch zlokalizowanych w całej Polsce oraz w sklepie online swatch.com.

Zegarek Swatch BIG BOLD Bioceramic C-BLACK – specyfikacja techniczna:

Marka: SWATCH
Kolekcja: BIG BOLD
Nazwa modelu: Bioceramic C-BLACK SB03B100
Rodzaj: unisex
Styl: sportowy

Mechanizm: szwajcarski mechanizm kwarcowy

Kolor tarczy: czarny

Kolor koperty: czarny
Materiał koperty: bioceramika
Kształt koperty: okrągły
Szerokość koperty: 47 mm

Kolor paska: czarny
Materiał paska: tworzywo pochodzenia naturalnego
Rodzaj zapięcia: klamerka

Wodoszczelność: 30 m

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

Agata Molka